Jump to content



The ATi Catalyst Driver thread.


Recommended Posts

Με μπέρδεψες λίγο, όταν λες μια ιδέα έχουμε στα χέρια μας, γιατί ακριβώς μιλάς;

Αναφέρεται στους Beta που έχουν κυκλοφορήσει σε κάποια sites.

Εννοείς τους 13.30? Γιατί με τους 13.12 δεν είδα κάτι το καινούριο.....

13.30??? Δεν υπάρχει τέτοια έκδοση. Οι drivers της ΑΤΙ είναι Έτος.Μήνας (YY.MM). 30στός μήνας, δεν υπάρχει... :hm:

Link to comment
Share on other sites

Αυτός που έπρεπε να το καταλάβει νομίζω το κατάλαβε αλλά από την μεριά σου έχεις ένα δίκιο. Ας το γράψω καλύτερα λοιπόν, μιλάω για τον AMD Catalyst 13.30 BETA (13.300.0.0 RC3 January 8)....

Λες ότι κυκλοφορούν κάποιοι, που είναι αυτοί; Αν εννοείς τους13.35 η 14.1 τότε μιλάμε καθαρά θεωρητικά γιατί αυτό μόνο ιδέα δεν είναι :)

Έγινε επεξεργασία από Eegw
Link to comment
Share on other sites

Εχεις δικιο για την εκδοση 13.30, δεν υπαρχει.

Αυτη η εκδοση διερευσε (κακως) και δεν ειναι επισημη, διοτι εχει λαθη ωστε να βγει ως 14.1 beta.

Ειναι ενα κακεκτυπο προσχεδιο, πως να το πω...?

Θα ηθελα να εξηγησεις γιατι θεωρητικα δεν ειναι ιδεα.., με ποιο κριτηριο ?

Link to comment
Share on other sites

atiman, αν δεν περάσω τους οδηγούς στο σύστημα μου και δεν τους δοκιμάσω εγώ ο ίδιος τότε τι να το κάνω όταν διαβάζω κάποια πράγματα εδώ και εκεί. Με τα "θα" και τα "οταν" δουλειά δεν γίνεται.

Ελπίζω την άλλη βδομάδα να τους έχουμε και τότε όντως να έχω όχι μια αλλά πολύ περισσότερες (ιδέες)! :-P

Link to comment
Share on other sites

atiman, αν δεν περάσω τους οδηγούς στο σύστημα μου και δεν τους δοκιμάσω εγώ ο ίδιος τότε τι να το κάνω όταν διαβάζω κάποια πράγματα εδώ και εκεί. Με τα "θα" και τα "οταν" δουλειά δεν γίνεται.

Ελπίζω την άλλη βδομάδα να τους έχουμε και τότε όντως να έχω όχι μια αλλά πολύ περισσότερες (ιδέες)! :-P

Πιστευω πως αυτα που διαβαζεις απο δω κι απο κει σου δειχνουν εαν πρεπει να τους βαλεις η οχι, επιλεγεις ο ιδιος.

Η AMD, ανακοινωσε αλλα δεν εχει δημοσιευσει ακομη τον οδηγο.

Οταν θα βγει επισημα η 14.1, τοτε θα εχεις την ενημερωση που ζητας.

Link to comment
Share on other sites

Εχεις δικιο για την εκδοση 13.30, δεν υπαρχει.

Αυτη η εκδοση διερευσε (κακως) και δεν ειναι επισημη, διοτι εχει λαθη ωστε να βγει ως 14.1 beta.

Ειναι ενα κακεκτυπο προσχεδιο, πως να το πω...?

Θα ηθελα να εξηγησεις γιατι θεωρητικα δεν ειναι ιδεα.., με ποιο κριτηριο ?

Ειπα κ εγω... αλλαξαμε συνηθειες?

Αναφεροντας την φραση "πηρατε μια ιδεα" αφησες υπονοουμενο για τους 13.30 κ μου εκανε εντυπωση :)

Αλλιως, ΔΕΝ ξερω τι εννοεις-απο που πηραμε μια ιδεα?

Link to comment
Share on other sites

Ειπα κ εγω... αλλαξαμε συνηθειες?

Αναφεροντας την φραση "πηρατε μια ιδεα" αφησες υπονοουμενο για τους 13.30 κ μου εκανε εντυπωση :)

Αλλιως, ΔΕΝ ξερω τι εννοεις-απο που πηραμε μια ιδεα?

Απο τις ανακοινωσεις προφανως.

Δεν θα μπορουσα να μιλω για μια αποτυχημενη κατασταση !!!

Και βεβαια δεν 'μπορω' να σχολιασω αυτο...μιλωντας για "διαρροη"..

I could have labeled it 14.x/14.1, but just to be sure better use the build number for now.
Έγινε επεξεργασία από atiman
Link to comment
Share on other sites

Μην περιμένετε πάντως να υποστηρίζονται όλες οι GCN GPUs στο initial ποστ των AMD Catalyst 14.1 Beta όσων αφορά το Mantle!

Πηγές λένε για αρχική υποστήριξη σε Kaveri APUs, R9 290/290X και R7 260X...

Για να δούμε...

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.