Jump to content



MAME στο PSP χωρις να πειράξεις firmware


chriss

Recommended Posts

Δεν ξέρω αν είναι νέο η παλιό το software, πάντως κατέβασα το MAME4ALLPSP για 2.xx firmware και παίζει με eLoader ο οποίος εκμεταλλεύεται κάποιο κόλπο με μια tif εικόνα.

Κάνεις copy τα αρχεία στο memory stick, πετάς και μερικά roms, και voila!

Παίζει μια χαρά.

Δεν χρειάζεται ούτε το firmware να πειράξεις ούτε τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από 2cpu

Παιζει και στα P900 & P910(κινητο τηλ).Ακριβως οπως ειπες.Καποια στιγμη θα δοκιμασω και στο Zen αλλα το κοβω χλωμο.(εως αδυνατο).

Στο 7710 μου παίζει και μένα, το ΖΕΝ δεν το ξέρω, τι είναι (το media player της Creative εννοείς);

ε νταξει τωρα πιος θα κατσει να παιξει mame οταν υπαρχουν ενα σωρο καλα & αξιολογα games

Πολλοί που δεν θέλουν να σκάνε ένα σωρό λεφτά, που τους αρέσουν τα παλιά games, που δεν κατεβάζουν κόπιες, που δεν θέλουν να κάνουν downgrade το psp τους . που δεν θέλουν να κουβαλάνε μαζί ένα σωρό UMD αλλά ένα MS με 1000 games κ.α.

Link to comment
Share on other sites

Οπως το ειπες, γούστα είναι αυτά.

Εγώ πχ κάνω κέφι να παίξω κάποια στιγμή:

Super Bubble Bobble

Puzzle Bobble/Bust-a-move

Shinobi

1943

Arkanoid

Wonder Boy

Wonder Boy monster land

Street Fighter

Tetris

BombJack

Ms.Packman

Donkey Kong

Popeye

Out run

F1-Dream

κ.α.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από chriss [Σήμερα, στις 00:49]

Στο 7710 μου παίζει και μένα, το ΖΕΝ δεν το ξέρω, τι είναι (το media player της Creative εννοείς);

Ναι.Το ZEN Vision λεω.Τι ηθελες και ανεφερες τα παιχνιδια?Με καταστρεψες:p Cabal,Twin Cobra,

King Of fighters,Black Tiger,Golden Axe & ποσα

αλλα.

Link to comment
Share on other sites

Οχι δεν έχει καμμιά ιδιοτροπία η διαδικασία, κάνεις copy πρώτα τον eLoader ο οποίος πιθανά εκμεταλλεύεται κάποιο overflow bug στην εμφάνιση εικόνων καi εκτελεί τον εαυτό του. Αμέσως μετά εμφανίζεται μια λίστα με τις homebrew εφαρμογές , διαλέγεις αυτήν που θέλεις και "παίζει".

Αυτό ήταν

Link to comment
Share on other sites

Αμα βρω!:T:

το θεμα ειναι οτι και για 2.6 που εχω εγω βρεικα και δεν μπορω να κανω κατι!

εχει κατι save αρχεια και κατι αλα που μπενουν στο φακελο games!τα βαζω και τιποτα!ασε που δεν παιζουν και τα παιχνιδια που βαζω στον φακελο!δειχνουν κανονικα εικονα και ακουγεται μουσικι αλα οταν παταω play δεν play!:dots:

Link to comment
Share on other sites

Aυτο που λες ειναι το καλυτερο αλλα μου εχουν πει οτι δεν γινεται!μπορει και να γινεται!δεν το εχω ψαξει και πολυ!θελει να ασχολιθω λυγακι!

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.