Jump to content



2gb Kit DDR2 800mhz


mortisboy

Για DDR2 kit των 2GB τι θα προτιμούσατε από τα παρακάτω:  

42 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

Αρχική απάντηση από geoal [Σήμερα, στις 12:21]

Η supertalent 2x1Gb 6400C5 και η Team Xtreem PC2-6400 εχουν D9GMH οποτε οποιες και να παρεις πανω κατω τα ιδια πανε. Πολυ καλες μνημες αλλα το δειχνουν μονο σε 965 chipset (για ιντελ πλατφορμα μιλαω) σε 975 με το ζορι 400αριζουν.

Σωστός ο George :T:

Το ίδιο πρόβλημα είχα κι εγώ με την P5WDH Deluxe και τις 800 Team Xtreem. Με default τον 6600 (2,4Ghz δηλαδή) και τις μνήμες στα 800 το mobo δεν έκανε καν Post.

Στην δικιά του μητρική άναψαν κατευθείαν και με 4άρια παρακαλώ... (άσε που άφησε και τις δικές του πάνω για να τις δοκιμάσουμε σαν 4x1Gb για να δούμε και διαφορές σε σχέση με 2x1Gb)

Οπότε κι εγώ ψηφίζω Team Xtreem ή Supertalent. Αν φυσικά βρεις τις δεύτερες στο Πλαίσιο γιατί κάτι πείρε το αυτί μου ότι τέλος...:(

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 42
  • Created
  • Last Reply
Αρχική απάντηση από GoriLLakoS [Σήμερα, στις 21:52]

:hehe:

Που το ξέρει???

Online είναι με το ΠΛΑΙΣΙΟ???:confused:

Μήπως έχει και κάνα coolerάκι της supertalent για τις μνήμες γιατί το είδε ένας φίλος και του άρεσε κι εγώ μάλλον πείρα το τελευταίο από Μεταμόρφωση την Πέμπτη.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από BassJunkies [Χθες, στις 21:56]

Που το ξέρει???

Online είναι με το ΠΛΑΙΣΙΟ???:confused:

Μήπως έχει και κάνα coolerάκι της supertalent για τις μνήμες γιατί το είδε ένας φίλος και του άρεσε κι εγώ μάλλον πείρα το τελευταίο από Μεταμόρφωση την Πέμπτη.

Μπα και αυτά υπάρχουν :p
Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από geoal [Σήμερα, στις 00:01]

οχι αυτες που λες εχουν προφανως τα d9gkx που ειναι καλυτερα αλλα και ποιο ακριβα. Εγω λεω για αυτες http://www.supertalent.com/products/product_detail.php?PN=T800UX2GC5

Kαι οι c5 μάλλον τα ίδια έχουν
Link to comment
Share on other sites

για amd ποιά θα ήταν οι καλύτερη λύση????και η καλύτερη Value for Money :) :) :) :) :)

μην ρωτήσετε για ποια μητρική....δεν έχω αποφασίσει ακόμα....

για Χ2 3800 ΑΜ2 επεξεργαστή πάντως :) :)

Link to comment
Share on other sites

χτύπα το 2GB kit που έχει το πλαίσιο σε supertalent . Κιαυτό έχει ανέβει η τιμή του , παλιά είχε 190 το πακετάκι , χτές που ρώτησε είχε 210 , και μέσα στη βδομάδα θα ανέβει κιάλλο , απότι μου είπε ένας τύπος στις πωλήσεις .Τι διάολο πάθανε οι μνήμες , μύγα τις τσίμπισε , και καλά η DDR2 ,πες ότι έχει ζήτηση , αλλά η απλή γιατί να ανεβαίνει ? κερδοσκοπία μυρίζομαι στο κάργα .

τσεκάρισε μόνο .μην παίζει καμμιά ασυμβατότητα με το board που θα συνεργάζεται , αν και δεν το νομίζω

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από nikos [Σήμερα, στις 13:24]

χτύπα το 2GB kit που έχει το πλαίσιο σε supertalent . Κιαυτό έχει ανέβει η τιμή του , παλιά είχε 190 το πακετάκι , χτές που ρώτησε είχε 210 , και μέσα στη βδομάδα θα ανέβει κιάλλο , απότι μου είπε ένας τύπος στις πωλήσεις .Τι διάολο πάθανε οι μνήμες , μύγα τις τσίμπισε , και καλά η DDR2 ,πες ότι έχει ζήτηση , αλλά η απλή γιατί να ανεβαίνει ? κερδοσκοπία μυρίζομαι στο κάργα .

τσεκάρισε μόνο .μην παίζει καμμιά ασυμβατότητα με το board που θα συνεργάζεται , αν και δεν το νομίζω

279 δεν έχουν οι Supertalent στο Πλαίσιο???:hmm:

Link to comment
Share on other sites

Ισως ειμαι ο μοναδικος που θα σου πει G-skill αλλα οχι αυτες που αναφερες. Γενικα ειναι πολυ καλες μνημες την παρασκευη μου ηρθαν επιτελους οι G-skill 2gbpk απο εξω σε πολυ καλη τιμη δεν τις εχω παει ακομα στον θεο για να ξερω τι ακριβως λενε σε λιγες μερες θα μπορω να σου πω. Πολυ καλες οι S-talent απο το πλαισιο αλλα και πλυ ακριβες δεν νομιζω οτι αξιζουν τοσα χρηματα με αυτα παιρνεις καλυτερες

Link to comment
Share on other sites

G-kill f2 6400cl4d 2gbpk ειναι ακριβως η ονομασια τους και κυμαινονται περιπου 230-280 απο εξω την προηγουμενη βδομαδα τις ειχε και το overclοcker.co.uk αλλα απο οτι βλεπω τωρα δεν τις εχει

Link to comment
Share on other sites

μια χαρά μου φαίνοντε....και ειναι και οικονομικές....έχουν ξεφύγει παναθεμά τες οι μνήμες...πέσαν οι τιμές στους επεξεργαστές και μας τα παίρνουν απο τις μνήμες τώρα....:devil: :devil: :devil: :devil:

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.