Jump to content



Swiftech MCP655 ή Εheim 1250


zaxos

Recommended Posts

Ρε παιδιά είμαι στο ψάξιμο για αντλία, και είμαι ανάμεσα σε Swiftech MCP655 και την κλασσική και δοκιμασμένη Eheim1250. Βασικά, σύμφωνα με το review και του ότι είναι στα πλαίσια της D5 είναι καλύτερη σε επιδόσεις από την Eheim.

Απο θόρυβο όμως τι παίζει? Αν καποιος έχει ή αυτή ή την D5 ας ρίξει ένα ποστ!

Η Eheim αν αποροφίσεις τους κραδασμούς είναι εντελώς αθόρυβη!

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από zaxos [02-10-2006 13:11]

Η Eheim αν αποροφίσεις τους κραδασμούς είναι εντελώς αθόρυβη!

Ακριβώς

’ν την έχεις μέσα στο tank δέν υπάρχει πρόβλημα, άν είναι εξωτερική με ένα σφουγγαράκι ή οτιδήποτε άλλο σχετικό δέν καταλαβαίνεις ότι δουλεύει.

Η δικιά μου 1250 δουλεύει εδώ και έναν χρόνο ασταμάτητα 24/7 και δέν έχω κανένα πρόβλημα απολύτως σε όλους αυτούς τους μήνες, την έχω βάλει σε ένα απο τα box των σκληρών (έξω απο το tank) με ένα μαξιλαράκι απο αφρολέξ.

για την άλλη αντλία δέν γνωρίζω

Link to comment
Share on other sites

Please note relative to the MCP-600 or Hydor L-30 this pump is louder. However the dBA rating is 34 which is not very noisy in our book. We've tested the pump here and it does make a low buzzing sound, so if you're looking for a dead quiet pump this may not be your choice. The advantage to this pump is reliability and long mean time between failure. It is nearly double the lifepspan of any equivalent pump in its class.

http://www.crazypc.com/products/9336.html

Προσωπικά δεν εχω χρησιμοποιήσει την MCP655 αλλα ειχα ακουσει πάλι οτι κάνει θόρυβο .

Για την eheim , αν στηριχθει σωστά δεν νομίζω να ενοχλεί ούτε τα ευαισθητα αυτιά. :D

Link to comment
Share on other sites

  • 4 years later...

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΑs,ΜΙΑ ΕΡΩΤΗΣΗ ΓΙΑ ΜΙΑ ΑΝΤΛΙΑ,ΝΑ ΠΑΡΩ ΤΗΝ Swiftech MCP655 η την Eheim 1262??θελω να εχει δυναμη και στην ανυψωση,γιατι το ψυγειο θα το βαλω ψηλα και πρεπει να εχει δυναμη και να το ανεβασει το νερο και να το περναει μεσα απο τα blok και το ψυγειο,ακουω γνωμες και ευχαριστω πολυ εκ τον προτερον

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΑs,ΜΙΑ ΕΡΩΤΗΣΗ ΓΙΑ ΜΙΑ ΑΝΤΛΙΑ,ΝΑ ΠΑΡΩ ΤΗΝ Swiftech MCP655 η την Eheim 1262??θελω να εχει δυναμη και στην ανυψωση,γιατι το ψυγειο θα το βαλω ψηλα και πρεπει να εχει δυναμη και να το ανεβασει το νερο και να το περναει μεσα απο τα blok και το ψυγειο,ακουω γνωμες και ευχαριστω πολυ εκ τον προτερον

και οι 2 ειναι πολυ δυνατες!

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.