Jump to content



DDR Maximizer - Το ΠΡΩΤΟ review...


hipro5

Recommended Posts

δεν συμφωνω μαζι σου φιλε μου. δεν εχει σημασια μονο να το δουν για να το αγορασουν αλλα και να γινει γνωστη μια ελληνικη προσπαθεια. Ο καπεταν-Γιωργης τραβηξε τα απιστευτα μεχρι να εχουμε στα χερια μας αυτο το προιον και το ελαχιστο που θα μπορουσαν να κανουν τα περιοδικα πληροφορικης ειναι να κανουν μια μικρη αναφορα και να πουν ενα μικρο μπραβο.

Τεσπα , ας μην βγουμε αλλο OT ....... :)

Link to comment
Share on other sites

Ε ας μας προωθήσουν προς τα δω και τα περιοδικά τώρα και κανά-δυό X1950XTX καρτούλες..... :D

...ετσι ...ετσιιι...να δουμε τι κανουνε και αυτες στα κρυα :devil: :devil:

...τις ελιωσες λεμε...τωρα διαβαζα το post σου στο xs ... τους εχεις τρελανει ..:D

Link to comment
Share on other sites

πραγματι πρεπει να ομολογησω οτι δεν ειχα γνωση για το συγκεκριμενο περιοδικο (PC World τεύχος Σεπτέμβρη) εαν το ειχε παρουσιαση

αρα για να αποκαταστησ την ταξη και την αληθεια θα

ηθελα να ζητησω ενα συγνωμη απο τον φιλο

dimcar

:o :o :o :o :o

Link to comment
Share on other sites

Hipro...καλο θα ηταν να μην ειχες πει το κολπο με το ddr1 dimm για να δινεις πανω απο 2.80 σε μνημες...γιατι μολις με ειδοποιησε ο πρωην AMDas οτι οι μνημες μου τρωνε 3.1 στα 427 3-2-2-1.....και θελει να δωσει κι αλλο...:hehe:

Πολυ ωραιο το review του Tyrou...:T:

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από GoriLLakoS

Hipro...καλο θα ηταν να μην ειχες πει το κολπο με το ddr1 dimm για να δινεις πανω απο 2.80 σε μνημες...γιατι μολις με ειδοποιησε ο πρωην AMDas οτι οι μνημες μου τρωνε 3.1 στα 427 3-2-2-1.....και θελει να δωσει κι αλλο...:hehe:

Πολυ ωραιο το review του Tyrou...:T:

τυχερος εισαι, αν δεν το ηξερα θα τις εκανα Vio και θα ετρωγαν 3.3V,

btw, να σου δινω να δοκιμασζεις CPU ρε :p

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από PGM [Χθες, στις 10:25]

και επειδη το εκανε το PC WORLD αλλαζει κατι ???

εγω θα διαφωνισω λιγακι σε αυτο.

το Maximizer ειναι πλεον ενα προιον που φαινεται οτι εκανε το μεγαλο μπαμ στους κυκλους των απανταχου overclockers.

ειναι ενα τρελο οπλο-εργαλειο και ισως απο τις λιγες συσκευες που μας κρατανε στο παλιο καλο αρωμα του overclocking πριν οι εταιριες βαλουν μεσα στο cd με τους drivers προγραμματα οπως

Easy tuning/smart overclock κλπ κλπ.

η απηχηση λοιπον προς τα εξω ειναι πολυ μεγαλη αλλα σιγουρα με το στραβωμενο υφακι για κατασκευες ελληνικης προελευσης.αλλωστε πριν 10χρονια δεν υπηρχαμε καν στο χαρτη του παγκοσμιου overclocking......ενω σημερα βαλαμε ενα botlist και τα ελληνοπουλα σκιζουν τις λιστες........με μισθους πολυ χαμηλοτερους και προσβασεις σε hardware πολυ δυσκολοτερες απο οτι στις αλλες χωρες.

αρα το να αρπαξουμε την ευκαιρια ειναι σημαντικο για μενα.

ειτε αυτο γινει μεσα απο forum ειτε γινει μεσα απο περιοδικα.

καλη θεληση να υπαρχει και ομαδικο πνευμα και νομιζω οτι μπορουμε να δειξουμε πολλα πραγματα. :)

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου Hipro

Θερμά συγχαρητήρια για το απίστευτο μηχάνημα που έβγαλες.

Απ' ότι ακούω από φίλους πολύ δυνατούς O/Clockers το maximizer είναι must για να γίνει ένα καλό σκορ.

Όλοι τόχουν κρυφό μυστικό.

Πρέπει να έχουν φύγει πολλά παραπάνω κομμάτια απ όσο υπολόγιζες ...

Σύντομα θα το πάρω κι εγώ, όχι γιατί το έχω ανάγκη για υπερχρονισμό, αλλά για σταθερότητα, για κάθε μέρα, σε συνθήκες καθημερινού υπερχρονισμού.

Είμαι σίγουρος ότι θα πάψουν να μου καίγονται οι μνήμες μου όπως έγραψα σε άλλα ποστ poy ίσως έχεις δει (το απέδωσα στο ripple της γραμμής 3.3 των τροφοδοτικών).

Ευχαριστούμε μεγάλε Hipro.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.