Jump to content



Offtopic, νέες απαντήσεις και σημαντικά offtopic threads


Recommended Posts

Μόλις παρατήρησα πως πλέον δεν φαίνονται τα θέματα του off topic section ούτε στις "νέες απαντήσεις". Από μία σύντομη αναζήτηση που έκανα δεν είδα κάποια σχετική ανακοίνωση ωστόσο έχω να πω κάποια πράγματα πάνω σε αυτό.

Απο τη μία, αυτό είναι μια πολύ μα πολύ καλή κίνηση για τον περιορισμό των offtopic posts στο forum και να σοβαρευτούμε λίγο επιτέλους.

Απο την άλλη όμως, υπάρχουν κάποια θέματα στο forum αυτό τα οποία είναι μεν offtopic αλλά ας πούμε "σημαντικά". Τέτοια είναι και τα threads περι συναντήσεων. Προσωπικά μόλις είδα ένα post που έλεγε για συνάντηση στο Ηράκλειο σήμερα. Αυτή τη φορά δεν έγινε και τπτ αλλά άλλη φορά ίσως να με πείραζε ιδιαίτερα... :) Επίσης κάτι άλλο, πόσες φορές δεν έχουν γίνει θέματα στο offtopic section με επείγουσα ζήτηση για αίμα;

Γνώμη μου είναι πως θα έπρεπε είτε να δοθεί ένα περιθώριο επιλογής στους χρήστες για το αν θέλουν να βλέπουν στις "νέες απαντήσεις" και τα offtopic ή τουλάχιστον να γίνουν δύο ακόμη sections, ένα περι συναντήσεων και ένα περι επειγόντων. Αλλά πραγματικά επειγόντων και ελπίζω να είναι λίγο σκληρή η διαχείρηση σε αυτόν τον τομέα... :)

Προσωπικά αυτό που με πείραξε περισσότερο ήταν οτι δεν έγινε κάποια σχετική ανακοίνωση. Ακόμα και αν συζητήθηκε σε κάποιο thread (που δεν βρήκα κάτι) θα ήταν καλό να γίνει μια σχετική ανακοίνωση. :)

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Makis Hourdakis [Χθες, στις 23:47]

Απο τη μία, αυτό είναι μια πολύ μα πολύ καλή κίνηση για τον περιορισμό των offtopic posts στο forum και να σοβαρευτούμε λίγο επιτέλους.

και καποιος αλλος το εχει παρατηρησει, νομιζω ο GoriLLakoS, στο ΠΟΘ.

το ιδιο εχει γινει και για τις πωλησεις και για τις δοκιμες. ο λογος δεν ειναι ο περιορισμος των off topic, αλλα το οτι τα θεματα των 3 αυτων ενοτητων γεμιζαν τα "νεα θεματα". δε φαινεται καθολου ομορφο, να μπαινεις σε ενα φορουμ για υπολογιστες, και να βλεπεις φατσα - καρτα "tesssssssssssssssstαρος", "τι ειναι αυτο που κανει τον σωστο τον αντρα", "πωλειται μπολικο πραγμα, για περαστε".

απο την αλλη, οποιος πραγματικα καιγεται για να δει και κατι αλλο εκτος απο τις "κλασικες" ενοτητες, μπορει καλιστα να το κανει.

αυτο το "πραγματικά επειγόντων" ποιος το καθοριζει; ενω γραφουμε στους κανονες για τον τιτλο των θεματων, ας κοιταξουμε ποσα θεματα με τιτλο "SOS" "ΕΠΕΙΓΟΝ" υπαρχουν.

δε διαφωνω σε τιποτα μαζι σας, απλα προσπαθω να σας μεταφερω τον τροπο που βλεπουμε κι εμεις τα πραγματα απο τη δικη μας μερια.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από ΓιαγκΤ

Να προστεθεί και η δική μου δυσαρέσκεια για αυτήν την ερήμην απόφαση.

