Jump to content



TV Tuner?


morpheus

Recommended Posts

Και εγώ την avermedia go 007 plus tv/fm έχω. Δεν είμαι ούτε ευχαριστημένος ούτε δυσαρεστημένος

Θετικά

Είναι φτηνή με γενικά καλή απόδοση, το τηλεχειριστήριο δουλεύει και στα windows ως ποντίκι αλλά και στον windows media player (μόνο σε αυτόν)

Αρνητικά

Το ραδιόφωνο έχει άθλια απόδοση και δε πιάνει σχεδόν τίποτα. Αργεί χαρακτηριστικά να αλλάξει κανάλια. Κρασάρει και σε μένα η εγγραφή όταν ανεβαίνω σε αναλύσεις. Μπερδεύει πολλές φορές τα κουμπιά χειρισμού (Program up teletext κλπ). Δεν έχει drivers (ακόμα) για vista

Link to comment
Share on other sites

Βασικά μιας και από ότι βλέπω αρκετοί από εδώ έχετε ασχολεηθεί με το θέμα, μπορεί κάποιος να με βοηθήσει?

Έχω μια κάρτα Ati eHome Wonder την οποία αγόρασα σε bulk version χωρίς cd, drivers και πρόγραμμα, και η οποία είναι συμβατή με winXp Media Center, αλλά εγώ έχω winXp, και δεν έχω καταφέρει να την κάνω να βγάλει ήχο με κανένα από τα προγράμματα που έχω δοκιμάσει...:(

Η κάρτα βέβαια αναγνωρίζεται κανονικά από τα Xp, αλλά είναι από αυτές που έχουν δικό τους αποκοδηκοποιητή ήχου (δεν συνδέεται στο line in της κάρτας ήχου...

Καμιά πρόταση? Κάνα καλό πρόγραμμα?

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Nikki_Sixx

Αυτή λέει κατι?

http://www.plaisio.gr/product.aspx?catalog=1&category=29&product=820539

Και σε συγκριση με την WinFast DTV2000H?

OXI PINNACLE Nikki_Sixx.... Ειχα τη pctv310e

Λοιπον ειχε ενα ασηκωτο software και γενικα αισχος... δεν νομιζω οτι η εσωτερικη θα εχει καμια τρελη διαφορα πλην απο το οτι δεν θα ειναι usb

Πηρα την avermedia hybrid η οποια ειναι αρκετα καλη .. το μονο μειον ισως λιγα ψιλοπροβληματακια με το ψηφιακο σημα αλλα δεν νομιζω οτι φταιει η καρτα... μαλλον δεν στελνουν καλα το σημα ακομα... χωρις να ειμαι 100% συγουρος

Απλα αλλες φορες βλεπω τελεια και αλλες κανει σπασιματακια... μονο στο ψηφιακο

Link to comment
Share on other sites

η μονη εξωτερικη που εχω δοκιμασει ειναι αυτη της pinnacle pctv310e και δεν στην προτεινω με τιποτα.... αλλη εξωτερικη δεν εχω δοκιμασει.

Παντως πιστευω οτι usb tv tuner δεν ειναι και οτι καλυτερο στο οτι εχουν πιο αργη αποκριση στην αλλαγη καναλιων, βαρενουν πιο πολυ το συστημα και επισης στην εγγραφη... εγω μετα την pinnacle pctv310e πηρα την AVerTV Hybrid+FM PCI και ειμαι αρκετα ικανοποιημενος.... με το ψηφιακο μονο, οπως ειπα καποιες φορες σπαει και αλλες παιζει τελεια ... απλα με τις ωρες του (δεν ξερω αν φταιει η καρτα η το ψηφιακο σημα)

Link to comment
Share on other sites

Εχει κανεις εμπειρια με αυτη?

http://www.e-shop.gr/show_per.phtml?id=PER.702164

Γιατι η μονη που εχει παρει καλες κριτικες απο εδω ειναι η leadtek winfast dtv2000h αλλα θελω να ακουσω και καμια αλλη.

Να εχει καλη ποιοτητα εικονα και σε μεγαλες αναλυσεις,να μην κανει σπασιματα,να κανεις εγγραφη και αποθηκευση κατευθειαν σε mpeg-2 κλπ...

Link to comment
Share on other sites

Την Κworld δεν την δοκίμασα αλλά τις θεωρώ φτηνές υλοποιήσεις(απο παλίοτερη κάρτα που έχω δει). Μακρια πάντως απο οποιαδήποτε κάρτα γράφει pinnacle.

Καλά λόγια έχουν ακουστει και για ένα μοντέλο της Αsus(δες αρχη του thread)

Επισης δες και το άλλο link Που έδωσα πιο πάνω

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.