Jump to content



Abit or Asus


FLO

Recommended Posts

Παιδια μεσα στη αλλη εβδομαδα λογικα θα πεσω και εγω στο {dark side} μετα απο παρα πολυ καιρο.

Λεω να παρω εναν Ε6600 και οποτε λεω να παω σε 975 μητρικη.

Το θεμα ειναι ποια?

Ειμαι αναμεσα σε Abit AW9D-Max και Αsus P5w DH Deluxe.

Eσεις ποια λετε οτι ειναι η καλυτερη?

Υπερ κατα για την μια και την αλλη ?

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από FLO [Σήμερα, στις 03:09]

Παιδια μεσα στη αλλη εβδομαδα λογικα θα πεσω και εγω στο {dark side} μετα απο παρα πολυ καιρο.

Λεω να παρω εναν Ε6600 και οποτε λεω να παω σε 975 μητρικη.

Το θεμα ειναι ποια?

Ειμαι αναμεσα σε Abit AW9D-Max και Αsus P5w DH Deluxe.

Eσεις ποια λετε οτι ειναι η καλυτερη?

Υπερ κατα για την μια και την αλλη ?

Ευχαριστω

Υπερ της ASUS.

- Όνομα. (σα να συγκρίνουμε Skoda Mercedes).

- Τα περισσότερα top scores έγιναν ή με BadAxe ή με την ASUS.

- PCI slots.

- Εξοπλισμός.

Δεν νομίζω ότι συγκρίνονται τα δύο προιόντα.

Τι σε μάγεψε στην Abit AW9D-Max?

Δες και την BadAxe II της Intel ή την καινούργια P5W64 WS Professional της ASUS.

Μου φαίνονται θεικές και υποστηρίζουν και quad core.

Σχετικά με την υποστήριξη Quad Core δες το άρθρο:

Investigating Core 2 Extreme QX6700 Support On Motherboards

Πάντως ένας λόγος που δεν πήγα ακόμα σε Conroe είναι το θέμα της μητρικής.

Θα περιμένω το c55 της Nvidia 2X16 SLI.

Link to comment
Share on other sites

Τελικα στα 975 ειναι καθαρα θεμα τυχης ποσο θα ανεβεις.Αν εισαι αρκετα τυχερος θα δεις μεχρι 460+fsb.Αν οχι ισως λιγοτερο απο 430 και θα λες ισως τελικα καλητερα να ειχα παρει 965.Αν εξαιρεσουμε τον παραγοντα τυχη,οριακα μαλον θα κανεις καλητερο overclocking me thn ΑΒΙΤ αλλα η ASUS σου παρεχει πολυ περισοτερα για καθημερινη χρηση(PCIκλπ).

Παντος αν μπορουσες να περιμενεις κανενα μηνα ακομα να βγει το RD600 η το C55 μαλον θα ηταν καλητερα:T:

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από gprhellas [Σήμερα, στις 08:28]

περίμενε λίγο ακόμα να πάρεις την καινούρια abit AD10xxx...με πιο καλό σύστημα τροφοδοσίας, περισότερα PCI ....(αφού περίμενες που περίμενες):cool:

Όπα τι φοράει αυτή το 975 ή το καινούργιο της ati;

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από gprhellas [Σήμερα, στις 08:28]

περίμενε λίγο ακόμα να πάρεις την καινούρια abit AD10xxx...με πιο καλό σύστημα τροφοδοσίας, περισότερα PCI ....(αφού περίμενες που περίμενες):cool:

Ποτε την περιμενουμε αυτη?

Εχει ανακοινωθει τιποτα?

Link to comment
Share on other sites

...και γω ήμουν σε αυτό το δίλλημα ...και θα σου έλεγα εάν δεν μπορείς να περιμένεις, χτύπα την P5B Deluxe ώστε να μπορείς να παίξεις και με ψηλά fsb....και σε λίγο καιρό το αλλάζεις με RD600 ;)

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από xrist22 [Σήμερα, στις 12:50]

Kαι γω αυτο το διλημα ειχα....και τελικα πηγα στην P5w DH Deluxe. Μια χαρα ειναι.

..δεν διαφωνω αλλα αμα θελει να παιξει με phase με τον 6600 ...χρειαζεται 965 ;)

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν ειχα παρει την P5b del σιγουρα θα επαιρνα την ΑΒΙΤ πολυ καλη μου φενεται, λιγο μονο η τιμη της δεν μου αρεσει κατα τα αλλα μικροπροβληματα παντα θα υπαρχουν οποια εταιρια και αν επιλεξουμε

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.