Jump to content



Dell vs Eizo vs Samsung


Tasoik

Recommended Posts

Αρχική απάντηση από GruntGR

1000 ευρω για οθονη που τα κανει ΟΛΑ εκτος απο σοβαρο gaming λογω μπολικου input lag ? no thanks :p

http://hardforum.com/showthread.php?t=1049569&page=1&pp=20&highlight=244t+3007

Μη βάζεις τέτοιες φωτό, μας κατέστρεψες :(

Καλά λέω εγώ ότι είναι μικρή η 24άρα . . .

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 107
  • Created
  • Last Reply
Αρχική απάντηση από Tasoik

Εγώ τώρα γιατί έχω καταλήξει στο ότι όλα τα flat monitor είναι χάλια, απλά παίρνεις το λιγότερο χάλι; :...:

Λαθος νομιζεις.Το εχεις παραψαξει ηδη.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Tasoik

Εγώ τώρα γιατί έχω καταλήξει στο ότι όλα τα flat monitor είναι χάλια, απλά παίρνεις το λιγότερο χάλι; :...:

Γιατί κρίνεις μόνο από θέματα σε τεχνολογικά φορουμ όπου όλοι περιορίζονται στο να αναφέρουν ''προβλήματα''.

Πίστεψέ με, όποια και να πάρεις από τις 3 θα την χαρείς τόσο πολύ και ζήτημα είναι να πάρεις χαμπάρι τα μισά από αυτά που έχεις διαβάσει για ''προβλήματα'' κλπ.

Για επιβεβαίωση των ανωτέρω απλώς απευθύνσου σε κάποιον που έχει ''εντρυφήσει'' σε όλα αυτά τα ''προβλήματα'' ΑΛΛΑ έχει και μια καλή 20/24αρα να σου πει τελικά αν αξίζει η όχι ;)

Link to comment
Share on other sites

Εγώ που ασχολούμαι με Video Editing, 3D Animation κτλ. θα μείνω ευχαριστημένος με την Dell 24; Είναι σημαντικό για μένα να έχω πιστή αναπαραγωγή των χρωμάτων. Αν και χρησιμοποιώ Monitor για το τελικό αποτέλεσμα, θα ήθελα και η οθόνη να μην έχει αποκλίσεις στα χρώματα.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Iannis

Σε αυτές τις ιντες όποια και να πάρεις θα ειναι κουραστική για τα μάτια σου

Λιγο ασχετο.Εχεις και κρινεις?Μεσα σε εναν χρονο περασα απο 19->20->24 ιντσες και στο γραφειο εχω 17αρα tft.Ισα ισα η 24αρα ειναι πολυ πιο ξεκουραστη απο την 17αρα σε θεματα εργονομιας.Για ακτινοβολια φυσικα δεν τιθεται θεμα.Αν τωρα καποιος εχει το brightness στο 100% προβλημα του.

Link to comment
Share on other sites

Και μιά λεπτομέρεια που μου ήρθε τώρα στο μυαλό, για όσους θεωρούν την Eizo ισάξια με τις άλλες...

Μπορεί να φοράνε το ίδιο panel, αλλά πέραν του overdrive που έχει και μειώνει αρκετά την απόκριση (ms), ας μην ξεχνάμε ότι έχει Lookup talbes στα 10bit... που φυσικά οι άλλες δεν έχουν, αφού περιορίζονται στα 8bit. Θα μου πείτε, 2 bit διαφορά? Ε, δεν είναι και μικρή αν αναλογιστεί κανείς ότι τα 8 είναι 16,7εκατ. χρώματα, ενώ τα 10 είναι 1.099.511,6εκατ. χρώματα... :rolleyes:

Φυσικά όποιος καταλαβαίνει αυτή τη διαφορά, την πληρώνει ;)

Link to comment
Share on other sites

Είδα σήμερα την 24" και την 30" Dell.

Πολύ λίγη η 24". Οχι λίγη. ΠΟΛΥ λίγη μου φάνηκε από την στιγμή που έχω 20" έστω και crt!!

Σκέφτομαι σοβαρά την περίπτωση 2 monitor. Στην δουλειά μου έχω μια ζωή 3 monitor οπότε δεν τίθεται θέμα συνήθειας ή προσάρμοσης.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Tasoik [Σήμερα, στις 19:23]

Η 30" είναι πολύ καλή, αλλά θες να τα χώσεις σε σοβαρή κάρτα γραφικών. Δυστυχώς επειδή την είδα με την dvi έξοδο από laptop δεν έδειξε αυτό που έπρεπε.

Εκεί που λές σοβαρή κάρτα γραφικών βάλε πληθυντικό.;)

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.