Jump to content



Πηρα και εγω Conroe......


ThorLite

Recommended Posts

Αρχική απάντηση από Chosen

Προσοχή στα bugs των Conroe μόνο, γιατί άκουσα φοβερά και τρομερά πράγματα.

Αμέ, όπως ας πούμε οτι βγήκε νέο revision.

Καλοδούλευτος Thor, βλέπω οτι ο Bob απέκτησε άλλον έναν φίλο!

Link to comment
Share on other sites

Tην DFI την αφησα γρηγορα γρηγορα γιατι παιζει τις μνημες πανω απο το 320ΜΗz FSB με τον 400 και μονο διαιρετη.Ετσι με την DFI εφτασα με αερα μεχρι τωρα στα 372x10 εβγαλε 13.703s με SPD timings των GSkill..........

asus1m13703ki0.th.jpg

Link to comment
Share on other sites

Σημερα πηρα την αποφαση και το εβαλα στο Prometeia,μεχρι τωρα στα γρηγορα ειναι διπλο 32Μ σταθερο στα 4101,Prime εχω φτασει μεχρι τωρα και ανεβαζω στα 4050 και 4207 1Μ με 1.5625V στο BIOS παντα.Η απειραχτη μητρικη μου πρεπει να βρισκει τοιχο καπου στα 430 χρειαζεται mods.Πισω απο το Prometeia ενα ΑΤ PSU μονο γι αυτο λογο του αναψε-σβησε restart της Asus.....

Aρχικο σταδιο του conroe στο Prometeia θα το μαζεψω:

picture233xc5.th.jpg

Link to comment
Share on other sites

Γιατί δεν βγάζεις τα μεταλλικά καλύμματα από το north και south bridge?

Επίσης την μαμά πάστα την αντικατέστησες με Arctic Ceramique / silver?

Περιττό να πω πως η εργοστασιακή πάστα είναι ότι χειρότερο έχω δει πάνω σε μητρική

Τι θερμοκρασίες χτυπάς στα 430fsb , και με τι τάση;

Τέλος , αφού αφαιρέσεις το μεταλλικό κάλυμμα , θα δεις οτι ο ανεμιστήρας πάνω στην ψύκτρα των mos fet είναι άχρηστος από την στιγμή που έχεις έναν 12άρι να φυσάει τόσο το northie όσο και τις μνήμες

’ντε και τα 450 ;)

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.