Jump to content



Windows Vista 5600 RC1 released


Prof_Chaos

Recommended Posts

Μόλις κυκλοφόρησε η release candidate 1 εκδοση των windows vista.

Η PRE RC1 (5536) είχε κυκλοφορήσει πρίν λίγες μέρες και δόθηκε στο κοινό για κατέβασμα απο την microsoft.Η ενλόγω εκδοση ηταν σταθερή αλλά είχε ορισμένα bugs που απο τι φαίνεται η microsoft τα διορθώνει σε αυτη την νέα εκδοση.

Σημαντικό ειναι οτι με την RC1 εκδοση βγήκαν και οι νέοι NForce drivers για την RC1 που θα τους κατεβάσετε απο το λίνκ αυτό ftp://download.nvidia.com/Windows/vista/rc1/

ενώ και οι νέοι Forceware 96.33 που θα τους βρείτε αντίστοιχα στο παρακάτω λίνκ

ftp://download.nvidia.com/Windows/96.33/

ΑΤΙ drivers -> https://support.ati.com/ics/support/...estionID=19933

Αυτό καθιστά ακρως δελεαστική την εγκατάσταση του νέου αυτου λειτουργικού που απο την Pre RC1(5536) είχε φανεί οτι ειναι αρκετά σταθερό και παρόλα τα bugs που είχε ηταν ακρως λειτουργικό και γρήγορο!

Αναλύτικά οι εκδόσεις που βγήκαν ειναι οι εξής 2:

Windows Vista RC1 Build 5600 x86 και Windows Vista RC1 Build 5600 x64 και για τίς 2 βγήκαν παράλληλα οι nforce και forceware drivers που εχω παραθέσει παραπάνω.

Για download δεν ειναι ακόμη διαθέσιμα απο την microsoft αλλα αναμένεται σε μερικές μέρες.

Αν ειστε βιαστικοί θα τα βρείτε με λίγο ψάξιμο :)

Μερικές εικόνες των Vista RC1 http://www.winsupersite.com/showcase/winvista_rc1_gallery_01.asp

Link to comment
Share on other sites

την κατέβασε κανένας να μας πεί? εγώ τώρα κατεβάζω την 64bit χωρίς να δοκιμάσω την 32bit πρώτα...και βλέπουμε...μακάρι να είναι η 5600 και να παίξει απροβλημάτιστα

Link to comment
Share on other sites

οσοι την έχουν κατεβάσει λένε οτι ειναι ακόμη πιο σταθερή και γρήγορη απο την Pre RC1..

Οπότε αξίζει σίγουρα..

Εγώ ειμαι στο 77% απο χθές δεν λέει να κατέβει οι ταχύτητες ειναι απελπιστικές..

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα την τέσταρα σαφώς βελτιωμένη απο την pre rc1 αλλά θέλει ακόμη δουλειά και ψάξιμο ..

Οι drivers που εβαλα δούλεψαν αψογα χωρίς κανένα πρόβλημα..

Τα προβλήματα (bugs) που βρήκα εστιάζονται στο control panel της nvidia που μπορεί να κρασάρει καμια φορά..

Στον ήχο ..για παράδειγμα χάνετε ο ήχος στο msn και στο pro evolution που ηταν το μόνο παιχνίδι που τέσταρα.

Αν ανοιξεις ενα φάκελο τεράστιο με πολλά multimedia αρχεία μουσικής βιντεο ταινίες κάνει αρκετά να τον φορτώσει..γι αυτό βέβαια εχω κάποιες επιφυλάξεις μιας και οφείλετε σε ρυθμίσεις δικές μου..

Σίγουρα δεν φταίει βέβαια το σύστημα μου που ειναι XP 3400+ 1.5 gb Ram geforce 6800.

Σε γενικές γραμμές αξίζει να ρίξετε μια ματιά στο ενλόγω λειτουργικό αν και έχει αρκετό δρόμο να διανύσει μέχρι να δωθεί στο κοινο προς κατέβασμα γκουχ εννοω προς πώληση..

Link to comment
Share on other sites

εμένα έχει σχεδόν νεκρώσει η 64μπιτη, γιαυτό από χτες έβαλα να κατεβαίνει η 32μπιτη.... έλεγα να ξεκινήσω απευθείας με τη 64αρα μιας και θα δώσουν αρκετή βάση, όχι όπως έγινε στα xp64 αλλά βαρέθηκα να περιμένω...

συνήθως δουλεύουν αρκετοί drivers των xp?

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.