Jump to content



Η αναζήτηση των χαμένων δεδομένων


SirGeorge

Recommended Posts

Παιδιά έχω ανάγκη τη βοήθειά σας. Έχω ένα δίσκο, ο οποίος είχε μέσα κάποια δεδομένα που χρειαζόμουν.

Το πρόβλημα είναι ότι τον έκανα format, τον γέμισα κατά το ήμισυ με αρχεία, μετά ξαναέγινε format και ξαναγέμισε κατά το 1/4 με αρχεία.

Υπάρχει περίπτωση να ανακτηθούν κάποια από τα αρχικά μου δεδομένα? Δηλαδή υπάρχει κάποιο utility το οποίο να ανακτάει δεδομένα μετά από format και το οποίο να έχει δοκιμάσει κάποιος?

Γνωρίζω το Easy Recovery και 1-2 άλλα απλώς θέλω να μου πει κάποιος άμα τα έχει δοκιμάσει για ανάκτηση μετά από format και αν το πετύχε εξ'ολοκλήρου, ή μερικώς.

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Link to comment
Share on other sites

Κι έγώ σε ένα partision του σκληρού έκανα διαμόρφωση και έβαλα καινούρια προγράμματα - αρχεία.

όμως θέλω να ανακτήσω ένα αρχείο που είχα πριν την διαμόρφωση.

Θα δοκιμάσω με το easy recovery pro,

όμως θα επηρεάσει καθόλου τα τωρινά δεδομένα του partision?

ή δεν θα πάθουν τίποτα?

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν με συνδυασμό των παραπάνω προγραμμάτων, βρήκα 1 αρχείο wab και 2 αρχεία dbx που με ενδιέφεραν και αποτελούν το 90% των δεδομένων που ήθελα. Το πρόβλημα είναι ότι δεν ανοίγουν, ίσως να είναι μερικώς κατεστραμμένα. Δοκίμσα 1-2 προγραμματάκια για επιδιόρθωση κατεστραμμένων αρχείων αλλά χωρίς αποτέλεσμα. Έχει κανείς κάτι να προτείνει??

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.