Jump to content



Ποιό το καλύτερο keyboard-mouse combo;


Πριονέτο

Recommended Posts

Eγώ εχθές αγόρασα το Logitech MX5000 combo αλλά μέχρι στιγμής δεν είμαι ικανοποιημένος από το Bluetooth Hub.

Δεν έχω προβλήμματα εμβέλειας - lag αλλά δεν έχω καθόλου πληκτρολόγιο - mouse μέχρι να μπώ στα Windows... :(

Eτσι είναι αδύνατον να΄μπώ σε BIOS... :(

Πέρα από αυτό, αρκετές φορές όταν μπαίνω στα Windows αποσυνδέονται και ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ να ξανασυνδεθούν παρά μόνο με Restart...:(:TD:

Iσως να γίνεται καμμιά μαμακία με τους Drivers και να μην τους έχω βάλει σωστά, αλλά θα έπρεπε το HUB να παραμένει συνδεμένο με τα περιφεριακά τους ακόμη και σε επίπεδο DOS - BOOT...

Iσως κάτι να μου διαφεύγει, γιατί διαφορετικά αν δε στρώσουν τα πράγματα θα τα επιστρέψω πίσω...:(

Πάντως το mouse MX1000 είναι πολύ καλό και εργονομικό... :inlove:

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 55
  • Created
  • Last Reply

εγω για mousepad εχω ενα μαυρο rantopad και ειναι τρομερο!!! σε σχεση παντα με ενα διαφιμιστικο ποθ ειχα πριν η διαφορα ειναι κατι παραπανω απο απειρη.... πολυ καλη κυληση και ακριβεια...πολι μαρεσει!... :)

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Dagalidis [Χθες, στις 15:17]

Eγώ εχθές αγόρασα το Logitech MX5000 combo αλλά μέχρι στιγμής δεν είμαι ικανοποιημένος από το Bluetooth Hub.

Δεν έχω προβλήμματα εμβέλειας - lag αλλά δεν έχω καθόλου πληκτρολόγιο - mouse μέχρι να μπώ στα Windows... :(

Eτσι είναι αδύνατον να΄μπώ σε BIOS... :(

Πέρα από αυτό, αρκετές φορές όταν μπαίνω στα Windows αποσυνδέονται και ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ να ξανασυνδεθούν παρά μόνο με Restart...:(:TD:

Iσως να γίνεται καμμιά μαμακία με τους Drivers και να μην τους έχω βάλει σωστά, αλλά θα έπρεπε το HUB να παραμένει συνδεμένο με τα περιφεριακά τους ακόμη και σε επίπεδο DOS - BOOT...

Iσως κάτι να μου διαφεύγει, γιατί διαφορετικά αν δε στρώσουν τα πράγματα θα τα επιστρέψω πίσω...:(

Πάντως το mouse MX1000 είναι πολύ καλό και εργονομικό... :inlove:

Dag παιξε με διαφορετικες usb θυρες και θα την βρεις τη λυση...

παιζει κανονικα και σε bios/dos απλα με ελεεινο κευ lag..

α! και κατεβασε τους τελευταιους setpoint 2.60 απο το official site..

προσοχη ομως...

την Bluetooth εκδοση, οχι την απλη..

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από tolis86 [04-07-2006 13:22]

εγω για mousepad εχω ενα μαυρο rantopad και ειναι τρομερο!!! σε σχεση παντα με ενα διαφιμιστικο ποθ ειχα πριν η διαφορα ειναι κατι παραπανω απο απειρη.... πολυ καλη κυληση και ακριβεια...πολι μαρεσει!... :)

ποιο ραντοπαντ απ'ολα ρε καραμητρο ? :p

http://www.xyzcomputing.com/index.php?option=content&task=view&id=104&Itemid=2&limit=1&limitstart=0

btw δεν βλεπω να διαθετουν κανενα σε σοβαρο μεγεθος, το everglide titan monstermat ειναι 45*35 και ωρες ωρες ευχομαι να ητανε 4-5 εκατοστα παραπανω και στις 2 διαστασεις :p

Link to comment
Share on other sites

Ρε παίδες μια βοήθεια: Κοιτάζω το MX5000, αλλά και επίσης το combo ΜΧ1000/Media Elite. Αξίζει το MX5000 τα παραπάνω λεφτά, νοουμένου πως δεν με ενδιαφέρει τόσο η οθόνη στο πληκτρολόγιο; Ακόμη αξίζει αντί για ΜΧ1000 το G7;

Link to comment
Share on other sites

α δε ξερω 10 ευραιους το πηρα.... καπου 25χ20 ειναι.....και μια χαρα μεγαλο μου φαινεται και ειναι και το μεγαλητερο που ειχα ποτε μου....και μεγαλητερο θα μου περισευε και θα επιανε και πολυ χωρο....

αυτο πρεπει να ειναι...τουλαχιστoν εμφανισιακα ειναι ιδια...

cloth1.jpg

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Dagalidis

Eπειδή βαρέθηκα τις παραξενιές του MX5000 Combo, το επέστρεψα και πήρα το Logitech G15 keyboard και το G7 mouse και ησύχασα. :D

Αυτός είσαι ο καλύτερος συνδυασμός πραγματικά

Mouse pad???

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Dagalidis [Σήμερα, στις 01:36]

Eπειδή βαρέθηκα τις παραξενιές του MX5000 Combo, το επέστρεψα και πήρα το Logitech G15 keyboard και το G7 mouse και ησύχασα. :D

Και πολύ καλά έκανες άψογος συνδιασμός :clap: Είναι απλά καταπληκτικά και τα 2 :T:

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από kunoobidi

Από spacebar πως πάει το g15; Moυ τη σπάει να παίζω πχ q3 κ να μην πηδάει επειδή κολλάει το space$#$%%^# αν το πατήσει λίγο προς τα αριστερά/δεξιά...

Σε όλα είναι οκ no prob at all

Επίσης έχει κουμπί που κληδονει τα windows (το κουμπί που σε πετάει από τα games) για να μη σε πετάει όταν παίζεις

Link to comment
Share on other sites

Aπό MousePad πήρα ένα HIGHSpeed 3M αφού ήταν το μόνο καλό που είχε το ΠΛΑΙΣΙΟ και είμαι ικανοποιημένος μέχρι τώρα.

Δεν έχω μέχρι τώρα κενένα πρόβλημα με το πληκτρολόγιο, πετάει και ο φωτισμός του είναι πολύ όμορφος.

BTW... ξέρετε που μπορώ να βρώ PLUGINS για το LCD ????? :worship:

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Daidalos [Σήμερα, στις 10:29]

Καλοριζικα τα νεα σου παιχνιδια Dag. Εχω βαλει στο ματι καιρο το ιδιο σετακι αλλα περιμενω το G7 να ερθει στη νεα του εκδοση που ειναι πολυ πιο ομορφη!

12668.jpg

Βασικά η ΜΟΝΗ αλλαγή είναι το χρώμα του ? ή υπάρχουν και άλλες αλλαγές στις ιδιότητές του ?

Αντε με το καλό να το πάρεις το πληκτρολόγιο (Είναι φοβερό) .... :T:

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.