Jump to content



-={ World Cup 2006 inside }=-


ea6gka

Recommended Posts

Το οτι ο Materazzi είναι χασάπης το ξέρουν και οι πέτρες (btw , καμία μα καμία σχέση με τον Cannavaro).

Ε και?

Πολύ γρήγορα ξεχνάμε οτι ο Zidane έχει τεράστιο ιστορικό από αντίστοιχες ενέργειες.

Δεν είναι ούτε η πρώτη ούτε η 2η φορά που τρώει κόκκινη για κουτουλιά (για κάποιο λόγο τις προτιμά) , το έχει ξανακάνει σε CL και Serie A.

Υπάρχει και το πιο διάσημο περιστατικό που πάτησε έναν πεσμένο αντίπαλο (στο μουντιάλ του '98) , πάλι πήρε κόκκινη.

Αλλά φαντάζομαι οτι για όλα τα λάθη που έκανε ποτέ στην καριέρα του φταίνε οι άλλοι , προς θεού , όχι ο θεός Zidane.

Το ότι ξέρει μπάλα δεν τον κάνει άγιο.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 197
  • Created
  • Last Reply
Αρχική απάντηση από astrolabos

Το κύπελλο στο Βερνίκο πότε θα το δώσουν; Θεϊκός. Η Ιταλία πρωταθλήτρια Ευρώπης, λέει:p

ενταξει ....δεν θελει και πολυ...

οταν στην τετραδα φτανουν γερμανια,πορτογαλλια,γαλλια,ιταλια..:p

Link to comment
Share on other sites

Εγω δεν μπορω να πιστεψω οτι το κερδισε μια ομαδα που επι 75 λεπτα δεν περναγε το κεντρο,εβγαλε τον καλυτερο παιχτη της αλλης ομαδας με αυτο τον τροπο και ακομα και μετα την αποβολη ΣΕΡΝΟΤΑΝΕ και παρακαλαγε να φτασουν στα πεναλτι..........

Μπορει στο overall να επαιξε καλυτερα.......(δεν εβλεπα τους αγωνες της) αλλα το συγκεκριμενο match επρεπε να το παρει η Γαλλια.........

Οσο για την κεφαλια:

1ον)Ο Materazzi μες την πο*στια που τον διακρινει γενικοτερα και οχι μονο στο συγκεκριμενο παιχνιδι πρεπει να του αναγνωρισουμε οτι δεν ετεξε στον διαιτητη να πει τπτ........Ο διαιτητης δεν το ειδε.........ο Zidane θα ειχε μεινει μεσα αν Buffon δεν ειχε τρεξει στον 4ο βοηθο να του πει να δει το βιντεο

2ον)Αν η κεφαλια ηταν οντως καλη και ο materazzi δεν το επαιξε Brad Pitt(2 μετρα γομαρι και τον ξαπλωσε κατω να σφαδαζει) μιλαμε για πολυυυυ πονο,Ο Zizou ξερει να βαραει και το κανει με στυλ και αποτελεσματατητοτητα(μια φορα ειχα φαει ΜΠΑΛΑ στο συγκεκριμενο σημειο και ειμουν πανω απο 1 λεπτο,πραγματικα μεγαλος πονος,δεν μπορεις να αναπνευσεις)

3ον)Δεν ειναι τροπος να τελιωσει ενας τοσο μεγαλος ποδοσφαιριστης την καριερα του ......Επρεπε να τελιωσει το match να βρει τον Materazzi,να του βρισει τη μανα και τον πατερα,να του χωσει την κουτουλια,και μετα να σηκωσει και το τροπαιο.........

Διευκρινισεις:

1ον)Ναι,ήμουν φανατικα με τους Γαλλους,γουσταρα τρελα να ξαναζησω στιγμες 1998 γιατι τοτε ημουν μικρος και δεν το ειχα πανηγυρισει αρκετα........

2ον)Ναι,μου αρεσει πολυ σαν παιχτης ο Zidane αλλα και η Γαλλια σαν ομαδα......

