Jump to content



Hydor L20


mech5107

Recommended Posts

Ρε παιδιά μπορει κάποιος που έχει την L20 να μου πει πόσο θόρυβο κάνει η αν είναι ενοχλητικός τελος πάντων?????

Θέλω να στήσω ένα water-cooling και με ενδιαφέρει να μην κάνει κανα απίστευτο-τρομερό θόρυβο(δεν με ενδιαφέρει να είναι και 0db...):unsure:

Link to comment
Share on other sites

Ωραία.Ευχαριστώ παιδια:T:

Και κάτι άλλο όταν λέμε βυθιζόμενη εννοούμε μέσα στο tank. Δεν υπάρχει κίνδυνος για την αντλία ΄μεσα στο νερό? Με το ρεύμα τι γινεται?

Link to comment
Share on other sites

Η l20 ειναι ΤΕΛΕΙΩΣ αθόρυβη εάν ,

1ον πατάει κάπου καλά-μαλακά ωστε να μην μεταδίδει τριγ2μούς.

2ον εχεις κάνει σωστή εξαέρωση - δεν κυκλοφορουν φυσαλίδες ,

3ον Δεν είναι καταπονημένη . <--- σε αυτήν την περίπτωση κανει θόρυβο η φτερωτή της . Ενας θόρυβος σαν να την εχεις την αντλία να παταει γυμνή σε σίδερο , και στην αρχή θα φτιάχνει αυτό με απλο άνοιγμα κλεισιμο της αντλιας αλλά αργότερα θα το κάνει συνεχώς.

Ο τρίτος λόγος ήταν και αυτός που ξαναγύρισα σε EHEIM 1250 :)

Link to comment
Share on other sites

δεν θα σου έλεγα να την πάρεις μονο και μονο για το πρόβλημα που παρουσιάζει συχνα με την φτερωτη της όπως σου είπε πολυ σωστα ο Athens2004, κατα τα άλλα είναι και φθηνή και αθόρυβη :cool:

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από o polonos [Σήμερα, στις 12:56]

Παιδια και αυτην που εχω εγω new-jet 1700 μια χαρα δουλευει και μπορει να ειναι και βυθιζομενη και απο θορυβο τπτ. Και ειναι και φθηνη;) ;) ;) ;)

Από που?

Link?

Βασικά ας μου πει κάποιος τι παίζει με την τροφοδοσία της αντλίας αν είναι βυθισμένη στο tank...?????

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από MaGiCMaN [Χθες, στις 22:13]

http://xtremeshop.com.gr/catalog/product_info.php?products_id=116&osCsid=928677c7ae4a1d7cdf86168335c6c752

οταν λες τροφοδοσια εννοεις το ρευμα ? αν ναι,δεν υπαρχει κανενα προβλημα μην ανησυχεις.

Thanks για το link.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.