Jump to content



Conroe OC... 56K warning...


Jaco

Recommended Posts

To mod για την badaxe το έκανα... είναι πράγματι πολύ απλό με ένα κολητήρι και ξεκλειδώνει στην ουσία της παραμέτρους που σου δίνει για τον extreme... ωστόσο εμένα το board δεν ανέβαζε και μάλλον έχει να κάνει με το συγκεκριμένο που είχα, γιατί μετά από 1-2 μέρες κάηκε χωρίς ιδιαίτερο λόγο...

Η P5W DH θα ήταν η επόμενη από την P5B Deluxe... αλλά πραγματικά τσαντίστηκα τόσο πολύ με την Asus, που δεν την ξαναβάζω σε σύστημα μου μόνο και μόνο πλέον από ιδεολογία... Δεν είναι το πρόβλημα που μου δημιούργησε, αυτό το προσπερνάω εύκολα... είναι ότι δεν δέχομαι όταν δίνω 200 - 250 ευρώ για ένα mobo να μην με σέβεται ο άλλος, ο οποίος με έχει ανάγκη περισσότερο απ' ότι εγώ... Όποιος, πήρε την badaxe ξέρει τι πάει να πει ποιότητα και σεβασμός προς τον αγοραστή...

Τι να πω... σκέψου ότι η Asus δεν είχε δισκέττες για τους drivers από τους raid controllers, αλλά είχε utilities μέσα στο cd εγκατάστασης τα οποία έτρεχαν σε XP και δημιουργούσαν F6 install disks... Αυτό είναι άκυρο...! Δηλαδή αν δεν έχει κάποιος δεύτερο pc με windows τι κάνει...? και όλα αυτά για να γλιτώσουν 0,05 ευρώ κόστος για δυο δισκέτες... ok... και αυτό συνεχίζεται με την συσκευασία, τα καλώδια, τα manuals και άλλα...

Αν και κατάληξα στην AW9D-MAX, respect στην D975XBX... όποιος το έχει είναι τυχερός...

Edit

Το μόνο κακό στην badaxe το όποιο ίσως κάποιους δεν τους ενοχλεί, είναι ότι παρόλο που έχει πολύ καλό layout στους conectors (βασικά το καλύτερο από όλες τις άλλες που είδα), έχει πολύ ψηλά την PCI-E και βρίσκει η κάρτα στα κλιπς από τα dimms με αποτέλεσμα για να βγουν οι μνήμες να πρέπει να βγει η vga... αλλά όλοι οι άλλοι connectors είναι σε ιδανικές θέσεις... ειδικά για όσους έχουν BTX cases είναι παράδεισος...

Link to comment
Share on other sites

φιλε συμφωνω μαζι σου αλλα και η badaxe για να κανει OC θελει hardmod που σημαινει και χασιμο εγγυησης και αυτο στις μερες μας (σωτηριον ετος 2006) ειναι περα για περα ακυρο , πιο πολυ και απο δισκετες και καλωδια κλπ

Link to comment
Share on other sites

Ναι πράγματι αυτό είναι δύσκολο αν όχι αδύνατον για κάποιο χρήστη... τελικά δεν υπάρχει mobo που να τα έχει όλα, όπου χάνει το ένα κερδίζει το άλλο...

Σημασία έχει στο τέλος το χαζοκούτι να πάρει μπρος και να δουλεύει σωστά έτσι όπως το έχεις στήσει για να δουλεύει...

Link to comment
Share on other sites

Παντως παιδια ειναι απιστευτο πως αλλαζουν οι αποψεις μεταξυ των χρηστων ιδιων πραγματων μονο και μονο επειδη αλλα πραγματα ψαχνει ο ενας σαν πρωτη προτερεοτητα και αλλα ο αλλος. Παντως μην το παιρνεις και επι πονου το θεμα με το τι βαζει η μια εταιρεια και τι η αλλη περισσοτερο να σε νοιαζει αν κανει αυτα που εσυ ζητας. Εγω πχ αλλαξα 8 μητρικες για conroe οταν αυτες πρωτοεβγαιναν στην αγορα και ολες ηταν κορυφαιες. Τελικα κατεληξα στην P5B Deluxe γιατι αυτο που εψαχνα ειναι το μεγαλο FSB και μονο αυτη μου το προσεφερε τοσο απλοχερα.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.