Jump to content



SilenX απο Ελλάδα


_K_Marios_

Recommended Posts

Αρχική απάντηση από _K_Marios_

Αν πάρω ποιά λετε να παρω ?

1)τα 120αρια με 11db κ 46cmf

2)τα 120αρια με 14db κ 72cmf

Καλύτερα τα 2α με την παραπάνω ροή (στα 14db δεν ακούγονται), αλλά 30ευρά το ένα, φωτιά και λαύρα...αν θές να τα σκάσεις βέβαια no problem, απόλαυσε τον καταναλωτισμό όπως είπε κι ο Athens2004 νωρίτερα σήμερα :D

Link to comment
Share on other sites

To κακο με αυτους τους ανεμηστηρες ειναι οτι δεν πρπει να τους βαζεις στα 3πινα πανω στις μητρικες ...γιατι με το μεταβαλλομενο ρευμα τα παιζει το μοτερ τους και ''βγαζουν τα ζουμια'' τους με αποτελεσμα να κανει θορυβο ο μηχανισμος τους....παντα σε μολεξ τροφοδοτικου...:D

EDIT: Γιατι δεν συνεχιζες το θεμα εδω?

http://www.thelab.gr/showthread.php?s=&threadid=28951&perpage=20&pagenumber=2

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Malkav

εναλακτικά σε καλύτερη τιμή: http://www.noctua.at/main.php?show=productview&products_id=5&lng=en

το πήρα πρόσφατα, ύσηxo και δυνατό.

Θα συμφωνήσω, πήρα 2 για την 12αρα noctua και είναι εξαιρετικοί :)

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από GoriLLakoS

To κακο με αυτους τους ανεμηστηρες ειναι οτι δεν πρπει να τους βαζεις στα 3πινα πανω στις μητρικες ...γιατι με το μεταβαλλομενο ρευμα τα παιζει το μοτερ τους και ''βγαζουν τα ζουμια'' τους με αποτελεσμα να κανει θορυβο ο μηχανισμος τους....παντα σε μολεξ τροφοδοτικου...:D

ο συγκεκριμένος έρχεται με 3πινο και adapter 3πινο to molex

εμένα πάντος με έχει βολέψει πολύ το 3πινο, ο cpu μου είναι idle στους 30-31c οπότε έχω ρυθμίσει το smartguardian, σε αυτή τη θερμοκρασία το fan να είναι κλειστό και πάνω απο τους 35c να παίζει, εώς τους 40c που παίζει full.

υποθέτω ότι λιγότερη φθορά έχει έτσι το μοτερ, 18 απο τις 24 ώρες που είναι κλειστό όταν το pc κατεβάζει και ας μεταβάλεται στιγμιαία το ρεύμα όταν ανοίγω κάποιο game.

ο χρόνος βέβαια θα δείξει:p

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από spc

Πολύ αργά πλέον.

Πάει ο πελάτης, πέταξε γι' αλλού.

:p

εσυ εισαι ο αετονυχης μαγαζοτορας που κλεινει μεγαλοαλυσιδες??Πρωτα ο πουλιαδης ..μετα τι??Το multirama??:hehe:

Link to comment
Share on other sites

Ασχετο μεν αλλα πως κρινεται οτι fan ειναι καλο και οτι εχει καλη ροη αερα? Μονο απο τις μετρησεις στην θερμοκρασια? Προσωπικα ολα οσα εχω δοκιμασει ιδια μου φανηκαν το μονο που αλλαζε ηταν η τιμη τους. Αν γνωριζεται κατι αλλο πειτε μου.:)

Link to comment
Share on other sites

απο τα cfm και το ποσες σβουρες κανουν...(τι ωραια που το ειπα)...

Και απο τα επιπεδα θορυβου βεβαια...

Αν παρεις κανενα 12αρη που γυριζει στις 2500στροφες....λογικο ειναι να βγαζει και καμμια 120-150αρα cfm αλλα και καμμια 40db....

Οποτε ψαχνεις κατι κοντα στα 20db για ψιλοαθορυβες καταστασεις και να βγαζει καμμια 50αρα-60αρα cfm...Καλο θα ηταν να μην κανει 30€....

ΠΑλια στις αεροψυκτρες επαιζε και η πιεση αλλα τωρα παει και αυτο..

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.