3ον)Ναι,δεν γουσταρω καθολου τους Ιταλους γιατι καταφεραν με την απλιστια τους να καταστρεψουν το πρωταθλημα τους και να το καταντησουν κατι σαν το αμερικανικο wrestling ενα πραμα.........

4ον)Πραγματικα ήθελα ολες οι ιταλικες ομαδες που εστηναν παιχνιδια να πεσουν στην 3η εθνικη καθως και να τιμωρηθουν και καποιοι π@π@ρες σαν τον Μπουφον οπως τους αξιζει ΑΛΛΑ μετα απο αυτο ουτε 2η εθνικη δεν βλεπω να τη ριχνουν τη Γιουβεντους........

Τεσπα,τελος εποχης πολυ θα ηθελα να το σηκωσει η Γαλλια........αξιζε στους παιχτες αλλα........

παρτε να γελασετε:

http://forum.football365.com/index.php?t=msg&th=169399&start=0&rid=&S=bebcff408a8f389b66dd7b8d6cb8fb23

http://www.zidanehead.ytmnd.com/

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από apostglen46 [Σήμερα, στις 11:11]

Εγω δεν μπορω να πιστεψω οτι το κερδισε μια ομαδα που επι 75 λεπτα δεν περναγε το κεντρο,εβγαλε τον καλυτερο παιχτη της αλλης ομαδας με αυτο τον τροπο και ακομα και μετα την αποβολη ΣΕΡΝΟΤΑΝΕ και παρακαλαγε να φτασουν στα πεναλτι..........

Θυμάμαι κάποια εθνική ομάδα που πριν 2 χρόνια περίπου κέρδισε ένα τρόπαιο βάζοντας γκολ στην μοναδική ευκαιρία που δημιούργησε σε ολοκληρο το παιχνίδι , δεχόμενη σφυροκόπημα επί 90'.....

Η ίδια εκείνη ομάδα έπαιζε 10 φορές πιο αποκρουστικό ποδόσφαιρο στα καλύτερα της απ'ότι επαιξαν φέτος οι ιταλοί στα χειρότερα τους....

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από apocalypse

Θυμάμαι κάποια εθνική ομάδα που πριν 2 χρόνια περίπου κέρδισε ένα τρόπαιο βάζοντας γκολ στην μοναδική ευκαιρία που δημιούργησε σε ολοκληρο το παιχνίδι , δεχόμενη σφυροκόπημα επί 90'.....

Η ίδια εκείνη ομάδα έπαιζε 10 φορές πιο αποκρουστικό ποδόσφαιρο στα καλύτερα της απ'ότι επαιξαν φέτος οι ιταλοί στα χειρότερα τους....

Η χαρα μου τοτε ήταν επειδη κερδισαμε και ειμαι Ελληνας..........οχι που παιξαμε μπαλα και δωσαμε θεαμα(αφου δεν δωσαμε)..............Αλλα εμεις τουλαχιστον παιζαμε αμυντικα,δεν καναμε τις μλκς που εκαναν οι Ιταλοι.........

Link to comment
Share on other sites

μα γι΄αυτό το ποδόσφαιρο είναι το δημοφιλέστερο άθλημα, δεν κερδίζει πάντα ο απολύτως καλύτερος.

(αν και τους πορτογάλλους τους κεράσαμε δις...)

Χθες ήταν καλύτεροι οι Γάλλοι, κέρδισαν οι Ιταλοί στα πέναλτυ που τα κυνηγούσαν από το δεύτερο ημίχρονο.

Για τον Zidane, ότι και να του είπε έπρεπε να βάλει την ομάδα πάνω από τον εαυτό του, ίσως να κέρδισε εντυπώσεις (αν και αυτό παίζεται) αλλά το αποτέλεσμα ήταν αυτό που ήθελε ο materazzi.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από apocalypse

Θυμάμαι κάποια εθνική ομάδα που πριν 2 χρόνια περίπου κέρδισε ένα τρόπαιο βάζοντας γκολ στην μοναδική ευκαιρία που δημιούργησε σε ολοκληρο το παιχνίδι , δεχόμενη σφυροκόπημα επί 90'.....

