Jump to content



Ποιο mouse?


defiant

Recommended Posts

Εγώ είχα προλάβει και είχα τσιμπήσει από Πλαίσιο combo pack με Logi MX510 & Steelpad S&S στα 48 ευρώ.Κορυφαίο ποντίκι χωρίς φρου φρου και αρώματα.Και προσωπικά την εναλλαγή στα dpi δεν την βρίσκω χρήσιμη.’μα έχεις skill δεν χρειάζεσαι το mouse...(άλλο που εγώ δεν έχω:p ).Επίσης δεν ανέφερε κανείς και το μειωνέκτημα των νέων Logi ότι έχουν ένα πλαινό κουμπί λιγότερο.Πολλοί (ναι και εγώ) έχουν συνηθίσει τα 2 πλαινά...Πάντως μετά από 2 ΜS και 1 Logitech,η Ms απλά δεν πάιζει σαν επιλογή πια...

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 70
  • Created
  • Last Reply
Αρχική απάντηση από D.J.AleXXX_gr

G7 Με τον αισθητήρα συνεχεία ανοιχτό αλλά κάθε 10 ώρες αλλαγή μπαταρίας

Εγω με το G7 αλλαζω καθε 2~3 μερες μπαταρια με χρηση 7~10 ωρες καθημερινά. Οι 10 ωρες που αναφερεις ειναι για την φορτιση της μπαταριας. ;)

Επισης ο αισθητηρας δεν μενει δυνεχεια ανοιχτος αλλα κλεινει αν δεν το πειραξεις 15 δευτερολεπτα.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από aijaki

Εγω με το G7 αλλαζω καθε 2~3 μερες μπαταρια με χρηση 7~10 ωρες καθημερινά. Οι 10 ωρες που αναφερεις ειναι για την φορτιση της μπαταριας. ;)

Εμενα απο την αλλη κανει κανα 2ωρο να φορτισει η μπαταρια, αλλα δεν μου αντεχει πανω απο 10ωρο, χμμ, λες να παιζει ρολο το boost mode στην φορτιση???

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από aijaki

Εγω με το G7 αλλαζω καθε 2~3 μερες μπαταρια με χρηση 7~10 ωρες καθημερινά. Οι 10 ωρες που αναφερεις ειναι για την φορτιση της μπαταριας. ;)

Επισης ο αισθητηρας δεν μενει δυνεχεια ανοιχτος αλλα κλεινει αν δεν το πειραξεις 15 δευτερολεπτα.

10 ώρες full gaming αντέχει και όχι η φόρτιση καλά το είχα γράψει

Αρχική απάντηση από unstoppable

Εμενα απο την αλλη κανει κανα 2ωρο να φορτισει η μπαταρια, αλλα δεν μου αντεχει πανω απο 10ωρο, χμμ, λες να παιζει ρολο το boost mode στην φορτιση???

Αυτό όντως παίζει σημαντικό ρόλο γιατί μικρενη και η διάρκεια ζώνης τις μπαταρίας το boost mode είναι μονό αν έχεις ξεχάσει την μπαταρία αφόρτιστη και την θες τσάκα τσάκα

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από unstoppable [Σήμερα, στις 15:22]

Εμενα απο την αλλη κανει κανα 2ωρο να φορτισει η μπαταρια, αλλα δεν μου αντεχει πανω απο 10ωρο, χμμ, λες να παιζει ρολο το boost mode στην φορτιση???

Κανένα από τα 2 G7 που χρησιμοποίησα δεν ξεπέρασε τις 8-10 ώρες συνεχούς λειτουργίας, παρά την παρατεταμένη φόρτιση των μπαταριών.

Link to comment
Share on other sites

εγω παραγγειλα titan και g-1000(mx518 optics) της everglide απτο perfomance-pcs.com

αντε να δω τι λενε :D

http://www.performance-pcs.com/catalog/index.php?main_page=product_info&products_id=4606

http://www.performance-pcs.com/catalog/index.php?main_page=product_info&cPath=53_90_225&products_id=4199

Link to comment
Share on other sites

επειδή σκεφτόμουν το mx1000, κυρίως επειδή είναι κάμποσο φθηνότερο από το G7 και επειδή προτιμώ την βάση από το να μπαινοβγάζω μπαταρίες, καταρχήν κλείνει μόνο του μετά από μερική ώρα σε ακινησία; Για την καθυστέρηση που αναφέρθηκε σε μικρές αναλύσεις 1024, 1280 εμφανίζεται έστω και λίγο;

Τέλος καθώς δεν έχω εμπειρία από βαριά ποντίκια και αυτό φαίνεται να είναι αρκετά βαρύ, κουράζει παραπάνω από ένα απλό μετά από πολύωρη χρήση; ή η εργονομία είναι τόσο ανώτερη που δεν παίζει σημασία;

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Dorian

επειδή σκεφτόμουν το mx1000, κυρίως επειδή είναι κάμποσο φθηνότερο από το G7 και επειδή προτιμώ την βάση από το να μπαινοβγάζω μπαταρίες, καταρχήν κλείνει μόνο του μετά από μερική ώρα σε ακινησία; Για την καθυστέρηση που αναφέρθηκε σε μικρές αναλύσεις 1024, 1280 εμφανίζεται έστω και λίγο;

Τέλος καθώς δεν έχω εμπειρία από βαριά ποντίκια και αυτό φαίνεται να είναι αρκετά βαρύ, κουράζει παραπάνω από ένα απλό μετά από πολύωρη χρήση; ή η εργονομία είναι τόσο ανώτερη που δεν παίζει σημασία;

Εμενα προσωπικα με κουραζε αρκετα. Μετα απο 1-1.5 ωρα απλης χρησης ή μετα απο κανα 20λεπτο gaming πονουσε ο καρπος μου, ασχετως της κορυφαιας εργονομιας που εχει. Γι'αυτο κυριως το αλλαξα.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.