Jump to content



προβλημά με Outlook


disssconected

Recommended Posts

Έχω ένα πρόβλημα σχετικά με τον συνγρονισμο του outlook me το hotmail.com e-mail μου....ας τα πάρω απο την αρχή....πηγαίνω στο outlook 2003, κάνω κανονικά δημιουργία νέου λογαριασμου με το e-mail μου...όλα μια χαρα....όταν όμως πάω να κάνω αποστολή παραλαβή για να συνγχρονίσω τα mail μου, μου βγάζει το παρακάτω:

http://img165.imageshack.us/my.php?image=sfalmaqb0.jpg

Link to comment
Share on other sites

subscription.....όχι.....και τι θα κάνω τώρα??? Δοκίμασα χθες και με το thunderbird αλλά δεν μου έκανε τπτ....τα ίδια...Δηλαδή δεν υπάρχει τρόπος να συγχρονίσω hotmail διευθυνσή στο outlook? (τζάμπα αν γίνεται....:getlost: )

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από disssconected

subscription.....όχι.....και τι θα κάνω τώρα??? Δοκίμασα χθες και με το thunderbird αλλά δεν μου έκανε τπτ....τα ίδια...Δηλαδή δεν υπάρχει τρόπος να συγχρονίσω hotmail διευθυνσή στο outlook? (τζάμπα αν γίνεται....:getlost: )

nope...στο λεω γιατι παιδευομουν καιρο με το ολο θεμα....

ανοιξα ενα στο yahoo και ηρθα στα ισια μου.

Link to comment
Share on other sites

yahoo? λες? αυτό που με καίει τώρα είναι οτι έχω 250mb στο hotmail και όσο να είναι έχω γλυκαθεί....πόσα περίπου mb μου δίνει ένας λογαριασμός yahoo? υπάρχει κανένα tip να τα αυξήσω? (όπως π.χ αν πεις στο hotmail οτι μένεις κάπου στην Αμερική σου δίνει 250mb αντί για 25mb εαν έλεγες οτι έμενες Ελλάδα :rant:κτλ).

Link to comment
Share on other sites

yahoo mail = 1GB. gmail = 2.5GB και βάλε...αν δεν καίγεσαι τόσο πολύ να τα παίρνεις από outlook, φτιάξε ένα, τσάμπα είναι ούτως ή άλλως. Εγώ βρήκα την υγειά μου, δεν ξανασβήνω mail ποτέ ξανά...και με 10ΜΒ attachment στο yahoo, στέλνω ότι θέλω...

Link to comment
Share on other sites

Δεν το διατύπωσα καλά φαίνεται...ΔΕΝ γίνεται να πάρεις yahoo mail μεσω outlook στο δωρεάν...δεν υποστηρίζει POP3...γι'αυτό σου είπα :

Αρχική απάντηση από inertiacreep

αν δεν καίγεσαι τόσο πολύ να τα παίρνεις από outlook

Αυτό είναι το μοναδικό μειονέκτημα.

Μπορείς όμως τα το κάνεις μεσω gmail! Φτιάξε εκεί ενα λογαριασμό. Και εδώ είναι οι οδηγίες για το outlook 2003...Επίσης θυμάμαι οτι έπρεπε κάποιος να σε "προσκαλέσει" για να φτιάξεις λογαριασμό για πρώτη φορά, δεν ξέρω αν το έχουν ακόμα, αν χρειάζεται στείλε ενα ΠΜ.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από inertiacreep

Δεν το διατύπωσα καλά φαίνεται...ΔΕΝ γίνεται να πάρεις yahoo mail μεσω outlook στο δωρεάν...δεν υποστηρίζει POP3...γι'αυτό σου είπα :

Και εγώ γιατί μπορώ;

Link to comment
Share on other sites

Κάτσε, εγώ λέω οτι δεν μπορώ να ρυθμίσω το yahoo mail έτσι ώστε να παίρνω τα mails μου από το outlook ή αλλο client, γιατι προφανώς δεν υποστηρίζει pop3, σωστά? Ούτε βλέπω να έχει τέτοια επιλογή. Εσύ πως το έκανες?

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από inertiacreep [Σήμερα, στις 13:32]

Κάτσε, εγώ λέω οτι δεν μπορώ να ρυθμίσω το yahoo mail έτσι ώστε να παίρνω τα mails μου από το outlook ή αλλο client, γιατι προφανώς δεν υποστηρίζει pop3, σωστά? Ούτε βλέπω να έχει τέτοια επιλογή. Εσύ πως το έκανες?

1:

1op9.jpg

2:

2wt9.jpg

3:

3bv7.jpg

4:

4st0.jpg

5:

5kd0.jpg

Δουλεύει κανονικά αποστολή και παραλαβή μυνημάτων με Yahoo & Hotmail (& the-core.gr :p )

6ao7.jpg

Link to comment
Share on other sites

Μάλιστα...όσο ζεις μαθαίνεις.

Δοκίμασα κι εγώ αλλά μου πετάει error, με ότι ρυθμίσεις κι αν δοκίμασα (ακόμα και τους διακομιστές του co.uk, λολ). Δε νομίζω να παίζει ρόλο το γεγονός οτι χρησιμοποιώ το Outlook Express...υποψιάζομαι οτι μάλλον απλά δε γίνεται στα άλλα yahoo mails, ούτε στα FAQ βρήκα κάτι, και αν λάβω υπόψη και το μήνυμα λάθους μάλλον έτσι είναι...πάντως thanx Chosen για τον κόπο σου!

post-3061-1416072740,4976_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

yahoo.gr δεν έχω, αλλά δεν κάνεις τον κόπο να δεις στα settings (ρυθμίσεις) αν παίζει τίποτα εκεί (οδηγίες κλπ)

Εγώ αφού κάνω login, βλέπω αυτό στα Email Options μου:

(κάτω-κάτω, έχει οδηγίες για αρκετούς mailers, συμπεριλαμβανομένου και του Outlook Express)

post-129-1416072740,5319_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ δεν έχω yahoo.gr, .com έχω. Και σίγουρα δεν έχω τις pop3 επιλογές που έχεις εσύ. Προνομιούχοι οι χρήστες στην Γηραιά Αλβιόνα :D

Ευχαριστώ και πάλι.

Εν τω μεταξύ μπήκα και σε ενα yahoo.gr mail και μπορείς εκεί! Σκευωρία....:TD:

Link to comment
Share on other sites

Οκ....τελικά τώρα οι νέες διευθύνσεις hotmail, yahoo.com απαιτούν να στάξεις χρήμα για να αφήσουν management μέσω outlook....έχω ακούσει καλά λόγια για το gmail....για να κάνω λογαριασμό όμως πρέπει κάποιος να με κάνει invite....μήηηπως...λέω μήπωως μπορεί να με κάνει κάποιος???:hmm: :hmm:

Link to comment
Share on other sites

Ok....τελικά έκανα λογαριασμό σε yahoo.gr....όμως όταν πάω να κάνω αποστολή παραλαβή μου πετάει αυτό το παραθυράκι...mailcodenc4.th.jpg

ποιον κωδικό πρέπει να βάλω? βάζω τον κωδικό που μπαίνω στο mail αλλά τίποτα.....μετά απο λίγο το ξαναπετάει...:getlost:

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.