Jump to content



The ATi Catalyst Driver thread.


Recommended Posts

Ριξε μια ματια εδω.Μηπως δεν εισαι πολυ σταθερος στο oc που εχεις;

Common BSOD Error Code List for Overclocking - Overclock.net Community

μαν rock είναι το pc το έκανε τσέμπαρκα σε youtube και youj@zz οπότε δεν τίθεται για o/c η ο firefox έχει bug οι

14.6 feta (είναι φέτα) το λέει και το όνομα τους

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά, μια ερωτησούλα να μου απαντήσει αν γνωρίζει κάποιος.

Πως μπορώ μέσα από το CCC ή από οπουδήποτε αλλού να ρυθμίσω σε μια συγκεκριμένη εφαρμογή η κάρτα να τρέχει με τα μέγιστα ρολόγια (high performance mode) και να μην επιλέγει μόνη της να τα ανεβοκατεβάζει γιατί μου δημιουργεί πρόβλημα;

Γνωρίζει κανείς; ([MENTION=9179]atiman[/MENTION] που είσαι; :dance3:)

Ευχαριστώ.

Έγινε επεξεργασία από AlCapone
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά, μια ερωτησούλα να μου απαντήσει αν γνωρίζει κάποιος.

Πως μπορώ μέσα από το CCC ή από οπουδήποτε αλλού να ρυθμίσω σε μια συγκεκριμένη εφαρμογή η κάρτα να τρέχει με τα μέγιστα ρολόγια (high performance mode) και να μην επιλέγει μόνη της να τα ανεβοκατεβάζει γιατί μου δημιουργεί πρόβλημα;

Γνωρίζει κανείς; (@atiman που είσαι; :dance3:)

Ευχαριστώ.

up! :hehe:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Ρε πάιδες μια βοήθεια γιατί θα τρελαθούμε τελείως...

έβαλα τους 14.4 και (κάνοντας απεγκατασταση με ATI uninstal...)

πέρασαν όλα επιτυχως ...μόλις ανοιγω ..αντι για λευκό φόντο μου βγάζει ένα ροζουλί...διαπίστωσα λοιπόμ οτι μόλις αλλάζω συχνότητα ή HDMI aαπό πίσω από την οθώνη στρώνει...έλα μου ντε που δεν κρατά τη ρύθμιση ..και οταν ξεκινεί ξανα τα ίδια

Καμία Γνώμη ...

Link to comment
Share on other sites

Ρε πάιδες μια βοήθεια γιατί θα τρελαθούμε τελείως...

έβαλα τους 14.4 και (κάνοντας απεγκατασταση με ATI uninstal...)

πέρασαν όλα επιτυχως ...μόλις ανοιγω ..αντι για λευκό φόντο μου βγάζει ένα ροζουλί...διαπίστωσα λοιπόν οτι μόλις αλλάζω συχνότητα ή HDMI aαπό πίσω από την οθώνη στρώνει...έλα μου ντε που δεν κρατά τη ρύθμιση ..και οταν ξεκινεί ξανα τα ίδια

Καμία Γνώμη ...

Να ενημερώσω ότι μόλις ξαναέβαλα τους 13_12 όλα καλά...(ΚΑΡΤΑ ΑΤΙ 5970)

Link to comment
Share on other sites

Ρε πάιδες μια βοήθεια γιατί θα τρελαθούμε τελείως...

έβαλα τους 14.4 και (κάνοντας απεγκατασταση με ATI uninstal...)

πέρασαν όλα επιτυχως ...μόλις ανοιγω ..αντι για λευκό φόντο μου βγάζει ένα ροζουλί...διαπίστωσα λοιπόμ οτι μόλις αλλάζω συχνότητα ή HDMI aαπό πίσω από την οθώνη στρώνει...έλα μου ντε που δεν κρατά τη ρύθμιση ..και οταν ξεκινεί ξανα τα ίδια

Καμία Γνώμη ...

Καμία γνώμη για το παραπάνω ...όλοι για μπάνιο έχετε πάει βρε σεις ...

Link to comment
Share on other sites

Αφού διαπίστωσες και μόνος σου ότι έστρωσε με πιο παλιούς drivers, σημαίνει ότι είναι θέμα των drivers.

Να αναφέρω και εγώ ότι έχω ένα 22άρι μόνιτορ στο pc σε dvi σύνδεση.

Μόλις βάλω στην HDMI μια 32άρα tv που έχω για να δω καμιά ταινία πχ, τα χρώματα φαίνονται πιο ανοιχτόχρωμα και επανέρχεται μόνο εάν βγάλω το HDMI απ' την tv.

Δεν ξέρω γιατί γίνεται αυτό...

Link to comment
Share on other sites

Ξανακάνε ένα clean uninstall με τον atiman και πες αποτελέσματα.

Δικιά μου παράλειψη ...η όλη διαδικασία είχε γίνει με Atiman+Uninstaller+v.8.3.6 ...αρα ολα έγιναν νορμαλ....δηλ όπως καθε φορα...δεν παίζει κατι τετοιο ...

Link to comment
Share on other sites

Δεξί κλικ στην επιφάνεια εργασίας->ανάλυση οθόνης->Ρυθμίσεις για προχωρημένους->καρτέλα διαχείριση χρωμάτων->καρτέλα για προχωρημένους και βρες την επιλογή "επανάληψη φόρτωσης της τρέχουσας ρύθμισης".

Αλλά καλύτερα άνοιξε νέο θέμα γιατί προχωράει και βγαίνουμε off topic.

Link to comment
Share on other sites

με έχει ταράξει πάλι σε bsod το atikmdag.sys. r9 290 με 14.6 RC2

Και εμένα το ίδιο με 13.20 και R7 260X

BSOD στο atikmdag.sys . Τα νεύρα μου! Θα την βάψω μπλε και θα την πετάξω στην θάλασσα :rant:

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.