Jump to content



Abit AB9 Pro Vs GA-965P-DS4


stratos1978

Recommended Posts

Βρε παιδες βρησκω την ABIT AB9 Pro στο Πλαισιο ...ιδια τιμη με την GB GA-965P-DS4 .

Ξερει κανεις τιποτα καλω για αυτην την μητρικη και αν αξιζει να μεταβω στην ΑΒΙΤ και οχι στην GB?????:(

Link to comment
Share on other sites

Αυτο που θα με προβληματιζε πολυ θα ηταν για τυχον ασυμβατοτητες ....παρα το OClocking που μπορει να κανει η εκαστοτε μητρικη ( δεν ειμαι υπερ του "ξεσκισματος" ) .

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από stratos1978

Αυτο που θα με προβληματιζε πολυ θα ηταν για τυχον ασυμβατοτητες ...

Τότε θα έλεγα να αποφύγεις την ABIT (η πρόσφτατη εμπειρία με μητρικές της είναι μάλλον αρνητική (μία η XFI, μία η 7950 κλπ)).

Οι άλλες 2 μάλλον το ίδιο είναι (η GB μάλιστα φαίνεται να παρακολουθεί στενά τα προβλήματα και να βγάζει συνεχώς BIOS που τα διορθώνουν).

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Nos-Dio

Με 220 αν περιμενεις καμια βδομαδα θα παρεις DFI infinity 975X

Κανα σχετικο review υπαρχει για την μητρικη αυτη ....ή θα πρεπει να το κανω μονος μου το review εφοσον θα πρεπει να βρω τα υπερ και τα κατα της .......?????

Link to comment
Share on other sites

Mεταξυ DS4 και AB9 , και εγω ψηφιζω Gigabyte...μονο και μονο που βγαζει συνεχεια bios και λυνει τα προβληματα που δημιουργουνται δειχνει μια εταιρια που βοηθαει το κοινο της..:T:

Την δοκιμαζω αυτην την στιγμη και μεχρι στιγμης ειιμαι απολυτα ικανοποιημενος..:D

Oπως λεει και ο Dio σε μια βδομαδα θα περνεις DFI με 220 την infinity εννοειται που εχει και το 975...ο georgesod σου εδωσε ηδη ολη την αφροκρεμα των δοκιμων της , ενω απο bios με το καινουριο bios του Οskar Wu ειναι σαν nF4 οι ρυθμισεις ...:hehe:

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.