Jump to content



PS3 η καλύτερη παιχνιδομηχανή


_K_Marios_

Ποια πιστευεται οτι θα ειναι η καλυτερη παιχνιδομηχαν  

62 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

Αρχική απάντηση από Sisman

Οταν το gameplay ειναι καλο σε ενα παιχνιδι τοτε επισκιαζει οτιδηποτε, τι γραφικα τι ηχο, τι οτι θες. Ειναι γενικος κανονας, και υσχηει σε κομπιουτερ games και σε κονσολες φυσικα. Αν το Wii ειναι τοσο καλο οσο φενετε στο βιντεο, τοτε τι γραφικα και τι PS3, θα παω και γω να παρω ενα τετοιο και ας εχει γραφικα που μιαζουν με dreamcast και gamecube.

^^^^^^^^

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 73
  • Created
  • Last Reply
Αρχική απάντηση από Sisman [Σήμερα, στις 13:00]

Οταν το gameplay ειναι καλο σε ενα παιχνιδι τοτε επισκιαζει οτιδηποτε, τι γραφικα τι ηχο, τι οτι θες. Ειναι γενικος κανονας, και υσχηει σε κομπιουτερ games και σε κονσολες φυσικα. Αν το Wii ειναι τοσο καλο οσο φενετε στο βιντεο, τοτε τι γραφικα και τι PS3, θα παω και γω να παρω ενα τετοιο και ας εχει γραφικα που μιαζουν με dreamcast και gamecube.

Εμ τι εχει το dreamcast ? το 98 που πρωτοβγηκε τα γραφικα που ειχαν τα παιχνιδια του δεν τα εβρισκες σε κανενα παιχνιδι στο pc, αυτη ητανε σοβαρη next gen κονσολα, οχι σαν το 360 που αποδιδει προς το παρων οσο ενα high end pc ( μαλλον χειροτερα αν κρινω απο μερικα παιχνιδια που ειναι σε και σε 360 και σε PC ) λογω ελλειψης dx10 τιτλων, μην ξεχναμε πως ειναι το μονο μηχανημα με dx10 gpu αυτη τη στιγμη :happy:

Link to comment
Share on other sites

To Dreamcast πέθανε για δύο λόγους. Αδύνατον να αντιγραφούν τα παιχνίδια του και δύσκολο έως πάρα πολύ δύσκολο να το προγραμματίσουν.

Βλέπετε μήπως κάποια ομοιότητα με το PS3?

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από yanni

To Dreamcast πέθανε για δύο λόγους. Αδύνατον να αντιγραφούν τα παιχνίδια του και δύσκολο έως πάρα πολύ δύσκολο να το προγραμματίσουν.

Βλέπετε μήπως κάποια ομοιότητα με το PS3?

Εγώ πάλι ξέρω πως τα παιχνίδια που έβρισκες online παίζαν χωρίς τσιπάκι , χωρίς να είναι καραπετσοκομμένα για να χωρέσουν σε cd και ήταν πανεύκολο να αναπτύξεις τίτλους για την κονσόλα

Μπορεί βέβαια και να θυμάμαι λάθος

Πάντως , ενώ στην Αμερικάνικη αγορά βγήκαν περίπου 200+ τίτλοι , στην Ιαπωνία συνέχιζαν να βγαίνουν άπειροι , οι περισσότεροι του γιαπωνέζικου Text adventure στυλ , games του στυλ Puyo Puyo Da! , Plumb Plus κτλ.

Καταπληκτική κονσόλα , αν εξαιρέσεις την κακή ποιότητα κατασκευής [τα όποια προβλήματα λύνονται πάντως με ένα κολλητήρι και με το καλάι στο χέρι ;)]

Εγώ πάλι θα έλεγα πως το Dreamcast πέθανε λόγω Sony

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
http://eu.playstation.com/ps3/images/Motorstorm.mov τσεκαρετε το καινούργιο vide0 και πειτε μ!Καποιοι ελεγαν οτι δν χαλούσαν τα αυτοκινητακια !ΔΕΙΤΕ ΤΗΝ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΣΚΗΝΗ Κ ..........Σ!
Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από yanni

To Dreamcast πέθανε για δύο λόγους. Αδύνατον να αντιγραφούν τα παιχνίδια του και δύσκολο έως πάρα πολύ δύσκολο να το προγραμματίσουν.

Βλέπετε μήπως κάποια ομοιότητα με το PS3?

φιλε μου κανεις λαθος νομιζω.

Ολα τα παιχνιδια αντιγραφονταν αμεσως. Επισης ηταν πιο ευκολο να φτιαξεις παιχνιδι για αυτο παρα για το ps2(βλεπε συνεντευξεις EA και Ubisoft). Επισης ειχε καλυτερα γραφικα σαν παιχνιδομηχανη απο το ps2 (βλεπε υποστηρικη antialiasing και shaders).

Το dc πεθανε γιατι δεν το υποστηριξαν οπως επρεπε

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από _K_Marios_

http://eu.playstation.com/ps3/images/Motorstorm.mov τσεκαρετε το καινούργιο vide0 και πειτε μ!Καποιοι ελεγαν οτι δν χαλούσαν τα αυτοκινητακια !ΔΕΙΤΕ ΤΗΝ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΣΚΗΝΗ Κ ..........Σ!

Οντως αυτο το βιντεάκι ειναι κολαση... :D

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από _K_Marios_ [Χθες, στις 14:34]

http://eu.playstation.com/ps3/images/Motorstorm.mov τσεκαρετε το καινούργιο vide0 και πειτε μ!Καποιοι ελεγαν οτι δν χαλούσαν τα αυτοκινητακια !ΔΕΙΤΕ ΤΗΝ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΣΚΗΝΗ Κ ..........Σ!

Δεν μου λεει κατι...

Εγω θα παρω Wii για να παιζω και pokemon,χα:devil:

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από _K_Marios_ [22-07-2006 12:34]

http://eu.playstation.com/ps3/images/Motorstorm.mov τσεκαρετε το καινούργιο vide0 και πειτε μ!Καποιοι ελεγαν οτι δν χαλούσαν τα αυτοκινητακια !ΔΕΙΤΕ ΤΗΝ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΣΚΗΝΗ Κ ..........Σ!

Εγω ουτε κανα ΣΥΝΕΦΟ σκονης βλεπω σαν αυτα που ειχε στο περσινο βιντεο ουτε τπτ το τραγικο περα απτα προσεγμενα physics, next gen my ass :p

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από morfeas-dsl- [09-07-2006 14:45]

Οι νεες διαφημισεις τις sony σας αρεσουν? Τις εγκρινετε? Ισως ειμαι υπερβολικος αλλα δε μου αρεσουν καθολου

EDIT: σορυ για το μεγεθος δεν εχω καποιο προγραμμα εδω στο παλιο pc να την μικρυνω

Λιγο offtopic με το θεμα αλλα αυτες τις διαφημισεις για το ασπρο psp (ειχαν βγει 2-3 παρομοιες φωτογραφιες) τις απεσυρε η sony επειδη υπηρχαν παραπονα για ρατσιστικο περιεχομενο...

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.