Jump to content



-={ World Cup 2006 inside }=-


ea6gka

Recommended Posts

  • Replies 197
  • Created
  • Last Reply

λολ @dinopoylos.....

Ετσι ειναι τα μικρα ....συνεχεια κλαινε...:D

Κριμα παντως....δεν την παω την γαλλια...

Ασχετο .....καπου καπως καποτε..(νομιζω ο ανδρουλακης ηταν)

ειχε πει σε καποιο παλιο goalywood οτι βαση μελετων που γινονται σε καποιο πανεπιστημιο μαλλον στην αγγλια οτι

θα ωφεληθει οικονομικα η ευρωπη αν το παρει η Ιταλια..βαση καποιων παραμετρων...Λετε??(το χε δει κανεις?)

Link to comment
Share on other sites

Γαλλία φορ τε(χ) γουίν!

Τους Ιταλούς δεν τους πάω μία, μιλάμε για πολύ θέατρο. Ό,τι έχουνε καταφέρει (τα τελευταία 20 χρόνια), το έχουνε καταφέρει με θεατρινιλίκι και τον 12ο παίκτη (το κοράκι).

Χαρακτηριστικό και το ανέκδοτο που βγάλανε μετά το ματς με την Αυστραλία:

Μετά το τέλος του αγώνα Ιταλία-Αυστραλία, Αυστραλοί οπαδοί επιτέθηκαν σε Ιταλό φίλαθλο και τον ξυλοκόπησαν ανελέητα. Κρανιοεγκεφαλικές κακώσεις, σπασμένα τέσσερα πλευρά και το δεξί χέρι, μαυρισμένο μάτι, σπασμένα δόντια, μετατόπιση τριών σπονδύλων από την σπονδυλική του στήλη, και άλλα πολλά.

Καθόλη τη διάρκεια του ξυλοδαρμού οι Αυστραλοί οπαδοί στεκόντουσαν στα 25 περίπου μέτρα μακριά από τον Ιταλό οπαδό, ενώ ο τελευταίος αναμένεται να αναρρώσει απ'όλα τα τραύματά του, στα επόμενα 30-40 δευτερόλεπτα...

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από unknown [Σήμερα, στις 10:20]

α ναι.....τι ηταν αυτο με τους πορτογαλους?επεφταν συνεχεια κατω τα λαμογια........:TD:

Ανισσόροποι άνθρωποι :p

Εγω παντως σας το ειπα για την Ιταλία :p :P

Τώρα πάμε Γαλλία για το κύπελλο!

Zidane pour president ! :jump: :jump:

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από ea6gka [12-06-2006 23:57]

ας κανουμε και το θρεντακι αυτο για το μουντιαλ

πως σας φανηκε η ιταλια σημερα? γιατι κατι μου λεει οτι οι ιταλοι μπορει να το παρουνε εφετος?:devil:

[edit για το sticky]

:worship:

Link to comment
Share on other sites

:worship: @ea6gka...

ο μονος παιχτης της γαλλιας που μου αρεσε ....ο Trézéguet... :rofl:...

(το ασημι χρωματακι το ηθελα ασπρο αλλα δεν εχει...)

ή μηπως εχει?

εδιτ...κοιτα να δεις ....εχει!

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από ea6gka

μπραβο μλκ :D

Καλά τού κανε.

Ένα πράγμα που με τσαντίζει (και ο κύριος λόγος που έχω να δω μπάλα από το 98) είναι ότι αφήνουν παίκτες σαν τον Cannavaro να παίζουν (πολύ καλός παίκτης, αλλά και πολύ χασάπης), ενώ οι "κανόνες" του ποδοσφαίρου αντιτίθεται στο "αντιαθλητικό" φάουλ επιτρέποντας ταυτόχρονα το βρίσιμο (και δικαιώνοντας τον πιο κάφρο).

Ναι Γαλλία υποστήριζα, όχι όμως ότι δεν μου άρεσε η Ιταλία, απλά όταν αντί για μπάλα παίζει "αντιποδόσφαιρο" (βρίσιμο, τραυματισμός αντιπάλων κλπ.) το θεωρώ ξεφτίλα.

Στο πρώτο ημίχρονο της άξιζαν 1-2 γκολ ακόμη, όπως και στο πρώτο 20λεπτο του 2ου μπορούσε η Γαλλία να είχε βάλει 1-2 γκολάκια. Δεν βάλανε όμως, ποδόσφαιρο είναι!

Ο Zidane είναι αυτός που είναι, γιατί δε διστάζει να κάνει αυτό που πιστεύει. Και το 98 στα προημιτελικά αν θυμάμαι καλά (ή στους 16), πάλι την είχε τσιμπήσει την κόκκινη ;)

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.