Jump to content



MAME στο PSP χωρις να πειράξεις firmware


chriss

Recommended Posts

Αρχική απάντηση από chriss [Χθες, στις 15:35]

Εγώ παιδιά ευτυχώς είμαι στην 2.0, ακολούθησα τις οδηγίες και έπαιξε με την πρώτη.

Αν προλάβω θα βάλω screenshots.

Δεν βαζεις και κανενα λινκ!

οτι σου βρισκεται!

π.χ. οδηγιες,το μαμε που εβαλες η οτι μπορεις για διευκολινση!

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από chriss [Χθες, στις 15:35]

Εγώ παιδιά ευτυχώς είμαι στην 2.0, ακολούθησα τις οδηγίες και έπαιξε με την πρώτη.

Αν προλάβω θα βάλω screenshots.

Δεν βαζεις και κανενα λινκ!

οτι σου βρισκεται!

π.χ. οδηγιες,το μαμε που εβαλες η οτι μπορεις για διευκολινση!

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από morfeas-dsl- [Χθες, στις 16:56]

Προσωπικα το εχω 1.5 σε λιγες μερες θα γινει 2.71. Οι τιμες πεφτουν, το μεμορυ στικ χρειαζεται για αλλες δουλειες. αυτα :>

Τι δουλεις?

θα εχει κατι το τοσο καλο η 2,71 που θα σε κανει να αλαξεις την 1,5?

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από morfeas-dsl- [Χθες, στις 16:56]

Προσωπικα το εχω 1.5 σε λιγες μερες θα γινει 2.71. Οι τιμες πεφτουν, το μεμορυ στικ χρειαζεται για αλλες δουλειες. αυτα :>

Τι δουλεις?

θα εχει κατι το τοσο καλο η 2,71 που θα σε κανει να αλαξεις την 1,5?

Link to comment
Share on other sites

Εχει rss και παρα πολλα που δεν τα ειχα με την 1,5.

Μετα απο λιγο καιρο βαριεσαι να βαζεις παιχνιδια απλα για να βαζεις. Απλα θα περνω κανενα που και που το οποιο θα αξιζει.

Στο στικ θελω να περασω τραγουδια και να εχω χωρο για βιντεο με φιλους,φωτογραφιες κτλ

Link to comment
Share on other sites

Εχει rss και παρα πολλα που δεν τα ειχα με την 1,5.

Μετα απο λιγο καιρο βαριεσαι να βαζεις παιχνιδια απλα για να βαζεις. Απλα θα περνω κανενα που και που το οποιο θα αξιζει.

Στο στικ θελω να περασω τραγουδια και να εχω χωρο για βιντεο με φιλους,φωτογραφιες κτλ

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ότι το κατέβασα από εδώ.

http://dl.qj.net/MAME-for-2.xx-M.A.M.E.-PSP-Emulators/pg/12/fid/8424/catid/124

eLoader V0.97

http://dl.qj.net/eLoader-v0.9.7-Bock-ZIP-File-PSP/pg/12/fid/5925/catid/114

Compatibility list for eLoader (TIFF loader)

http://psp-homebrew.eu/firmware.php?plat=v2.0+TIFF+eLoader&view=confirmed

Η εγκατάσταση είναι πολύ απλή, κάνεις copy τα αρχεία στα σημεία που λένε τα readme.

Ανοίγεις το PSP, πας στις φωτογραφίες και ανοίγεις το folder eLoader, αμέσως ενεργοποιείται και σου βγάζει στην λίστα το MAME4ALLPSP, πατάς Χ και το τρέχει.

Τέλος, καλή διασκέδαση.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από morfeas-dsl-

Εχει rss και παρα πολλα που δεν τα ειχα με την 1,5.

Μετα απο λιγο καιρο βαριεσαι να βαζεις παιχνιδια απλα για να βαζεις. Απλα θα περνω κανενα που και που το οποιο θα αξιζει.

Στο στικ θελω να περασω τραγουδια και να εχω χωρο για βιντεο με φιλους,φωτογραφιες κτλ

Μπορεις καλλιστα να περασεις το devhook 0.44 και να το κανεις "εικονικα" εκδοση 2.71 οποτε θελεις και με ενα restart να επανερχεσαι στην 1.50(..για την περιπτωση που θελησεις να παιξεις και κανενα παιχνιδακι καποια στιγμη)

Link to comment
Share on other sites

Δε με βολευε, δυστυχως.

Βασικα πιο πολυ κουραζομουν να πρεπει να κατεβαζω τοσα giga και μετα να πρεπει να τα κανω να παιζουν και παλι οχι σωστα. Ειχα πολλα προβληματα στο σωσιμο καποιων παιχνιδιων, καποια αλλα κολλουσαν και καποια απλα δεν επαιζαν.

Παρειγγειλα εν τελη 2 παιχνιδια και το wifi max και γεμισα την μνημη με τραγουδια οποτε ενταξει ειμαι ;]

Αλλος ενας δηλαδη εγινε "προβατο" οπως λεγαμε με τα παιδια οσους αναβαθμιζαν :)

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από morfeas-dsl-

Δε με βολευε, δυστυχως.

Βασικα πιο πολυ κουραζομουν να πρεπει να κατεβαζω τοσα giga και μετα να πρεπει να τα κανω να παιζουν και παλι οχι σωστα. Ειχα πολλα προβληματα στο σωσιμο καποιων παιχνιδιων, καποια αλλα κολλουσαν και καποια απλα δεν επαιζαν.

Α να σε χαρώ , δίκιο έχεις, αν ένα παιχνίδι είναι καλό , το αγοράζεις, παίζεις μερικές εβδομάδες και τέρμα. Αν είναι να μου σπάσουν τα νεύρα αντι να ξεδώσω , αστο να πάει ....

Link to comment
Share on other sites

@K_marios

το wifi max απο play.com Το ιδιο και τα παιχνιδια.

@chris

Ετσι το βαριεσαι και πολυ πιο αργα το psp. Δοκιμασα τα homebriew, τα εβαζα απλα για να τα βαζω και σε δυο μερες σιχαθηκα τη ζωη μου!

Παιχνιδια οπως το tekken (προπαραγγελια), virtual tennis, myst αξιζει να τα εχεις διπλα σου :>

Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...

Ρε παιδες μια αποροια.Εκανα το firmware απο 2 σε 1.5,χρησιμοποιω το fastloader 0.7,βαζω τα παιχνιδια(need for speed,virtual tennis) στον φακελο isο,φορτωνω το παιχνιδι αλλα δεν μου παιζει.Μενει συνεχεια κολλημενο στο initializing.Γιατι το κανει αυτο?

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.