Η ίδια εκείνη ομάδα έπαιζε 10 φορές πιο αποκρουστικό ποδόσφαιρο στα καλύτερα της απ'ότι επαιξαν φέτος οι ιταλοί στα χειρότερα τους....

μπορει να μην ειχε παιξει καλυτερη μπαλα απο την ιταλια, τουλαχιστον παντως επαιζε δικαια και με ψυχη. Εμεις σε καθε ματς διναμε το 110% της αποδοσης μας. Δεν περιμεναμε να παει το ματς στα πεναλτυ. Εμεις μπορει να παιξαμε ψιλο αντιποδοσφαιρο ομως παιξαμε καθαρα.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από theHitma@n [Σήμερα, στις 12:21]

μπορει να μην ειχε παιξει καλυτερη μπαλα απο την ιταλια, τουλαχιστον παντως επαιζε δικαια και με ψυχη. Εμεις σε καθε ματς διναμε το 110% της αποδοσης μας. Δεν περιμεναμε να παει το ματς στα πεναλτυ. Εμεις μπορει να παιξαμε ψιλο αντιποδοσφαιρο ομως παιξαμε καθαρα.

Ημιτελικός με Τσεχία.

Μας ****** για 90' , είχαν ένα κάρο ευκαιρίες και τσάκισαν τα δοκάρια.

Αν είχαν έστω ελάχιστη τύχη θα το έπαιρναν με 5-0.

Εμείς?

Παίζαμε για την παράταση.

Όσο για το πόσο καθαρά παίξαμε , θυμίστε μου , όταν λέμε "το φάουλ που έξυπνα πήρε ο Καραγκούνης" τι ακριβώς εννοούμε?

Εγώ έχω μείνει με την εντύπωση ότι αναφέρεται στις άπειρες βουτιές που έριξε (και όχι μόνο αυτός) , αλλά ίσως κάνω λάθος.

Δεν διαφωνώ οτι χτες η Γαλλία ήταν καλύτερη.

Απλά λέω πως στο σπίτι του κρεμασμένου δεν μιλάνε για σκοινί.

Link to comment
Share on other sites

δεν καταλαβαίνω το σκάλωμα που έχετε φάει όλοι με την ιταλία... οι άνθρωποι ούτε χασάπηδες ήταν σε όλο το τουρνουά, έπαιξαν καθαρά και στην ουσία δίδαξαν άμυνα. καθαρά τάκλιν σε τραγικό ποσοστό, "ντάμπλ τίμ" που λένε και στο μπάσκετ στους επικίνδυνους παίχτες των αντιπάλων και κυρίως δύο παίχτες σε άμυνα και κέντρο (cannavaro και pirlo) οι οποίοι είναι ΔΑΣΚΑΛΟΙ. δεν ξέρω αν προσέξατε ότι οι ιταλοί πήγαιναν πάντα σε μαρκαρίσματα στην περιοχή με τα χέρια δεμένα πίσω από την πλάτη για να μην κινδυνεύσουν για πέναλτυ... επίσης όσο και αν δεν ήταν ελκυστικό το ποδόσφαιρο που έπαιξαν δεν το θεωρώ καθόλου ανόητο να μην ρισκάρεις να φας κόντρα από ομάδα στην οποία παίζουν οι zidane-henry-ribery....

δηλαδή η μπάλα που έπαιξαν οι γάλλοι ήταν όμορφη? και δεν μιλάω μόνο για χτες, μιλάω για όλο το τουρνουά...

δεν άκουσα κάποιον να λέει κάτι για την ηρωική βουτιά του malouda όμως!!!

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από apostglen46

Εγω δεν μπορω να πιστεψω οτι το κερδισε μια ομαδα που επι 75 λεπτα δεν περναγε το κεντρο,εβγαλε τον καλυτερο παιχτη της αλλης ομαδας με αυτο τον τροπο και ακομα και μετα την αποβολη ΣΕΡΝΟΤΑΝΕ και παρακαλαγε να φτασουν στα πεναλτι..........

Μπορει στο overall να επαιξε καλυτερα.......(δεν εβλεπα τους αγωνες της) αλλα το συγκεκριμενο match επρεπε να το παρει η Γαλλια.........

