Jump to content



The ATi Catalyst Driver thread.


Recommended Posts

Θα ήθελα να ρωτήσω/αναφέρω το εξής...

Αναβαθμίζοντας από τους 8.12 στους 9.2 δεν μπορώ να εγκαταστήσω πλέον τον οδηγό για ahci παρόλο που έχω επιλέξει -ήδη πριν την αρχική εγκατάσταση- την ανάλογη επιλογή στο βιος και πρωτύτερα είχα τον ahci οδηγό εγκατεστημένο.

Πλέον, μετά την αφαίρεση των προηγούμενων και την εγκατάσταση των νεώτερων, έχει επιλέξει μόνο του το λειτουργικό τον amdide.sys οδηγό και όταν προσπαθώ να αναβαθμίσω δείχνοντας την τοποθεσία του οδηγού, μού λέει ότι δεν βρήκε κάποιον οδηγό για την συσκευή μου...

...επαναλαμβάνω πως έχω/είχα επιλέξει "ahci" στο bios...

Πώς μπορώ να εγκαταστήσω τον σχετικό οδηγό; Μήπως γυρίζοντας την επιλογή σε "raid";

Link to comment
Share on other sites

Kανονικά θέλει απεγκατάστασει από safe mode και εγκατάσταση τους καινούργιους από κανονική λειτουργία.Όμως εγώ πάντα τους έβαζα από πάνωω και δεν είχα ποτέ πρόβλημα...

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά θα μου απαντήσει εμένα κάποιος?"The ATI AVIVO video transcoder μπορούμε να το χρησιμοποιήσουμε και σε XP και αν ναι πώς?"

Διαβάζοντας λίγο για το Avivo Video Converter στην ιστοσελίδα μπερδεύτηκα λίγο...

...εδώ διαβάζω στην υποσημείωση 3 πως το "Accelerated Video Transcoding (AVT) technology" είναι διαθέσιμο μόνο με τη σειρά 4800, ενώ εδώ αναφέρεται πως το Avivo Video Converter δουλεύει με τις 4800 & με τις 4600 κάρτες...

Μού διαφεύγει κάτι;

Link to comment
Share on other sites

Διαβάζοντας λίγο για το Avivo Video Converter στην ιστοσελίδα μπερδεύτηκα λίγο...

...εδώ διαβάζω στην υποσημείωση 3 πως το "Accelerated Video Transcoding (AVT) technology" είναι διαθέσιμο μόνο με τη σειρά 4800, ενώ εδώ αναφέρεται πως το Avivo Video Converter δουλεύει με τις 4800 & με τις 4600 κάρτες...

Μού διαφεύγει κάτι;

Εγώ πάντως που το δοκίμασα με τη 3870 δεν δούλεψε καθόλου η GPU παραμόνο η CPU.Και μπορώ να πω ότι εκνευρίστικα που δουλεύει μόνο με 4800 series...

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως που το δοκίμασα με τη 3870 δεν δούλεψε καθόλου η GPU παραμόνο η CPU.Και μπορώ να πω ότι εκνευρίστικα που δουλεύει μόνο με 4800 series...

δουλεύει το video converter στις 3870 και 2900.το έχω δοκιμάσει στην δική μου sapphire 3870 και πάει σφαίρα η μετατροπή απλά οι 2 αυτές σειρές δεν υποστηρίζουν την πιο τελευταία έκδοσή του που υποστηρίζουν μονο οι hd4000.

http://support.ati.com/ics/support/default.asp?deptID=894&task=knowledge&questionID=21793

Έγινε επεξεργασία από juno12
Link to comment
Share on other sites

δουλεύει το video converter στις 3870 και 2900.το έχω δοκιμάσει στην δική μου sapphire 3870 και πάει σφαίρα η μετατροπή απλά οι 2 αυτές σειρές δεν υποστηρίζουν την πιο τελευταία έκδοσή του που υποστηρίζουν μονο οι hd4000.

http://support.ati.com/ics/support/default.asp?deptID=894&task=knowledge&questionID=21793

Απ' ότι διάβασα τουλάχιστον, δεν τα πάει και πολύ καλά ως προς την ποιότητα της κωδικοποίησης...

http://www.anandtech.com/video/showdoc.aspx?i=3475&p=3

http://www.extremetech.com/article2/0,2845,2337062,00.asp

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια, εγω που εβαλα να μετατρεψω ενα βιντεο με το ATI Avivo converter, δεν βλεπω να ελαφρυνεται ο cpu! στο 100% δουλευει! μηπως δεν κανω κατι σωστα? βασει των οδηγιων της ΑΤΙ το δουλευω...!

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια, εγω που εβαλα να μετατρεψω ενα βιντεο με το ATI Avivo converter, δεν βλεπω να ελαφρυνεται ο cpu! στο 100% δουλευει! μηπως δεν κανω κατι σωστα? βασει των οδηγιων της ΑΤΙ το δουλευω...!

Ακριβώς το ίδιο συμβαίνει και σε εμένα.Τι κάνουμε λάθος?

Link to comment
Share on other sites

μαλλον δεν κανουμε εμεις το λαθος. διαβαζοντας τα παραπανω λινκ, που εδωσε ο vgiozo, καταλαβα οτι το λαθος το κανει η AMD-ATI, που δεν εχει φτιαξει σωστα το Avivo converter. ενω στις προδιαγραφες υποσχεται οτι την περισσοτερη δουλεια θα την κανει η καρτα γραφικων, στην πραξη δεν ισχυει αυτο, αφου ο επεξεργαστης δουλευει στα κοκκινα!!!!

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως αντιμετωπίζω - μου φαίνεται ένα μικρό πρόβλημα από χθες που περασα τους οδηγούς...

...3 φορές μαύρισε η οθόνη και επανήλθε και πού και πού κάνοντας scroll σε ιστοσελίδες εμφανίζονται οριζόντιες γραμμές και μια στιγμιαία "δυσκινησία"...

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.