Jump to content



Να το φτιάξω?


salatemporos

Recommended Posts

Γεια σας :) (νέο μέλος) :p

Έχω έτοιμη την υδροψυξή μου (homemade) :) και εχω ένα τανκ danger den που μπενει σε 2 5,25 θέσεις.

Επειδη όμως πειανει χώρο στο φορτομένο μου stacker λεω να φτιάξω ενα τανκ που να στηρίζετε μέσα σε κάποιο τοιχομα του κουτιου.

Και επειδη λεφτά δεν υπάρχουν (φοιτητής) λέω να φτιάξω αυτό.

Θα κάνω δουλειά?

Πόσο να εχουν τα υλικά και πώς τα ζητάω?

post-4582-1416072603,3521_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

πιστευω πως θα δυσκολευτεις να το στεγανοποιησεις

Παρολα αυτα κυλινδρο θα βρεις σε μαγαζι που εχει πλεξυ αλλα το πουλανε με το διμετρο νομιζω....

Link to comment
Share on other sites

@salatemporos

αφου εισαι στριμογμενος οικονομικα νομιζω οτι η λυση του athens2004 με τον συλλεκτη ειναι η πιο καλη που μπορεις να κανεις....Βεβαια δεν χανεις να προσπαθησεις να φτιαξεις και το δικο σου να δουλεψει ;) (αν και πιστευω οτι θα σου στοιχισει πιο ακριβα)

Link to comment
Share on other sites

το σκέφτομε σοβαρα για τον συλλέκτη, αλλα νομίζω πως είναι πολύ μικρο το τανκ και σε συνδιασμό με την L30 οι φυσαλίδες θα κάνουν πάρτυ.:cry: :jump: :magic: :magic: :magic: :magic: :banging: :hehe:

Link to comment
Share on other sites

ναι φιλε θα κανουν παρτυ τρελο οι φυσαλιδες (εγω με λ20,2πλο ψυγειο και 2 μπλοκ δεν μπορουσα να της σταματησω)

και εγω πιστευω οτι θα σου βγει πανω απο 10 το δικο σου και ασε που θα ειναι και δυσκολο στην στεγανοποιηση

μια αλλη λυση ειναι να πας σε εναν υδραβλικο στην γειτονια σου και να σου φτιαξει με χαλκοσολινα ενα τανκ ποιο μεγαλο απο τον συλεκτη...

νομιζω ο skinny13 εχει τετοια τανκ. ομορφα μικρα και πρακτικα.

επισεις μπορεις να πας εδω και να δεις μερικα τανκ http://www.systemcooling.com/forums/index.php?showtopic=2263

Link to comment
Share on other sites

το να πάω σε Τ απο την στιγμή που έχω ήδη τανκ δεν λέει.

Οπως είπα εχω το Dangerden που μπένει σε 2 5,25.Αλλά εχω πολλά drives και δισκους και δεν χωράνε.

κουτι έχω το στάκερ το τανκ εχει μπει : σε 2 5,25 αφηνοντας κενες 3 απο κάτω προς τα πάνω που μπένει η αντλεια και το ψυγείο ειναι στην σιτα κατω.

Υπάρχει αλλος τρόπος να τα χωρέσω και να γλυτώσω αφτές τις 3 5,25 που μενουν αχρησιμοποιητες λογο αντλείας?

Σε λίγο θα ανεβάσω φοτο να δειτε

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.