Οσο για την κεφαλια:

1ον)Ο Materazzi μες την πο*στια που τον διακρινει γενικοτερα και οχι μονο στο συγκεκριμενο παιχνιδι πρεπει να του αναγνωρισουμε οτι δεν ετεξε στον διαιτητη να πει τπτ........Ο διαιτητης δεν το ειδε.........ο Zidane θα ειχε μεινει μεσα αν Buffon δεν ειχε τρεξει στον 4ο βοηθο να του πει να δει το βιντεο

2ον)Αν η κεφαλια ηταν οντως καλη και ο materazzi δεν το επαιξε Brad Pitt(2 μετρα γομαρι και τον ξαπλωσε κατω να σφαδαζει) μιλαμε για πολυυυυ πονο,Ο Zizou ξερει να βαραει και το κανει με στυλ και αποτελεσματατητοτητα(μια φορα ειχα φαει ΜΠΑΛΑ στο συγκεκριμενο σημειο και ειμουν πανω απο 1 λεπτο,πραγματικα μεγαλος πονος,δεν μπορεις να αναπνευσεις)

3ον)Δεν ειναι τροπος να τελιωσει ενας τοσο μεγαλος ποδοσφαιριστης την καριερα του ......Επρεπε να τελιωσει το match να βρει τον Materazzi,να του βρισει τη μανα και τον πατερα,να του χωσει την κουτουλια,και μετα να σηκωσει και το τροπαιο.........

Διευκρινισεις:

1ον)Ναι,ήμουν φανατικα με τους Γαλλους,γουσταρα τρελα να ξαναζησω στιγμες 1998 γιατι τοτε ημουν μικρος και δεν το ειχα πανηγυρισει αρκετα........

2ον)Ναι,μου αρεσει πολυ σαν παιχτης ο Zidane αλλα και η Γαλλια σαν ομαδα......

3ον)Ναι,δεν γουσταρω καθολου τους Ιταλους γιατι καταφεραν με την απλιστια τους να καταστρεψουν το πρωταθλημα τους και να το καταντησουν κατι σαν το αμερικανικο wrestling ενα πραμα.........

4ον)Πραγματικα ήθελα ολες οι ιταλικες ομαδες που εστηναν παιχνιδια να πεσουν στην 3η εθνικη καθως και να τιμωρηθουν και καποιοι π@π@ρες σαν τον Μπουφον οπως τους αξιζει ΑΛΛΑ μετα απο αυτο ουτε 2η εθνικη δεν βλεπω να τη ριχνουν τη Γιουβεντους........

Τεσπα,τελος εποχης πολυ θα ηθελα να το σηκωσει η Γαλλια........αξιζε στους παιχτες αλλα........

παρτε να γελασετε:

http://forum.football365.com/index.php?t=msg&th=169399&start=0&rid=&S=bebcff408a8f389b66dd7b8d6cb8fb23

http://www.zidanehead.ytmnd.com/

1)Δεν γινεται καμποσα δις θεατες να εβλεπαν τετοιο πραμα και να συνεχιζε ο zidane το παιχνιδι...!Oυτε μια στο εκατομυριο....Αλλα ακομα και αν γινοταν σκεψου αμυνα οι ιταλοι μετα!Δεν θα τελειωνε ποτε το ματς..!

2)H kεφαλια δεν παυει να ειναι κεφαλια και τιμωρειται οπως τιμωρηθηκε..!Δεν ειναι θεμα πονου!ΝΑι εκανε θεατρο ο matterazzi ..δεν αντιλεγω..οπως ο malouda και αρκετοι αλλοι ...!Για να μην αναπνεεις πρεπει να την φας στο διαφραγμα...λιγο πιο κατω απο το στηθος..!Την εφαγε ειτε ψηλα ειτε στο πηγουνι...

3+4)ελληνικο ποδοσφαιρο δεν βλεπεις...?Π@π@ρας ο buffon?

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από apocalypse

Ημιτελικός με Τσεχία.

