Jump to content



Επιλογη TFT 19αρας


vazelos

Recommended Posts

θα σου πρότεινα να κοιτάξεις και σε Benq ... η FP93G+ που είχα την ευκαιρία να δοκιμάσω μου έκανε πολύ καλή εντύπωση... ωραία χρώματα (σε dvi), στα 8ms χωρίς ghosting και καλό μαύρο, μέτριο stand όμως ... μου άρεσε περισσότερο απο μια ακριβή LG... δεν έχω δει πάντως την 930BF που προτείνουν τα παιδιά :)

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από vazelos

Ακομη CRT εχω...Sony G420 19''

κατι μου λεει οτι πρεπει να αρχισεις να καλοβλεπεις την philips...την 20αρα..

αντε και την belinea 102035W περιπου στα ιδια λεφτα...!

Κριμα απο 19αρα crt να πας σε 19ara ΤΝ...

Link to comment
Share on other sites

Τα ματια μας αξιζουν και τσιγκουνιες στο θεμα οθονης. δεν χωράνε

Εχω 2 19αρες

http://www.eshop.gr/show_per.phtml?id=PER.156286 PHILIPS 190X6FB 19'' στα 278 την ειχα πάρει 340 , και στην ποιο ακριβή κατηγορία,

http://www.eshop.gr/show_per.phtml?id=PER.162302 EIZO S1910 600

Ευχαριστημένος και απο τις 2 Οι LG υστερούν σε ποιότητα χρωμάτων και το 0 pixel ειναι εμπορικό κόλπο όπως λεει και το παλικαρι σε προηγούμενο ποστ.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από ΝTG [Σήμερα, στις 08:13]

κατι μου λεει οτι πρεπει να αρχισεις να καλοβλεπεις την philips...την 20αρα..

αντε και την belinea 102035W περιπου στα ιδια λεφτα...!

Κριμα απο 19αρα crt να πας σε 19ara ΤΝ...

Η philips τι εγγυηση δινει???Απο τιμη τι λεει???

Link to comment
Share on other sites

τιμη κοντα στα 440€ ειναι περιπου....τωρα απο εγγυηση μην πω τιποτα και δεν στεκει..θα κανω τον ρουφιανο :p και θα σε παραπεμψω σε spc,dagalidis και vadergr

Φιλικα ....αρτεμης ματσας!

Link to comment
Share on other sites

Ναι την ειδα στο πλαισιο και ειναι εντυπωσιακη!!!

Παντως εγω θα το ψαξω για την philips που λενε και τα παιδια πιο πανω...

Ξερει κανεις τι εγγυηση δινει η philips???

Link to comment
Share on other sites

Η viewsonic η 19" wide που προτεινε καποιος παραπανω μου φαινεται πολυ καλη σε χαρακτηριστικα. ΔΕΝ την εχω δει ζωντανα, αλλα σε κοστος φτηνης 17αρας να παιρνεις 19" και wide που ειναι το μελλον φαινεται too good to be true. Και η αναλυση φαινεται ιδανικη για τον μεσο και βαλε gamer (οχι για τον high-end), 1440x900 ειναι αρκετα υψηλη αλλα χωρις να σου γονατιζει την καρτα γραφικων.

Αυτη τη στιγμη εχω την Dell 20" wide, αλλα αν επαιρνα σημερα οθονη, θα πηγαινα να δω απο κοντα τη viewsonic αυτην, και αν δε μου χτυπαγε κατι πολυ ασχημα (που δε βλεπω το λογο να γινει) θα την επαιρνα.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από vazelos [Χθες, στις 21:04]

Ξερει κανεις τι εγγυηση δινει η philips???

στις 17"-19" εχει 0 Pixel , αλλα στις 20" και πανω ΟΧΙ. Ειναι στα 5 pixel εκει η αλλαγη. Βεβαια στις 20" εχεις 1680x1050=1.764.000 pixels στην οθονη οποτε και με 2-3 καμμενα δε χαθηκε ο κοσμος...εγω εχω 2 κολλημενα και τα βλεπω μονο σε μαυρο φοντο και με προσπαθεια (επειδη ξερω που ειναι). Σε κινουμενη εικονα (video ή games) δεν υπαρχει περιπτωση να τα εντοπισω ακομα και εγω που ξερω που ειναι, οσο και αν προσπαθησω...Οποτε απλα βαζω background στα windows που να μην ειναι μαυρο και δεν τα βλεπω ποτε...

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από FrOsT [Σήμερα, στις 07:05]

H 200w6 έχει 0 pixel. (και η Belinea 102035W από τις 20αρες wide)

Τα αρνητικά της viewsonic η 19" wide είναι το tn panel και η έλλειψη Interpolation settings...

Το tn οντως ειναι λιγο ξενερα για τα χρωματα...

Σιγουρα η Philips 20" εχει 0 πιξελ? γιατι η δικη μου ενημερωση αλλα λεει...υπαρχουν διαφορετικες εισαγωγες για Philips στην Ελλαδα?

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Blinky

Σιγουρα η Philips 20" εχει 0 πιξελ? γιατι η δικη μου ενημερωση αλλα λεει...υπαρχουν διαφορετικες εισαγωγες για Philips στην Ελλαδα?

Δεν γνωρίζω τι παίζει με τις εισαγωγές.

Aν και προσωπικά δεν έχω κάνει rma 20αρα για αυτό το λόγω παραθέτω το παρακάτω:

http://www.thelab.gr/showthread.php?postid=357952#post357952

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Blinky [Σήμερα, στις 12:18]

Το tn οντως ειναι λιγο ξενερα για τα χρωματα...

Σιγουρα η Philips 20" εχει 0 πιξελ? γιατι η δικη μου ενημερωση αλλα λεει...υπαρχουν διαφορετικες εισαγωγες για Philips στην Ελλαδα?

Για την εγγύηση της Philips δες εδώ

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από iceblade

Για την εγγύηση της Philips δες εδώ

Πολυ ενδιαφερον το pdf αυτο....βαρεθηκα να το διαβασω ολοκληρο αλλα αυτο που καταλαβα απο το πινακακι στη δευτερη σελιδα ειναι οτι στην 20αρα αμα ειναι καμμενο το pixel στην αλλαζουν αλλα αμα ειναι καποια subpixels μονο, τοτε μπαινεις σε ιστοριες για το αν καλυπτεται ή οχι....ενω στις 17-19 δεν εχει τετοια...

Link to comment
Share on other sites

Για ριξε ενα ματι σ' αυτες τις δυο philips, την δευτερη εχει ο κολλητος μου και ειναι αστερι. Σημειωτεον οτι αν γινει μ@@@@κια δεν στην παιρνουν να την επισκευασουν (που σημαινει οτι θα την παρεις πισω μετα απο δυο μηνες) αλλα σου την αντικαθιστουν με καινουρια οθονη, πολυ σημαντικο αυτο. Σκεψου το και ρωτα να μαθεις....

http://www.e-shop.gr/show_per.phtml?id=PER.156286

http://www.e-shop.gr/show_per.phtml?id=PER.156295:

cool:

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

ρε παιδια και εγω σκεφτομαι να παρω μια 19αρα κοντα στα 300 ευροπουλα και εχω καταληξει στην PHILIPS 190X6FB χωρις να εχω ψαξει ιδιαιτερα! ειναι καλη?ή να κοιταξω καμια αλλη?τι προτεινετε?

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.