Jump to content



The ATi Catalyst Driver thread.


Recommended Posts

ναι το χω διαβάσει και γω απλώς τα ίδια είχανε πει και οταν κανανε τις σειρες χ1950 και κάτω legacy και τελικα βγάλανε μόνο το 1ο τετραμηνο driver και μετα το αφήσανε έτσι

Link to comment
Share on other sites

AMD Catalyst Application Profile Download 13.5 CAP1

These are the Catalyst profiles for multi-GPU support. This release of ATI Catalyst delivers support for the latest ATI CrossFireX profiles in a separate executable file ensuring users have access to the absolute latest set of profiles installed on their PC.

κατεβαζετε απο εδω

New profiles added to this release:

Call of Juarez – Gunslinger – Improves CrossFire performance

Company of Heroes 2 – Disables CrossFire support

Far Cry 2 (DX9) – Improves single GPU performance

Resident Evil 6 – Improves single GPU performance

Call of Duty 4 – improves single GPU performance

Dark sider 2 – Fixes the corruption in game menu under certain CrossFire configurations

Minimum – Improves single GPU performance

The Walking Dead: Survival Instinct: Fixes image quality issues when enabling Anti-Aliasing through the AMD Catalyst Control Center

Crysis 3: Improves CrossFire performance in 3 and 4 GPU configurations

Deus Ex: Human Revolution: Improves CrossFire performance

Unigine Heaven: Improves CrossFire performance in 3 and 4 GPU configurations

Hitman Absolution: Resolves application issues on the AMD Radeon HD 7790 when running at 1680x100 with 8xAA enabled

Alien Colonial Marines – acm.exe

BioShock Infinite – BioShockInfinite.exe

Crysis 3 – Crysis3.exe

GodMode – GodMode.exe

Grid 2 – grid2.exe

Hawken – HawkenLauncher.exe

Neverwinter – gameclient.exe

SimCity – SimCity.exe

Sniper Elite Nazi Zombie Army – NZA.exe

The Walking Dead Survival Instinct – WalkingDead.exe

Tomb Raider – TombRaider.exe

Kapersky Anti-virus - avt.exe

Link to comment
Share on other sites

Οι drivers του 2013 εχουν δωσει καμποσες επιδοσεις στην σειρα 7, οποτε ναι, μπορεις να επωφεληθεις απ'αυτο, αν το χρειαζεσαι. Ο πιο προσφατος, επισημος, ειναι αυτος που ποσταρε πιο πανω ο Geo K.

Link to comment
Share on other sites

μπορεί να μου εξηγήσει κάποιος τι είναι το CAP και που ωφελεί?? ευχαριστώ :)

κατα την amd προσθετει καποιες διορθωσεις σε single και crossfire καρτες για καποιους τιτλους που κυκλοφορουν !!

AMD Catalyst

πχ το τελευταιο ενημερωμενο 13.5 cap 1 εχει και αυτα

New profiles added to this release:

- Call of Juarez – Gunslinger – Improves CrossFire performance

- Company of Heroes 2 – Disables CrossFire support

- Far Cry 2 (DX9) – Improves single GPU performance

- Resident Evil 6 – Improves single GPU performance

- Call of Duty 4 – improves single GPU performance

- Dark sider 2 – Fixes the corruption in game menu under certain

Link to comment
Share on other sites

Ο καλυτερος σε ολα ειναι ο 13.6 ακομα και χωρις cap, μπορεις να βαλεις ομως αν τα χρειαστεις τα CAP του 13.5.

Εβαλα τον 13.6 που είναι beta, όλα κομπλε μεχρι στιγμής.

Εχω όμως άλλο πρόβλημα.

Αν πάω να clockάρω την καρτα από το ccc (έστω και ελάχιστα) εχω προβλημα με όλα τα games. Μετά απο λίγη ώρα παγώνουν τα πάντα και θέλει reset το pc. Δοκίμασα να δώσω extra ρευμα (απο ccc, εχει που λεει power control settings) αλλά παλι τίποτα.

Το έκανε και με τον 12.8 που ειχα, και με 13.4 και με 13.6 που έχω τωρα. Άρα δεν νομίζω ότι είναι ο driver.

Link to comment
Share on other sites

μπορεί να μου εξηγήσει κάποιος τι είναι το CAP και που ωφελεί?? ευχαριστώ :)

Ρυθμιζει αυτοματα και κατα τον βελτιστο τροπο τις παραμετρους των οδηγων ωστε να αποδοσουν καλυτερα τα παιγνιδια.

Αν πάω να clockάρω την καρτα από το ccc (έστω και ελάχιστα) εχω προβλημα με όλα τα games. Μετά απο λίγη ώρα παγώνουν τα πάντα και θέλει reset το pc.

Το έκανε και με τον 12.8 που ειχα, και με 13.4 και με 13.6 που έχω τωρα. Άρα δεν νομίζω ότι είναι ο driver.

Τι χρησιμοποιεις για απεγκατασταση ?

Έγινε επεξεργασία από atiman
Link to comment
Share on other sites

Μάλιστα! Οπότε καλό είναι να το κάνω install...

Να φανταστώ πως το πιο CAP θα βάλω είναι άσχετο με το ποιους driverw έχω,σωστά?

Και γιατί αυτές τις βελτώσεις δεν τις βάζουν στους drivers και τους δίνουν χωριστά? Εννοώ,υπάρχει κάποιος συγεκριμένος λόγος?

Ευχαριστώ και πάλι για τις απαντήσεις!!

Link to comment
Share on other sites

Να φανταστώ πως το πιο CAP θα βάλω είναι άσχετο με το ποιους driverw έχω,σωστά?

Με καθε driver βαζουμε το cap που εχει βγει γι αυτον.

Εαν δεν εχει βγει ακομα βαζουμε το τελευταιο που υπαρχει (συνηθως ειναι του αμεσως προηγουμενου οδηγου)

Και γιατί αυτές τις βελτώσεις δεν τις βάζουν στους drivers και τους δίνουν χωριστά? Εννοώ,υπάρχει κάποιος συγεκριμένος λόγος?

Διοτι οι παραμετροι των παιγνιδιων απαιτουν βελτιωσεις, καθως και νεα παιγνιδια εμφανιζονται συχνοτερα απο την δημοσιευση καθε driver.

Με την μεθοδο των cap's δημιουργειται στην ουσια ενα patch στους οδηγους για αυτες τις αλλαγες χωρις να χρειαζεται να χτιστει καινουργιος driver καθε φορα μονο για αυτο τον λογο.

Link to comment
Share on other sites

Μάλιστα! Οπότε καλό είναι να το κάνω install...

Να φανταστώ πως το πιο CAP θα βάλω είναι άσχετο με το ποιους driverw έχω,σωστά?

Και γιατί αυτές τις βελτώσεις δεν τις βάζουν στους drivers και τους δίνουν χωριστά? Εννοώ,υπάρχει κάποιος συγεκριμένος λόγος?

Ευχαριστώ και πάλι για τις απαντήσεις!!

γιατι ο driver βγαινει σημερα και το παιχνιδι βγαινει αυριο-μεθαυριο !!:D

και το συμπερασμα που βγαινει στη πορεια οτι το χ παιχνιδι χρειζει παραιτερω βελτιωσης !!!!:dance3:

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.