Μας ****** για 90' , είχαν ένα κάρο ευκαιρίες και τσάκισαν τα δοκάρια.

Αν είχαν έστω ελάχιστη τύχη θα το έπαιρναν με 5-0.

Εμείς?

Παίζαμε για την παράταση.

Όσο για το πόσο καθαρά παίξαμε , θυμίστε μου , όταν λέμε "το φάουλ που έξυπνα πήρε ο Καραγκούνης" τι ακριβώς εννοούμε?

Εγώ έχω μείνει με την εντύπωση ότι αναφέρεται στις άπειρες βουτιές που έριξε (και όχι μόνο αυτός) , αλλά ίσως κάνω λάθος.

Δεν διαφωνώ οτι χτες η Γαλλία ήταν καλύτερη.

Απλά λέω πως στο σπίτι του κρεμασμένου δεν μιλάνε για σκοινί.

νταξει...οτι ειχαμε τυχη αυτο εννοειτε. Εβαλε και ο καλος Θεουλης το χερακι του για να το σηκωσουμε!

απλα εμεις παιζαμε την μπαλα που ξεραμε και που μπορουσαμε...αντιθετα οι ιταλοι δεν επαιξαν αυτο που μπορουσαν. Απο το δευτερο ημιχρονο ειχαν το μυαλο τους στα πεναλτυ(το ιδιο εκαναν και στο ματς με τους γερμανους). Ημαρτον δλδ. Παικτες σαν τον πιρλο, τον τοτι, τον ζαμπροτα και τον καναβαρο να σκεφτονται τα πεναλτυ...Αυτα μονο οι ιταλοι τα κανουν

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από theHitma@n

Ημαρτον δλδ. Παικτες σαν τον πιρλο, τον τοτι, τον ζαμπροτα και τον καναβαρο να σκεφτονται τα πεναλτυ...Αυτα μονο οι ιταλοι τα κανουν

και να φανταστεις οτι τα σκεφτονται μονο και μονο επειδη εχουν τον Buffon τερμα...

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από ΝTG

1)Δεν γινεται καμποσα δις θεατες να εβλεπαν τετοιο πραμα και να συνεχιζε ο zidane το παιχνιδι...!Oυτε μια στο εκατομυριο....Αλλα ακομα και αν γινοταν σκεψου αμυνα οι ιταλοι μετα!Δεν θα τελειωνε ποτε το ματς..!

2)H kεφαλια δεν παυει να ειναι κεφαλια και τιμωρειται οπως τιμωρηθηκε..!Δεν ειναι θεμα πονου!ΝΑι εκανε θεατρο ο matterazzi ..δεν αντιλεγω..οπως ο malouda και αρκετοι αλλοι ...!Για να μην αναπνεεις πρεπει να την φας στο διαφραγμα...λιγο πιο κατω απο το στηθος..!Την εφαγε ειτε ψηλα ειτε στο πηγουνι...

3+4)ελληνικο ποδοσφαιρο δεν βλεπεις...?Π@π@ρας ο buffon?

1)OK εν μερη σωστος.............

2)σωστος το ειδα πιο προσεκτικα.......

3+4)ΟΧΙ δεν βλεπω αλλα ακομα και να εβλεπα αλλες προσδοκιες απο το ιταλικο........και ναι τον θεωρω π@π@ρα οχι με την ενοια οτι δεν ξερει μπαλα αλλα οτι χρεισιμοποιει την μπαλα που ξερει για να κερδισει χρηματα με αθέμητα μεσα.........(Δλδ δεν φτανει που βγαζουν ενα καρο λεφτα πρεπει να ξεπουλησουν και το πρωταθλημα

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από theHitma@n [Σήμερα, στις 14:09]

... Απο το δευτερο ημιχρονο ειχαν το μυαλο τους στα πεναλτυ(το ιδιο εκαναν και στο ματς με τους γερμανους)...

χμμμ...μαλλον εβλεπες αλλον αγωνα...ουτε τις αλλαγες καταλαβες, ουτε τα δοκαρια ειδες...

