Jump to content


πρόβλημα με εγκατάσταση των windows


Αριστείδης

Recommended Posts

Πρόβλημα με εγκατάσταση των windows

Πρόσφατα απέκτησα την μητρική P5W64 WS PROFESSIONAL της ASUS και έναν conroe 6600

μαζί με μνήμες super talent 2x1 gb

Για να κάνω εγκατάσταση των windows δημιούργησα ένα sata raid 0 με δύο δίσκους seagate 120 mb sata 1

Η εγκατάσταση προχωράει ως το σημείο που γίνεται η διαγραφή των προσωρινών αρχείων και ο υπολογιστής κάνει επανεκίνηση πηγαίνοντας να μπουτάρι στα windows δεν τα καταφέρενει κάνει επανεκίνηση και μου βγάζει τις επίλογές ασφαλή λειτουργία και τις υπόλοιπες

Κάθε βοήθεια δεκτή

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Τις μνήμες τις αναγνώρισε

Αυτό δε σημαίνει ότι δεν έχεις πρόβλημα με τις μνήμες.

εγκατάσταση των windows σε έναν δίσκο και όχι σε sata raid έχω κάνει

έχω εγκαταστήσει και το τελευταίο bios

Ε, τότε μάλλον κάτι παιζει με το RAID, ενδεχομένως με τους drivers που χρησιμοιείς κατά την εγκατάσταση (F6) . Δες μήπως υπάρχουν νεότεροι.

Link to comment
Share on other sites

Εκανα μια κενούργια εγκατάσταση με άλλη κόπια των windows xp pro και αφού τελειώνει η εγκατάσταση και κάνει επανεκίνηση και μπουτάρει στα win βγάζει μια μπλε οθόνη με ακαλαβίστικα και στο τέλος το εξής μήνυμα

Stop: 0x0000007B (0XF789E63C, 0XC0000034, 0X0000000, 0X00000000)

Αυτό συμβαίνει μόνο στην εγκατάσταση των win xp ενώ τα win 2000 εγκαθίσταντε κανονοκά

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Αριστείδης

Εκανα μια κενούργια εγκατάσταση με άλλη κόπια των windows xp pro και αφού τελειώνει η εγκατάσταση και κάνει επανεκίνηση και μπουτάρει στα win βγάζει μια μπλε οθόνη με ακαλαβίστικα και στο τέλος το εξής μήνυμα

Stop: 0x0000007B (0XF789E63C, 0XC0000034, 0X0000000, 0X00000000)

Αυτό συμβαίνει μόνο στην εγκατάσταση των win xp ενώ τα win 2000 εγκαθίσταντε κανονοκά

μνημες ειναι μαλλον,το εχω ζησει και εγω αυτο το σταδιο εγκαταστασης..

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.