+1

Τουλαχιστον να φεναιται το ΠΟΘ, το οποιο εχει προσφερει τα μεγιστα στη ψυχαγωγια και διασκεδαση των μελων. :hehe:

Link to comment
Share on other sites

Σε thread είχε συζητηθεί(~1 χρόνο πριν) και θα έπρεπε να είχαμε βγάλει σχετική ανακοίνωση.

Με την συγκεκριμένη έκδοση του vb δεν μας παίρνει να ασχοληθούμε άλλο μιας και ετοιμάζουμε πολλά και καλύτερα, βασισμένα στην τελευταία έκδοση. So, κάντε υπομονή, θα ανταμειφθείτε :)

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από RootX

Σε thread είχε συζητηθεί(~1 χρόνο πριν) και θα έπρεπε να είχαμε βγάλει σχετική ανακοίνωση.

Με την συγκεκριμένη έκδοση του vb δεν μας παίρνει να ασχοληθούμε άλλο μιας και ετοιμάζουμε πολλά και καλύτερα, βασισμένα στην τελευταία έκδοση. So, κάντε υπομονή, θα ανταμειφθείτε :)

Μήπως να μου στείλετε τα ID των κατηγορίων και τα links που θα υπάρχουν ώστε να βγάλω τη δεύτερη έκδοση του Menu για το Firefox? :whistling Λέω μήπως... :p

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Wizard! [Σήμερα, στις 11:24]

Μήπως να μου στείλετε τα ID των κατηγορίων και τα links που θα υπάρχουν ώστε να βγάλω τη δεύτερη έκδοση του Menu για το Firefox? :whistling Λέω μήπως... :p

δηλαδη στο status bar δε φαινονται; :)

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από .38-.45

δηλαδη στο status bar δε φαινονται; :)

Όχι καλέ.... Για την καινούρια έκδοση λέω, που πιθανώς να είναι διαφορετικά. Να μου τα στείλετε πριν βγει για να το έχω έτοιμο ;)

Link to comment
Share on other sites

Τουλάχιστον ας γίνει μια κατηγορία περι συναντήσεων και να μεταφερθούν εκεί τα σχετικά θέματα! Απ'όσο ξέρω δεν είναι και τόσο δύσκολο. :)

Αν πάλι είναι τόσο δύσκολο και δεν αξίζει, αφήστε το. Ελπίζω όμως να υπάρχει πραγματικά διαφορά στη νέα έκδοση. ;) Πότε περίπου (χοντρά χοντρά) με το καλό;

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από RootX

Δύσκολο δεν είναι. Θα το ετοιμάσουμε. Όσο αφορά την αναβάθμιση λόγω nda δεν μπορώ να πω περισσότερα :) Δεν θα αργήσει πάντως.

Θα μας πεις μονο το χρωμα???:D

Link to comment
Share on other sites

Ελπίζω να μην αλλάξει το χρώμα... Τι να αλλάξει δλδ; Το καλύτερο χρώμα για τα μάτια είναι. Μην μου πείτε οτι δεν μπορείτε να καταλάβετε διαφορά με τα "extreme" πράσινα, κόκκινα, μαύρα κτλ κτλ άλλων forums....

Τέσπα, σα να βγήκαμε λιγάκι εκτός θέματος οπότε δεν συνεχίζω... :)

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Makis Hourdakis

Ελπίζω να μην αλλάξει το χρώμα... Τι να αλλάξει δλδ; Το καλύτερο χρώμα για τα μάτια είναι. Μην μου πείτε οτι δεν μπορείτε να καταλάβετε διαφορά με τα "extreme" πράσινα, κόκκινα, μαύρα κτλ κτλ άλλων forums....

Τέσπα, σα να βγήκαμε λιγάκι εκτός θέματος οπότε δεν συνεχίζω... :)

Δεν ξεφυγαμε....

εγω σε αυτο αναφερομαι....:D

http://www.thelab.gr/showthread.php?s=&threadid=23198

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.