Jump to content



Ποιο mouse?


defiant

Recommended Posts

Επειδη το mx500 αρχισε να τα παιζει και δεν ξερω τι ακριβως φταιει σκεφτομαι να αγορασω καινουργιο και ειμαι αναμεσα σε ms και logitech.

Να παρω ms explorer το κλασσικο με τα 5 κουμπια η καποιο logitech?

Βασικα αυτο που θελω να μαθω ειναι αν αξιζει το explorer και αν αντεχει στο χρονο και στα χτυπηματα :p

Τα συν για το εξπλορερ ειναι 1.ελαφρυ και 2. πολυ βολικο σχημα

Οσο για τα logitech ξερω οτι ειναι σκυλια αλλα πολυ βαρια..το mx500 τουλαχιστον.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 70
  • Created
  • Last Reply
Αρχική απάντηση από RootX

G5, ρυθμίζεις και το βάρος :)

Του πόντικα ή του admin; :p

(sorry δεν άντεξα - αλλά με προκαλείς κι εσύ βρε αγάπη (νόμιζα ότι επιτέλους αποκάλυψες την ειδική δίαιτα που ακολουθείς ''The G5 diet'' - καλημερούδια :) )

G5 και από εμένα. ;)

Link to comment
Share on other sites

Συνφονο απόλυτα με τα παιδιά

Διαθέτω και τα 2 ποντίκια (G7 ,G5) είναι καταπληκτικά

Το g7 άνετο για το σπίτι χωρίς ενοχλητικό καλώδιο αίνο το g5 ρυθμίζομενο για battle στο CS ότι πρέπει για τα netcafe

Στα πρωτινό και τα 2 άφοβα

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από FrOsT

Μιας και μιλάμε για mouse ας ρωτήσω και εγώ κάτι.

Το G7 βγαίνει μόνο σε πράσινο-μπλαιχ χρώμα?

Υeap,αλλα το πρασινο που βλεπεις στις photo δεν εχει σχεση με το πρασινο του ποντικιου

καθως δεν ειναι τοσο ανοιχτο αλλα πολυ σκουρο πρασινο...

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από knight_77

Υeap,αλλα το πρασινο που βλεπεις στις photo δεν εχει σχεση με το πρασινο του ποντικιου

καθως δεν ειναι τοσο ανοιχτο αλλα πολυ σκουρο πρασινο...

Ναι το ξέρω το πράσινο του mouse, απλά δεν με αρέσει το πράσινο του χρώμα, εντάξει γούστα είναι αυτά...

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από ea6gka

οτι να ναι σε Logitech

Προ 1 έτους δεν θα συμφωνούσα.

Αλλά σήμερα είδα το 4ο σε σειρά MS INTELLIMOUSE EXPLORER V4 να παραδίδει το πνεύμα, μέσα σε 1 χρόνο περίπου και πάντα το ίδιο σύμπτωμα: Το αριστερό κουμπί δεν ''πιάνει'' πάντα (παρόλο που κάνει κανονικά κλικ) στα χέρια μου.

ΟΚ 12 ώρες χρήσης την ημέρα σημαίνει πολλά κλικ αλλά αυτό δεν δικαιολογεί τίποτα.

Παρά την καλύτερη εργονομία τους: MS :TD:

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν σε ενοχλεί η μπαταρία του G7 που διαρκεί σκάρτα 1 μέρα gaming + άλλες απλές εργασίες με το PC, πάρτο. Αν βέβαια, δεν σου φαίνονται πολλά τα λέφτα, αλλοιώς πάρε το G5.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από FrOsT

Ναι το ξέρω το πράσινο του mouse, απλά δεν με αρέσει το πράσινο του χρώμα, εντάξει γούστα είναι αυτά...

Πάντως σε εμένα μονό πράσινο δεν είναι.

Ανάλογα το φως και το πώς θα το κοιτάξεις παίρνει χρώματα από ανοιχτό πράσινο έως σκούρο πράσινο αλλά και γαλαζουλι

Μια συμβουλή προς τους κατόχους g7 &g5 πλένεται τα χεριά σας πριν κάτσετε στον υπολογιστή γιατί κολλάει πολύ η βρωμά και θέλει τρίψιμο για να βγει.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από gr_cthulhu

Αν δεν σε ενοχλεί η μπαταρία του G7 που διαρκεί σκάρτα 1 μέρα gaming + άλλες απλές εργασίες με το PC, πάρτο. Αν βέβαια, δεν σου φαίνονται πολλά τα λέφτα, αλλοιώς πάρε το G5.

Για αυτο υπαρχει και η δευτερη μπαταρια;)

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από knight_77 [Σήμερα, στις 13:56]

Για αυτο υπαρχει και η δευτερη μπαταρια;)

Ναι, δε λέω αλλά είναι απάραδεκτη η Logitech σε αυτό το θέμα. Το αμέσως προηγούμενο hi-end ασύρματο που είχε βγάλει, το MX1000 η μπαταρία του μου κρατούσε γύρω στο 7μερο. Μπορεί να αυξήθηκαν τα dpi (800--> 2000), αλλά δεν παύει να είναι απαράδεκτο να τελειώνει η μπαταρία στο ποιο κρίσιμο σημείο του παιχνιδιού :TD:

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.