Jump to content



The ATi Catalyst Driver thread.


Recommended Posts

Αχαχαχα!Σους μην λες πολλα :p την τσιμπησα δεν αντεξα επειδη ειναι δυσκολη καρτα να βρεθει!Θα δοκιμασω το Σαββατο μαλλον που θα εχω χρονο να δω πιο οδηγο να βαλω και α δω τι θα γινει με το mandle.Παντος η καρτα αν και δεν την εχω δοκιμασει ακομα σε review που ειδα σπερνειιιι!!!!! :clap: Τωρα να δω εαν την βαλω και σε νερα για να κανω κανα σκορακι.

ΞΕΡΕΙΣ ΤΙ ΜΟΥ ΚΑΝΕΣ ΤΩΡΑ ΕΤΣΙ :p:P:P:P:P..... Μπορώ να ρθώ να την αγγίξω λίγο pleaseee! :man_in_love:

Link to comment
Share on other sites

ΞΕΡΕΙΣ ΤΙ ΜΟΥ ΚΑΝΕΣ ΤΩΡΑ ΕΤΣΙ :p:P:P:P:P..... Μπορώ να ρθώ να την αγγίξω λίγο pleaseee! :man_in_love:

Αχχα αμε κανενα θεμα ελα κερναω καφε Κυριακη πρωι εαν δεν δουλευω

Aυτη ειναι συγκεκριμενα λιγο off topic αλλα ειναι ο ενθουσιασμος :D

http://www.club-3d.com/index.php/products/reader.en/product/radeon-hd-7990-dual-gpu.html

Link to comment
Share on other sites

Αχχα αμε κανενα θεμα ελα κερναω καφε Κυριακη πρωι εαν δεν δουλευω

IT IS SETTLED THEN!!!:D

Λοιπόν... αμά το λές σοβαρά θα κεράσω τους καφέδες πραγματικά... αυτήν την κάρτα ότι και να κάνεις μην την πουλήσεις και άσε να λένε ότι θέλουν οι άλλοι! :man_in_love:

Link to comment
Share on other sites

IT IS SETTLED THEN!!!:D

Λοιπόν... αμά το λές σοβαρά θα κεράσω τους καφέδες πραγματικά... αυτήν την κάρτα ότι και να κάνεις μην την πουλήσεις! :man_in_love:

Nαι ρει σοβαρα το λεω εαν θες κανονιζουμε Κυριακη να ειμαι στο πατρεικο μου γιατι στο αλλο με την γυναικα εχω την kingpin

Link to comment
Share on other sites

Nαι ρει σοβαρα το λεω εαν θες κανονιζουμε Κυριακη να ειμαι στο πατρεικο μου γιατι στο αλλο με την γυναικα εχω την kingpin

Super!

Για να μήν χαλάμε το topic εδώ όμως (Μην μας την κουμπώσουν δεν λέει)... είμαι της γνώμης να φρεσκάρουμε το thread της 7990...λογικά θα πρέπει να υπάρχει ακόμα κάπου εδώ γύρω..

EDIT: Βασικά δεν υπάρχει το συγκεκριμένο thread πλέον... καλά ανοίγουμε άλλο! :)

Link to comment
Share on other sites

Super!

Για να μήν χαλάμε το topic εδώ όμως (Μην μας την κουμπώσουν δεν λέει)... είμαι της γνώμης να φρεσκάρουμε το thread της 7990...λογικά θα πρέπει να υπάρχει ακόμα κάπου εδώ γύρω..

EDIT: Βασικά δεν υπάρχει το συγκεκριμένο thread πλέον... καλά ανοίγουμε άλλο! :)

Eγινε με το που τηνκουμπωσω και αρχισω τα τεστακια θα ανοιξω νεο με μετρησεις και τα σχετικα!

Link to comment
Share on other sites

Αχχα αμε κανενα θεμα ελα κερναω καφε Κυριακη πρωι εαν δεν δουλευω

Aυτη ειναι συγκεκριμενα λιγο off topic αλλα ειναι ο ενθουσιασμος :D

Radeon HD 7990 Dual GPU - Graphic solutions GeForce & Radeon

AMAN... εσύ πήρες το TANKS ρεεεε!!! :hehe: εγώ νόμιζα την reference να φανταστείς :hehe:

Eγινε με το που τηνκουμπωσω και αρχισω τα τεστακια θα ανοιξω νεο με μετρησεις και τα σχετικα!

:T:

Link to comment
Share on other sites

@atiman πέρασα και εγώ τους 14.2 ΦΕΤΑΑΑ (καλοί drivers δεν λέω)

έχουμε και λέμε έχουν βελτιωθεί μερικά πραγματάκια στο mantle (η απόδοσή του κυρίως) αλλά ακόμα έχω framedrops απότα 70 στα 30 , spikes σε μικρότερο βαθμό απο ότι με τους 14.1 ΦΕΤΑ αλλα και πάλι πολύ εκνευριστηκά πριν είχα με βαθμολογία άριστα το 10 είχα 10 και τώρα 7,9, οπότε περιμένω στους 14.4 να έχουν εξαφανισθεί οι παιδικές αρρώστιες που υπάρχουν ακόμα :D

επίσης κάτι πήρε το μάτι μου για νέο unistaller που θα διορθώνει κάποια bugs του mantle i like it

επειδή έχω ανοιχτώ το graph στο bf4 τα spikes προέρχονται απο τον cpu κυρίως παίζει κάποιο ρόλο ?

Έγινε επεξεργασία από ARMAGEDDON
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδες που ακριβως ειναι το mantle μεσα στο CCC?

Μεσα στην ενοτητα Performance εχει μονο το Amd Overdrive. Χρειαζεται να ενεργοποιησω κατι καπου αλλου για φανει η επιλογη του Mantle??

Drivers 14.1 σε μια Saphire 7970 με Win 7 32bit. Kαθαρη εγκατασταση drivers μετα απο Atiman Uninstaller.

Ναι έχω την εντύπωση ότι είναι μόνο για 64bit συστήματα.

Και εγώ που έχω 64bit γιατί δεν το βλέπω; :unsure:

Έγινε επεξεργασία από AgMa
Link to comment
Share on other sites

Ούτε σε εμένα βγάζει κάποια επιλογή μέσα από το ccc, αλλά δουλεύει.

Δεν είναι στο ccc, στις ρυθμίσεις του παιχνιδιού "έπρεπε" να ήταν.Το κατεβάζω και γνήσιο να δω αν είχε να κάνει.

Link to comment
Share on other sites

Eμενα παντος στην 7990 μια χαρα δουλευει το mandle στο bf4.Εχει κανονικα επιλογη στα options dx11-mandle κτλπ

windows ???

αν έχεις 8αρια ------------------- θα επιβεβαιωθεί ότι το mantle θέλει 8άρια για να δουλέψει !

Link to comment
Share on other sites

οπότε γιατί εμένα δεν μου παίζει το mantle σωστά ..... ? 280χ

πάω να ξαναδοκιμάσω !

κατσε ρε συ μεσα στα options του παιχνιδου στα γραφικα εχει πανω αριστερα την επιλογη που λεει dx11 εκει μπορεις να το αλλαξεις σε mantle.Eσυ πρεπει να το ενεργοποιησεις αλλιως απο μονο του ειναι dx11

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.