Jump to content



The ATi Catalyst Driver thread.


Recommended Posts

φτιάξτε το mantle γιατί αρχίζω να πιστεύω ότι για να παίξει σωστά το mantle θέλει δύο πράγματα

a) SSD

B) και καμιά 40 Gibabytes Vram

ο χρόνος θα κρίνει και το mantle και το dx12, επίσης μέχρι του χρόνου ποιος ζει ποιος πεθαίνει (εταιρίες εννοώ μπορεί να μην υπάρχει η amd ούτε η intel ούτε η nVidia πχ και να υπάρχει η ARMA :jester:) στο έχω πει αλλά δεν με ακούς , οπότε θα φτιάξω κάτι και θα σας κλείσω όλους να τελειώνει η υπόθεση :hi:

Link to comment
Share on other sites

έφαγα bsod λόγο atikmdag.sys θέλει ξαναπέρασμα drivers?

Όχι απαραίτητα. Μπορεί να στο κάνει και λόγω κακού ρεύματος πχ στην κάρτα. Απλά αυτό που έσκασε στην αλυσίδα των components ήταν η κάρτα. Αν τώρα το βλέπεις συνέχεια, καλό θα ήταν να τους περάσεις πάλι.

Link to comment
Share on other sites

Σημερα καθως ακουγα στο pc μουσικη η καρτα μου καρφωσε και στους 2 πυρηνες 1000mhz πυρηνα λες και επαιζα παιχνιδι.ειχα usage 99% Λετε να ειναι απο τους 14.3 ?

Συνήθως αυτά τα κάνουν οι ΑΤΙ κάρτες όταν το μαμά BIOS είναι buggy, εκτός ΑΝ όντως φταίνε οι Catalyst 14.3!

Δοκίμασε με ΜΑΜΑ ρολόγια να δεις!

Εγώ δεν πιστεύω οτι είναι οι drivers... για κάνε ένα restart το PC και ξανά βάλε μουσική!

Έγινε επεξεργασία από Dj_ALeX
Link to comment
Share on other sites

Σημερα καθως ακουγα στο pc μουσικη η καρτα μου καρφωσε και στους 2 πυρηνες 1000mhz πυρηνα λες και επαιζα παιχνιδι.ειχα usage 99% Λετε να ειναι απο τους 14.3 ?

Οι Drivers είναι..

Και εγώ με την 290 και τα ρολόγια είναι καρφωμένα 977 ή άμα κάνω OC (1050πχ) μένουν στα 1009 συνέχεια..

Τώρα δεν δοκίμασα να γυρίσω στους 14.2 να δώ αλλά από τότε με 14.3 έτσι είναι η δουλειά λογικά στον επόμενο θα φτιαχτεί..

Δεν με πειράζει.. αλλά το θέμα είναι ότι η κάρτα δεν πάει καθόλου IDLE και έχει συνέχεια 50 βαθμούς ξέρω εγώ σε Browsing..

[MENTION=9179]atiman[/MENTION] πότε θα περιμένουμε κανα OFFICIAL Stable Mantle οδηγό και όχι Beta και από εδώ και απο εκεί..

Γιατί νιώθω ότι είναι ώρα για 14.4 αλλά να τα διορθώνουν όλα αυτά..

Link to comment
Share on other sites

Οι Drivers είναι..

Και εγώ με την 290 και τα ρολόγια είναι καρφωμένα 977 ή άμα κάνω OC (1050πχ) μένουν στα 1009 συνέχεια..

Τώρα δεν δοκίμασα να γυρίσω στους 14.2 να δώ αλλά από τότε με 14.3 έτσι είναι η δουλειά λογικά στον επόμενο θα φτιαχτεί..

Δεν με πειράζει.. αλλά το θέμα είναι ότι η κάρτα δεν πάει καθόλου IDLE και έχει συνέχεια 50 βαθμούς ξέρω εγώ σε Browsing..

[MENTION=9179]atiman[/MENTION] πότε θα περιμένουμε κανα OFFICIAL Stable Mantle οδηγό και όχι Beta και από εδώ και απο εκεί..

Γιατί νιώθω ότι είναι ώρα για 14.4 αλλά να τα διορθώνουν όλα αυτά..

Δεν θυμάμαι αν το έχω ξανα αναφέρει σε αυτό το θέμα, αλλά με 14.3 drivers και στοκ κάρτα δεν έχω θέμα σε idle.300mhz core & 150mhz memory.

Link to comment
Share on other sites

Σε 290Χ με τους 14,3 beta οποτε του καπνιζε σε Idle, η καρτα δουλευε με max clocks και max voltage...Σε idle παντα μιλαμε.

Με τους 13.12 official δεν υπαρχει αυτο το θεμα, τα ρολογια/ταση της καρτας πεφτουνε παντοτε οταν η καρτα ειναι σε idle, οπως και πρεπει.

Έγινε επεξεργασία από 9000+rpm
Link to comment
Share on other sites

[MENTION=9179]atiman[/MENTION] πότε θα περιμένουμε κανα OFFICIAL Stable Mantle οδηγό και όχι Beta και από εδώ και απο εκεί..

Γιατί νιώθω ότι είναι ώρα για 14.4 αλλά να τα διορθώνουν όλα αυτά..

Δεν θα υπαρξουν official drivers για το mantle. Ολοι θα ειναι beta για παρα πολυ μεγαλο χρονικο διαστημα.

Link to comment
Share on other sites

Κατα την εγκατασταση του driver παιρνω συνεχως το ιδιο error που φαινεται στις εικονες:

attachment.php?attachmentid=61523&stc=1&d=1396904767

Αφου ολοκληρωθει η εγκατασταση μου λεει αυτο:

attachment.php?attachmentid=61524&stc=1&d=1396904816

Ανοιγωντας το view log, βλεπω οτι μου λεει οτι "failed install ACP application":

attachment.php?attachmentid=61525&stc=1&d=1396904937

Αν και μετα την ολοκληρωση της εγκαταστασης, φαινεται τα παντα να δουλευουν κανονικα, παρολα αυτα, μου βγαζει αυτο το error καθε φορα που εγκαθιστω τον driver..

Ξερει κανεις τι στο δι@ολο ειναι αυτο το error και γιατι προκυπτει?:getlost:

post-11419-1416078298,8885_thumb.jpg

post-11419-1416078299,2928_thumb.jpg

post-11419-1416078299,3456_thumb.jpg

Έγινε επεξεργασία από 9000+rpm
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.