σχετικα με τον αγωνα η γνωμη μου ειναι οτι ηταν μετριος. η ιταλια ηταν καλυτερη στο 1ο ημιχρονο και η γαλλια στο 2ο και στο 1ο της παρατασης. οποιος και να κερδιζε, το αποτελεσμα θα ηταν δικαιο.

οι αλλαγες που εκανε ο Lippi δεν ηταν αμυντικες ασχετα αν οι παικτες ηταν κουρασμενοι και εδειχναν να περιμενουν τα πεναλτυ. ο καλυτερος προπονητης του μουντιαλ.

η αποδοση της ιταλιας σε αυτο το μουντιαλ ηταν καλυτερη απο αυτη της γαλλιας. και ουτε βρωμικα επεξαν ουτε αμυντικα οπως συνηθιζαν. απο τους αγωνες νοκ αουτ, δεν μπορω να σκεφτω καποια ομαδα που να ηταν καλυτερη και να αξιζε το μουντιαλ. οι βραζιλιανοι μηδεν, οι αργεντινοι εχασαν απο γερμανους που εχασαν απο ιταλους...

ναι, μεγαλος παικτης ο ζιζου...ουτε αγιος ειναι ομως, ποσο μαλλον θεος...μια μπαλα κλωτσαει και αυτος στο φιναλε... ειναι και γαλλος, ειναι και τοσα χρονια στα γηπεδα, θα επρεπε να εχει συνηθισει τα "γαλλικα"... ειμαι αντιθετος στην ενεργεια του. ειναι και αυτος ανθρωπος, οχι ομως να δικαιολογουμε τετοιες ενεργειες. να σας εβλεπα αν το εκανε σε καποιον ελληνα παιχτη τι θα λεγατε...

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από unknown [Σήμερα, στις 16:15]

καρεμπε vs οκας:p (αν θυμαμαι καλα....)

καρεμπέ = γάλλος από καληδονία

οκκάς = κύπριος

που τον είδατε τον έλληνα ?????????

α, και κάτι άλλο, λέτε αμυντική μία ομάδα που έβαλε ... 12 γκόλ σε 7 αγώνες!!!! αυτό με τα πενιχρά μαθηματικά που ξέρω μεταφράζεται σε σχεδόν 2 γκολ ανά αγώνα! και έπαιξε με σαφώς δυσκολότερους αντιπάλους από τη βραζιλία πχ που είχε 10 γκολ ή τη γαλλία που είχε 9 ολόκληρα γκολ!!!!

Link to comment
Share on other sites

Ρε έξυπνοι και ρομαντικοί.

ΤΙ κάθεστε και λέτε για τον CANAVARO; Αλέφαντοι αλέφαντοι έ;;;; Για τα μπάζα αμυντικός το παιδί ε; Α ρε τι βλέπουμε.....

Κάτι πήρε και το μάτι μου για τον Buffon; Ποια αθέμητα μέσα χρησιμοποιεί δεν κατάλαβα;

ΕΛΕΟΣ. Καλή η brazil και οι τρίπλες αλλά όταν ένας παίχτης έχει την μισή καριέρα του σε ιταλική ομάδα και κάνει σαν να μην έπαιξε ποτέ με ιταλούς είναι το λιγότερο απαράδεκτο να αντιδράσει έτσι. Διότι ο ζιζου ήξερε τι θα αντιπετωπίσει από τους Ιταλούς. Ότι και να του είπε, ΜΑ ΟΤΙ ΚΑΙ ΝΑ ΤΟΥ ΕΙΠΕ, η αντίδραση του δείχνει ανωριμότητα, για το επίπεδο του. Και το έχει και μέσα του ο τύπος. Δεν γουστάρει να χάνει και τα παίρνει. Και με το δίκιο του. Αλλά όχι και στο απυρόβλητο ο ζιζου. Ωπα!

"Καλά του έκανε"- Δίδαγμα.....

Αλήθεια έχετε την εντύπωση ότι μόνο στον τελικό ακούστηκαν βρισιές; Στους υπόλοιπους 10.000x10.000 αγώνες που γίνονται ετησίως ανα την υφήλιο οι παίχτες ανταλάσσουν ευχές έ;

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.