Jump to content



Χτύπησα Φλέβα (DosGames)


blkik

Recommended Posts

Την προηγούμενη εβδομάδα ξέθαψα ένα CD με αρκετα Dos Παιχνίδια όμως δεν παίζανε στα ΧP. Εψαξα λοιπον στο net και κατέβασα το DosBox.

Κάποια απο αυτά παίξανε όμως όχι όλα όσα ήθελα. Αρχισα να ψαχνω στο net εδω και μετα απο αρκετό searching και αφου κατεβαζα αποσπασματικα ενα παιχνιδι απο δω και ενα απο κει επεσα πάνω στην παρακάτω σελίδα.

www.victorclaessen.nl/files.asp :worship:

Έχει πολλά παιχνίδια που κανανε πάταγο την δεκαετ'ια του 90.

Αν καποιοι άλλοι νοσταλγοί:rolleyes: βρειτε τιποτ αντίστοιχο να η ευκαιρία να το ποστάρετε

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από _daemon_

Google search: emulators και θα βρεις άπειρα πράγματα

Και στα ελληνικά: http://www.gameplanet.gr/viewforum.php?f=32

Αυτά έκανα ρε φιλέ αλλά βγάζει κάτι σελίδες σε χιλιάδες παιχνίδια που δεν τα ξέρει όυτε ο δημιουργός τους. ’σε που δε ψάχνω για εmulator το dosBox ειναι μια χαρά, ψαχω μόνο για θρυλικά παιχνίδια όπως αυτά τις σελίδας που ανέφερα όλα γνωστά, μαζεμένα σε ένα site κατεβαίνουν με ενα απλό κλικ(δε σε στέλνουν αλλου και αλλου και στο τελος ανοιγεις 5 σελίδες) και δεν θελει ούτε εγγραφή ουτέ έχει περιοχές που πληρώνεις με κάρτες κλπ.

Link to comment
Share on other sites

kunoobidi, θα σε παρακαλούσα πολύ να μου πεις λεπτομέρειες

για :

1) που βρήκες τα tex murphy

2) πως κατάφερες να παίξουν.

Sorry αν είναι κουραστικό αλλά αυτή η σειρά είναι τα αγαπημένα μου

adv games ever! Τα είχα όλα original αλλά δυστυχώς δε μπορώ να τα

βρω πουθενά !%@^#$!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Συγνώμη βρε παιδια επειδή είμαι και άσχετος από emu και επειδη θέλω να παίξω το ultima7 (DOS MODE) μπορείτε να μου πείτε τη πρέπει να κάνω για να το παίξω να θυμηθώ τα νιάτα μου??

Link to comment
Share on other sites

Κατεβάζεις τοDosBox

Το κάνεις εγκατάσταση και το ανοίγεις. Κάνεις mount το κομμάτι του σκληρου δίσκου ή του cd που έχει το παιχνίδι.(για να δεις πως ακριβώς γράψε intro). Κατα 90% θα παίξει

Τώρα αν δεν έχεις το παινίδι το ψάχνείς στο google ή στις παραπάνω σελίδες που αναφερθηκάν

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.