Jump to content



-={ World Cup 2006 inside }=-


ea6gka

Recommended Posts

ας κανουμε και το θρεντακι αυτο για το μουντιαλ

πως σας φανηκε η ιταλια σημερα? γιατι κατι μου λεει οτι οι ιταλοι μπορει να το παρουνε εφετος?:devil:

παντως ολες οι ομαδες κουρασμενους παιχτες εχουνε ειδικα οι ευρωπαικες.

μονο το αργεντινη-ακτη ειχε λιγο σασπενς . για να δουμε :cool:

[edit για το sticky]

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 197
  • Created
  • Last Reply

Brrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrazil!!! Αυτή φυσικά θα το πάρει. Η Ιταλία, εαν δεν είχε το σπρώξιμο από τη διαιτησία δεν νομίζω να το έπαιρνε το ματσάκι. Γενικά, χωρίς φυσικά να έχει παίξει ακόμα η Βραζιλία, δεν βλέπω άλλη ομάδα να διεκδικεί με αξιώσεις το Κύπελλο

Link to comment
Share on other sites

Γμτ, μου άρεσαν οι ΗΠΑ στο προηγούμενο κ φάγανε 3 από Τσεχία! Μετά τον δόκο κάπου σκάλωσαν τα παιδιά. Η ακτή ελεφαντοστού μια από τα ίδια. Χάνανε 5-6 τετ-α-τετ..αντεπίθεση...γκολ. Τοκλεισα στο 2-0. Οι ιάπωνες παίξανε καλά αλλά οι επιθετικοί ήτο κατσίκια...τόσες ευκαιρίες στα πουλιά κ τσουπ 3 μπαλάκια σε 6 λεπτά. Αγγλία...1/2-0. Μούφα γκολ κ ατυχίες από Παραγουάη. Σκατά μουντιάλ. Η Βραζιλία είναι σούπερ-ντούπερ φορμαρισμένη κ δε θα υπάρχει ανατγωνισμός. Αφήστε που ο Κακά αποφάσισε να παίξει!

Link to comment
Share on other sites

Kαι εμενα μου αρεσουν οι αγωνες ως τωρα και σε λιγο ερχοντα τα καλυτερα..

Τον Kingston (τερματοφυλακας της Γκανας) τον ειδατε χτες πρεπει να ειχε πολυ σφιχτα timings και ηταν λιγο ασταθης.:D Στις εξοδους ειδικα ηταν κορυφη.! Αχ.. να μην πεταξει 2 γκολ στην αρχη η ghana... Θα ετρεχαν και δεν θα εφταναν μετα οι Ιταλοι.. :devil:

Link to comment
Share on other sites

Στημενο το ματς με την Γαλλια. Ουτε ετρεχαν οι Γαλλοι. Δεν ειχαν παθος. Γιατι οεο ;

Τα συμφωνησαν για Χ ωστε ναπερασουν αυτοι απο τον ομιλο να μου το θυμηθειτε.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Snips

Δεν ξέρω ρε παιδιά αλλά μετά από το '86 και μετά είναι το μόνο WC που με αφήνει αδιάφορο. Με το που βάζω να δω εναν αγώνα βαριέμαι τρομερά.

ενταξει ειναι κομματια οι παιχτες, αμα δεις ποσους αγωνες εχουνε οι αστερες θα καταλαβεις , ειναι σα να τρεχουν μια ολοκληρη χρονια.

Link to comment
Share on other sites

Απο ότι εχω δει μεχρι τωρα η καλυτερη ομαδα ειναι η Αργεντινη. Παίζουν σοβαρά και όλες τους οι πάσες ή οι προσπάθειες έχουν κάποιον στόχοκαι κάποιο αποτέλεσμα. Δεν κανουν τιποτα στην τύχη. Εχει πολυ καλη χημεια η ομαδα.

Η Βραζιλια μετα το κεντρο ειναι φωτια. Πίσω όμως αν τους πιέσεις δεν βάζουν τα πόδια τους στην φωτια (δυνατες κοντρες). Νομιζω πως η μια χωρα οπως η Γκάνα μπορείς να τους κερδίσει.

Πορτογαλία είναι αίσχος. Ο C.Ronaldo ειναι πιο γελοίος και απο τον κλόουν. Κανει απειρες λαλακιες χωρις αποτελεσμα απλα για να δινει replay στον σκηνοθετη. Οi Figo και Deco ειναι χωμα πλεον.

Ιταλία, πολυ καλή άμυνα αλλα δυσκολίες στην ανάπτυξη. Γενικα πολυ κλειστή ομάδα. Οχι κατι το ιδιαίτερο αλλά προσπαθούν να μην κανουν λαθη ωστε να μην παιζουν συνεχεια αμυνα. Αλλα ο Toti και ο Pirlo πουλανε διαρκως την μπαλα.

Ισπανία, ειναι μια αρκετα καλή. Πολυ δυνατή ομάδα και θα πάει αρκετά καλά.

Αυστραλία, επίσης αναμεωμένη και αρκετά καλή ομάδα.

Ολλάνδια, μέτρια... ένας ξανθος ειναι ολη η ομάδα.

Αγγλία, είναι αίσχος. Πιο αργη και απο την καθυστεριση.

Γερμανία ειναι επίσης χάλια, η αμύνα της ειναι τοσο τρυπια οσο και τα Windows. Εχε χαρη που ειναι διοργανώτρια και την σπρώχνουν. Παιζουν δυνατα και αυτο ειναι το ατού τους. Ο Κλισμαν ως προπονητής είναι πανάθλιος άσχετος για να μην πιο βαρια πραγματα...

Link to comment
Share on other sites

λολ man.

Τελικα παιρνω πισω αυτα που ειπα για την Αυστραλια... Πολυ ηττοπάθεια έχουν.

Αυτός ο Kewel ειναι...χελώνα

Βλεπω τις USA να περνανε στον επομενο ομιλο. Σαν σκυλια μάχωνται.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Sol

ρε τους γάλλους...

Καλά ο προπονητής έπρεπε να λέγεται Αυνάν. ’λλος έχει το όνομα άλλος τη χάρη.

Έβαλε στο 91 τον τρεζεγκέ? Ρε έλεος λέμε, έλεος. Νομίζω πως σήμερα δεν έκανε ούτε μια σωστή αλλαγή (και τον λιμπερτέ, λάθος παίκτη έβγαλε, τον αριστερά έπρεπε να βγάλει που σημάδευε περιστέρια, όχι τον βιλτόρντ).

Μου εκνεύρισε και τον ζιζού :hehe:

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από sotiris [Σήμερα, στις 00:06]

Καλά ο προπονητής έπρεπε να λέγεται Αυνάν. ’λλος έχει το όνομα άλλος τη χάρη.

Έβαλε στο 91 τον τρεζεγκέ? Ρε έλεος λέμε, έλεος. Νομίζω πως σήμερα δεν έκανε ούτε μια σωστή αλλαγή (και τον λιμπερτέ, λάθος παίκτη έβγαλε, τον αριστερά έπρεπε να βγάλει που σημάδευε περιστέρια, όχι τον βιλτόρντ).

Μου εκνεύρισε και τον ζιζού :hehe:

Ποδοσφαιρικη αναλυση και επιδειξη προπονητικης ευφυιας (προφανως ασυγκριτα μεγαλυτερης απο τον τεχνικο της Εθνικης Γαλλιας) απο εναν ανθρωπο που εχει αβαταρ την Μαρω Λυτρα...

Nuff said...

Το καφενειο των φιλαθλων returnzzz

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.