Jump to content



The lab radio


o polonos

Recommended Posts

Λιμπων παιδια εχω μια ιδεα τι θα λεγατε να φτιαξουμε εναν ραδιοφονικο σταθμο του the lab??? Αφου δεν θελει και πολλα πραγματα και νομιζω οι πιο πολυ απο μας θα μπουν για να ακουσουν την αγαπημενη τους μουσικη ετσι δεν ειναι??? Περιμενω τα σχολια σας:banging:

Link to comment
Share on other sites

Εγω σκεφτομαι μαλλον να μαζευτουμε 10-12 ανθροποι και να παιζουμε live μουσικη. Νομιζω θα πετυχει απλα λιγη θεληση βρε παιδια αδε να κανουμε κατι καινουργιο:jump1: :jump1:

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από kunoobidi

Ας ξεκινήσουμε από κάτι απλούστερο πχ ένα server στο cod2 (άχτι τοχω) κ αν δούμε ότι ασχολούνται πολλοί δελαμπίτες να κάνουμε κάτι παραπάνω...

Και συ παιζεις?Ποσοι ειμαστε?

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από hipro5 [Σήμερα, στις 01:39]

Δεν είναι τόσο απλά τα πράγματα αν θέλεις να είναι "νόμιμος".......Η ΑΕΠΙ έχεις υπ'οψιν σου πόσο κοστίζει το χρόνο?.....Το ξέρεις ότι θα ΠΡΕΠΕΙ να ΚΑΤΑΓΡΑΦΟΝΤΑΙ ΟΛΑ τα τραγούδια που παίζει ο "σταθμός" ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ και να δίνονται στην ΑΕΠΙ (για να πληρώσει κι αυτή με τη σειρά της τον εκάστοτε τραγουδιστή-στιχουργό-κτλ)......και ΠΑΡΑ ΠΟΛΛΑ ακόμα......ΕΕΤΤ.....και άλλα........ΔΕΝ είναι απλά τα πράγματα ΑΝ θες να είσαι νόμιμος.......Σαν παράνομος τώρα, είναι απλά τα πράγματα αλλά βάρδα να μη σε "καρφώσει" κάποιος........και ξέρεις ΠΟΣΟΙ καλοθελητές υπάρχουν...... ;)

EDIT: ΔΕΝ θα πρέπει να παίζει ΚΑΝΕΝΑ ΑΠΟΛΥΤΩΣ τραγούδι για να αποφύγεις την ΑΕΠΙ........ΚΑΙ κάποιος δε θα μιλάει μέσα?.....Τι θα λέει συνέχεια χωρίς τραγούδια?.......ΣΥΝ ότι θα πρέπει να ηχογραφεί αυτά που λέει κιόλας σε περίπτωση που κάποιος θέλει να κάνει κακό και γράψει ΜΟΝΟ κάποια κομμάτια απ'την ομιλία του, ο παραγωγός να έχει αποδείξεις για το τι είπε όταν θα παρουσιαστεί στην επιτροπή δεοντολογίας........Αααα.....ξέχασα κιόλας ότι ΑΝ μιλάμε για τεχνικά θέματα, ο παραγωγός θα πρέπει να έχει ΚΑΙ δημοσιογραφική άδεια και πτυχίο πάνω στον κλάδο που απευθύνεται.......Θές κι άλλα?........Έχω πολλά ακόμα.......... :D

Αυτά τα ολίγα (και πολλά άλλα) αν θέλουμε να είμαστε "νόμιμοι"....... :)

QUOTE από απάντηση που έδωσα...... ;)

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από sofix [Σήμερα, στις 03:15]

++ στον hipro5..δεν ειναι και τοσο απλο τελικα,αν και σαν ιδεα θα βρει πολλους υποστηρικτες.

Μωρέ σαν ιδέα είναι καταπληκτική........Σαν υλοποίηση είναι το πρόβλημα.........Βλέπεις υπάρχουν και "καταδώτες" πρόθυμοι και μετά άστα να πάνε...... :(

Link to comment
Share on other sites

Και αν βγάζαμε δική μας μουσική; :D:D:D:D

Όντως είναι πολύ δύσκολο πάντως αλλά καταπληκτική σαν ιδέα... Εγώ πάντως θα γούσταρα περισσότερο εκπομπή στην TV (ή online video broadcasting) ή περιοδικό. Ακόμα πιο δύσκολα όμως και αυτά... :(

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Snips

.............

Αλλά πάντως την σκέψη για online gaming events δεν είναι καθόλου άσχημη.

