Jump to content



Cold bug


yz250

Recommended Posts

Μηπως ξερετε ποιοι κωδικοι στο κουτι ή πανω στον επεξεργαστη ειναι ωστε ο επεξεργαστης να μην εχει colg bug για θελω να αγορασω ενα επεξεργαστη και λεω να το ψαξω λιγο ωστε να βρω καλο κομματι και γενικα θελω να μου πειτε κωδικους που ειναι καλυτεροι για o/c.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από FrOsT

Ιntel cpu? Δεν έχουν cold bug.

Αν σκέπτεσαι για μετάβαση σε 939, απλά μην την κάνεις.

Φυσικα και δεν παω AMD απλως εχω ακουσει οτι oι Intel εχουν cold bug

Σ' ευχαριστω:)

:) :) :) :)

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Κωστάκης

Τί είναι το cold bug?:o :o :o

Οταν ψυχεις τον επεξεργαστη σε θερμοκρασιες πολυ κατω απο 0C μπορει να μην ανοιγει αυτο το ονομαζουνε "cold bug" στην γλωσσα των o/c

Link to comment
Share on other sites

Επισης μπορει να μην ανεβαινουν οι μνημες να εχουν προβλημα διαιρετες κτλ...:D(939 inside)

σε ιντελ το κακο ειναι οτι χρειαζονται μερικες μητρικες το T-core mod για να παιρνουν οσο ειναι το Vcore απο την στιγμη που πατας το Power....αυτο εννοειτε στα πολυ κρυα...επισης παγωνουν οι πυκνωτες απο το πολυ κρυο καμια φορα και οι μητρικες δεν ανοιγουν...σε καμια των περιπτωσεων ομως δεν οφειλεται στα cpu...:D

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Yz250

Οταν ψυχεις τον επεξεργαστη σε θερμοκρασιες πολυ κατω απο 0C μπορει να μην ανοιγει αυτο το ονομαζουνε "cold bug" στην γλωσσα των o/c

thnx ;) ;) κάτι τέτοιο σκέφτηκα αλλα ασ είμαι σίγουρος...:flower:

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.