Jump to content



AMD FX60 Vs INTEL X6800 Conroe.


Recommended Posts

  • Replies 69
  • Created
  • Last Reply

Bottleneck στην καρτα γραφικων απο τα 2.93Ghz ... :whistling

Επισης , κατι δειχνει να μην πηγαινει καλα στο Fear στα 1280Χ960 ΧΩΡΙΣ τα φιλτρα . :turn:

Γιωργο , στα παιχνιδια , εισαι σιγουρος οτι δεν ετρεχε 500/600 η καρτα ???

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από NoDsl [Σήμερα, στις 17:40]

Ρε στέλιο δεν κάνεις και εσύ τπτ benches να έχουμε υλικό ή τα έστειλες?

Αν ειχα CPU θα ειχα δωσει υλικο . Οι πολυ λιγες δοκιμες που εκανα ηταν με τον επεξεργαστη του geoal μονο και μονο για να δω τι FSB ανεβαζει η μητρικη μου.

Ας μου δωσει καποιος εναν conroe για μερικες μερες και θα κανω μερικα καλα συγκριτικα και με i965 μητρικη . Διαφορετικα θα παιξω με εναν 930 μεχρι να αγορασω conroe.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από NoDsl [Σήμερα, στις 18:15]

ΑΜΔ δεν σου έμεινε τπτ να υποθέσω. Για amd σε ήθελα.

Τι λες βρε τρελλε !!!:D Ποιος AMD ???? :p

Εχουν φυγει ολα τα amdοειδη εδω και πολυ καιρο.:nuke:

Ειμαι με τη μητρικη , τις μνημες και ενα celeron αυτη τη στιγμη .

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Stelaras [Σήμερα, στις 17:28]

Bottleneck στην καρτα γραφικων απο τα 2.93Ghz ... :whistling

Επισης , κατι δειχνει να μην πηγαινει καλα στο Fear στα 1280Χ960 ΧΩΡΙΣ τα φιλτρα . :turn:

Γιωργο , στα παιχνιδια , εισαι σιγουρος οτι δεν ετρεχε 500/600 η καρτα ???

ΔΕΝ το ξέρω........Σήμερα δοκίμασα χωρίς το ΑΤΙ Tool και με ενεργοποιημένες τις υπηρεσίες της ΑΤΙ τα 3D σε default καταστάσεις και είχα όντως διαφορά...... :)

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από hipro5 [Χθες, στις 18:31]

ΔΕΝ το ξέρω........Σήμερα δοκίμασα χωρίς το ΑΤΙ Tool και με ενεργοποιημένες τις υπηρεσίες της ΑΤΙ τα 3D σε default καταστάσεις και είχα όντως διαφορά...... :)

Για δοκίμασε ξανά σε ένα τουλάχιστον χωρίς το ΑΤΙ Tool

Link to comment
Share on other sites

Βασικά η σύγκριση γίνετε και με τις τιμές επίσης

Στα gaming μεσο όρος 3% πάνω η intel . στα prof μέχρι και 10+% πρόσεξα!

Αλλά πως γίνετε να πεισθούμε τόσο που από την στιγμή που μιλάμε για κάτι τελείως διαφορετικά τεχνάσματα!

Σαν να δοκιμάζουμε να κάνουμε σύγκριση τους αραπιδες με τους κινέζους , ε τότε δεν γίνετε :p μόνο κατά προσέγγιση , και τα soft για εμένα είναι λίγα αυτά που αξίζουν να γίνονται σύγκριση ( αυτά που εχουν καθε αυτου μαθηματικούς ορούς και μονο

Πχ κάτι games είναι άκυρη η σύγκριση μόνο και μόνο λόγω από engine σε engine εχει αλλη υποστιριξη σε ολλο το συστημα , βλεπε cpu τεχνολογια , mobo chipsets((ddr τεχνολογια)) bridges κλπ κλπ

:innocent::blink:

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από panoc [Χθες, στις 17:23]

Γιώργο κοιτα αυτο http://www.thelab.gr/showthread.php?s=&threadid=25785 να δεις αν μπορεί να σε βοηθήσει με το ΑΤΙ Τool.

Σ'ευχαριστώ Πάνο, αλλά το ATI Tool το έχω μάθει απ'έξω πλέον.

Απλά δεν πήγε στο μυαλό μου αυτό που είπε ο dimcar, γιατί πολύ απλά ποτέ δεν παίζω default. :D

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.