Jump to content



The ATi Catalyst Driver thread.


Recommended Posts

Η κανονική ημερομηνία έκδοσης των 9.5 ήταν η 18η Μαίου αλλά λόγω 4770 και καποιων άλλων θεμάτων είπαν ότι θα τους βγάλουν 13 Μαίου. Τελικά δώσαν ημερομηνία 15 Μαίου αλλά όσοι βρήκαν τους 9.5 τους βρήκαν μέσω link από τους server στο site της AMD/ATI. Επίσημα έχει μετατεθεί για σήμερα η επίσημη έκδοσή τους - μαντέψτε ... 18 Μαίου.

Η ATI αρχίζει να με απογοητεύει ...

Σημείωση: ΈΒγαλαν την 4770 χωρίς επίσημη υποστήριξη ..(με κάτι modded drivers της κακιάς ώρας) λες και έπεσε ουρανοκατέβατο το νέο τσιπ.

Link to comment
Share on other sites

χμμ...απο 9.1 πηγα σε 9.4 χθες και σε ενα προχειρο 3δμαρκ κερδισα 400 ποντους! οχι ασχημα :jump1:

τωρα μενει ναδω αν εχει καμια διαφορα στα παιχνιδια....

gta iv σου 'ρχομαι!!!

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδιά το vantage δεν δουλεύει με crossfire ή φταίνε οι κάρτες μου??? σε 4870χ2 που είχα δούλευε αλλά ήταν μια κάρτα... Βοηθήστε λιγο γιατί προβληματίζομαι! όταν λέω δεν δουλεύει ενωω ότι τα artifact είναι πιο πολλά από τα καλά πολύγωνα αλλά αποτέλεσμα βγάζει στο τέλοσ (12900 στο p)

Link to comment
Share on other sites

Η κανονική ημερομηνία έκδοσης των 9.5 ήταν η 18η Μαίου αλλά λόγω 4770 και καποιων άλλων θεμάτων είπαν ότι θα τους βγάλουν 13 Μαίου. Τελικά δώσαν ημερομηνία 15 Μαίου αλλά όσοι βρήκαν τους 9.5 τους βρήκαν μέσω link από τους server στο site της AMD/ATI. Επίσημα έχει μετατεθεί για σήμερα η επίσημη έκδοσή τους - μαντέψτε ... 18 Μαίου.

Η ATI αρχίζει να με απογοητεύει ...

Σημείωση: ΈΒγαλαν την 4770 χωρίς επίσημη υποστήριξη ..(με κάτι modded drivers της κακιάς ώρας) λες και έπεσε ουρανοκατέβατο το νέο τσιπ.

και τι εγινε δηλαδη αν τους βαλεις 3-4 μερες μετα??θα φυγει το τρενο?

Έγινε επεξεργασία από amartolos
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδιά το vantage δεν δουλεύει με crossfire ή φταίνε οι κάρτες μου??? σε 4870χ2 που είχα δούλευε αλλά ήταν μια κάρτα... Βοηθήστε λιγο γιατί προβληματίζομαι! όταν λέω δεν δουλεύει ενωω ότι τα artifact είναι πιο πολλά από τα καλά πολύγωνα αλλά αποτέλεσμα βγάζει στο τέλοσ (12900 στο p)

Καλημέρα , σε εμένα φίλε μου έπαιζε με τους 9.3 , με τους 9.4 η κατάσταση ήταν τραγική και έτσι ξαναγύρισα στους 9.3 .

Link to comment
Share on other sites

Review catalyst 9.5

http://www.tweaktown.com/articles/2764/ati_catalyst_9_5_vista_driver_analysis/index.html

όντως πρόβλημα με τις 4850 τους έβγαλα.

τι ειναι αυτο παλι με τις 4850 στο review???

και πανω που πηγα να κατεβασω τους οδηγους!!!

ασχετο αλλα εσυ που το δοκιμασες ειχες προβλημα σε crossfire, ετσι??για ποσο μειωση μιλαμε?

Link to comment
Share on other sites

και τι εγινε δηλαδη αν τους βαλεις 3-4 μερες μετα??θα φυγει το τρενο?

χμμ σίγουρα όχι. :no: Αλλά περίμενες από μια εταιρία σαν την Ati όταν λανσάρει ένα προιόν να έχει έτοιμους τους οδηγούς και όχι να τους βγάζει 3 βδομάδες μετά. Φαντάσου κατα αναλογία να σου πουλήσουν ένα κινητό και να σου στείλουν την σύνδεση μετά απο 3 βδομάδες. :yes2:

Link to comment
Share on other sites

Παρατηρησε κανεις στο PC του καμια πτωση στα games με τους 9.5 σε Vista 32bit και με 4850Χ1 or X2??

btw εγω τους εβαλα και παρατηρησα οτι δεν εχει skins οπως ολες οι προηγουμενες εκδοσεις για το menu του CCC.

Ασχετο βεβαια με την αποδοση του driver..

Τελος επιβαιβεωνω το fixarisma στις θερμοκρασιες!

Eγω στην 4850 ειχα μια πτωση της ταξης των 4 βαθμων κελσιου se idle,σε full load δεν εχω τεσταρει ακομα διοτι δεν εχω τρεξει ακομα κανενα game.

Έγινε επεξεργασία από Dj_ALeX
Link to comment
Share on other sites

Εγω απο 5170 furmark με τους 9.2 εβγαλα 4840 με τους 9.5 με την 4850

και επισης και στο sandra παλι μειωμενα σκορ εβγαζε...

Η αμδ κανει λαλακιες τελευταια με τους drivers...

Καλα μολις ειδα το review...Πανε καλα στην amd????????

ΕΛΕΟΣ!!!ΠΑΝΤΟΥ ΠΤΩΣΗ!!Κ τραγικη μαλιστα...

Αντε βραδιατικα....

Έγινε επεξεργασία από Theo.rw
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.