To θεμα ειναι να βρεθει καποιος που να εχει την γραμμη να σηκωσει κανεναν server...

Link to comment
Share on other sites

Hipro ο παραγωγός δεν είναι απαραίτητο να έχει άδεια πτυχίο για να κάνει μια εκπομπή αλλά πέρα από ΑΕΠΙ θα πρέπει να δοθεί η προ έγκριση λειτουργίας του σταθμού σε κατάσταση δοκιμαστικού προγράμματος και μετά από 1 χρόνο να κάνεις την αίτηση για άδεια (μη πω τιμές θα πηδήξουμε όλοι, αλλά δε ξέρω τον τιμοκατάλογο για σταθμούς μέσο internet) και πότε θα την πάρεις την άδεια και πόσους παραγωγούς απασχολείς μη πω εφορίες, τοπικούς φορείς ραδιοτηλεοπτικό, κτλ κτλ

ΥΓ ποιος ξέρει να κάνει εκπομπές δεν είναι τόσο απλό β΄ζουμε μουσικές και τέλος θέλει μικρόφωνο να κρατήσεις τους ακροατές όσο καλή μουσική και αν παίζεις , όπως επίσης πρέπει να υπάρχουν και τα απαραίτητα διαφημιστικά για να συντηρείτε κάπως ο σταθμός

ΥΓ2 λέω να ξεκινήσουμε το κέντημα καλήτερα

:)

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από satkok [Σήμερα, στις 10:27]

Hipro ο παραγωγός δεν είναι απαραίτητο να έχει άδεια πτυχίο για να κάνει μια εκπομπή αλλά πέρα από ΑΕΠΙ θα πρέπει να δοθεί η προ έγκριση λειτουργίας του σταθμού σε κατάσταση δοκιμαστικού προγράμματος και μετά από 1 χρόνο να κάνεις την αίτηση για άδεια (μη πω τιμές θα πηδήξουμε όλοι, αλλά δε ξέρω τον τιμοκατάλογο για σταθμούς μέσο internet) και πότε θα την πάρεις την άδεια και πόσους παραγωγούς απασχολείς μη πω εφορίες, τοπικούς φορείς ραδιοτηλεοπτικό, κτλ κτλ

ΥΓ ποιος ξέρει να κάνει εκπομπές δεν είναι τόσο απλό β΄ζουμε μουσικές και τέλος θέλει μικρόφωνο να κρατήσεις τους ακροατές όσο καλή μουσική και αν παίζεις , όπως επίσης πρέπει να υπάρχουν και τα απαραίτητα διαφημιστικά για να συντηρείτε κάπως ο σταθμός

ΥΓ2 λέω να ξεκινήσουμε το κέντημα καλήτερα

:)

Αν ασχολείται δημοσιογραφικά με τεχνικά θέματα, τότε πρέπει να έχει δημοσιογραφική άδεια....... ;)

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από unstoppable

To θεμα ειναι να βρεθει καποιος που να εχει την γραμμη να σηκωσει κανεναν server...

Bασικά μήπως να ψαχτούμε για δικό μας (LABoGAMEserver). Σπόνσορας μήπως; Δεν ξέρω τι γίνεται ακριβώς απλώς ξέρω πολλές ομάδες που έχουν τον δικό τους server σε μια hosting εταιρία και είναι free. Πετάμε 5-6 παιχνιδάκια πάνω και είμαστε οκ. Και εννοείται τον συντηρούμε υπεύθυνα..

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Snips

Bασικά μήπως να ψαχτούμε για δικό μας (LABoGAMEserver). Σπόνσορας μήπως; Δεν ξέρω τι γίνεται ακριβώς απλώς ξέρω πολλές ομάδες που έχουν τον δικό τους server σε μια hosting εταιρία και είναι free. Πετάμε 5-6 παιχνιδάκια πάνω και είμαστε οκ. Και εννοείται τον συντηρούμε υπεύθυνα..

Συνηθως εχουν ακρες ολοι αυτοι, sponsoring το thelab χωρις να εχουν να κερδισουν κατι δεν πιστευω να παιζει. Κανενας labιτης σε κανα πανεπιστημιο ή ISP??

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από sofix

labιτης στο upatras @ εστια :)

μαλλον θα πρεπει να ανοιξουμε ενα αλλο thread και να το οργανωσουμε αν υπαρχει ανταποκριση..

εμεις εδω λιωνουμε με cod,counter,delta force,age of empires μεχρι και worms :p

Ελεγα να σε δωσω, αλλα με προλαβες :p

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.