Jump to content



Bliss 7800GS+ 512ram


anousios

Recommended Posts

Καπου ακουσα οτι η Bliss 7800GS+ 512ram (agp 8X) ειναι η καλυτερη καρτα γραφικων για agp. Oτι είναι ισάξια μιας 7900GT PCI-express και σε αρκετές περιπτώσεις πιο γρήγορη. Οτι εχει 24 pipelines 512ram, τα παιχνιδια βγαινουν σε φουλ αναλυσεις με ολα τα εφε. Οτι οβερκλοκάρεται άνετα(αν και δεν αχολουμαι με o/c) διοτι έχει κορυφαίο σύστημα ψύξης (NVSilencer V ογκώδες και απολύτως αθόρυβο). Θα την εκμεταλλευτει λεει πληρως το tourbo μηχανημα μου(A64 X2 4400+) 2G ram, και θα καθαρισω για τουλάχιστον 2 χρόνια μέχρι δηλ. να εκμεταλλευτούν πλήρως το DX10, θα παίζω σε τρελές αναλύσεις χωρίς υποχωρησεις...

Ειναι αληθεια αυτα? Και που υπαρχει αυτη η καρτα?

Link to comment
Share on other sites

G10, μιλαω μονο για Ελλαδα. Δε μπορω να παρω απ εξω.

knight_77, ειναι διαφορετικη αυτη απ την 7800gs του πλαισιου (http://www.plaisio.gr/product.aspx?catalog=1&category=26174052&product=818216) που μαλιστα κατεβηκε απο σημερα στα 259 (απο 299 που ειχε) και που ολοι μου λεγανε σε αλλο thread οτι ειναι η καλυτερη agp που υπαρχει?

Τα υπολοιπα που εγραψα ειναι σωστα?

Link to comment
Share on other sites

Toυ πλαισιου ειναι ουσιαστικα μια 7800GT με 20 pipelines,256 ram & normal συστημα ψυξης.

Η καρτα του link που σου εδωσα εχει πυρηνα και μνημες απο 7900GT, 24 pipelines ,512 ram & συστημα ψυξης Artic Silencer.

Σιγουρα ειναι καλυτερη απο την Albatron

;)

Link to comment
Share on other sites

Α μαλιστα, ειναι διαφορετικες, τωρα το ξεκαθαρισαμε.

Αρα αυτοι που μου ελεγαν οτι η του πλαισιου ειναι η καλυτερη agp, αγνοουσαν αυτη τη καρτα!

Δε μου λες κατι αλλο, 2 dvi σημαινει οτι μπορει να γινει ταυτοχρονη απεικονιση σε 2 oθονες? Η 6600gt δεν εχει αυτη τη λειτουργια?

Video_in για να μετατρεπω βιντεοταινιες σε dvd εχει η bliss 7800gs ?

Υπαρχει περιπτωση να τη βρω αλλου με λιγοτερα απο 335?

Link to comment
Share on other sites

φιλε μου και εγω ψηνομαι για αυτη την καρτα. Αν η x1950pro ειχε 512 θα την ειχα τσιμπησει ηδη. Προς το παρον απλα το σκεφτομαι

Ελλαδα δυσκολο να τις βρεις, παντως ρωτα και eshop γιατι λεει στο site της εταιριας οτι φερνει τις 7800gs+ στην ελλαδα

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από knight_77

Toυ πλαισιου ειναι ουσιαστικα μια 7800GT με 20 pipelines,256 ram & normal συστημα ψυξης.

Η καρτα του link που σου εδωσα εχει πυρηνα και μνημες απο 7900GT, 24 pipelines ,512 ram & συστημα ψυξης Artic Silencer.

Σιγουρα ειναι καλυτερη απο την Albatron

;)

Αυτή του Πλαισίου είναι με 16pipes.

Link to comment
Share on other sites

Τελικα αφου δεν υπαρχει η Bliss 7800GS+ 512ram αλλα ουτε και η η gf 6800gs ειναι καταλληλη, αναρωτιεμαι τι να παρω τελικα :nothing:

Τι λετε για τις sahpire ATI X1650PRO 256 και X1600PRO 512MB που εχει το e-shop αντι περ.150.... Kαλες?

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από morfeas-dsl- [25-10-2006 14:27]

φιλε μου και εγω ψηνομαι για αυτη την καρτα. Αν η x1950pro ειχε 512 θα την ειχα τσιμπησει ηδη. Προς το παρον απλα το σκεφτομαι

Ελλαδα δυσκολο να τις βρεις, παντως ρωτα και eshop γιατι λεει στο site της εταιριας οτι φερνει τις 7800gs+ στην ελλαδα

:)

edited , @ agp

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Athens2004

:)

edited , @ agp

+1 αυτή είναι η λύση καλύτερη και από την gainward ....

Mόνο από το "αμιγώς" Ελληνικό www.greekshops.de Θα την βρεις προς το παρόν,αλλιώς περίμενε λίγο όλο και κάποιος θα την φέρει.....

Link to comment
Share on other sites

Αφού βλέπεις ότι είναι δύσκολο να πάρεις καλή κάρτα AGP στην Ελλάδα, τι το παιδεύεις?

Δυστυχώς δεν μπορείς να βρεις τη συγκεκριμένη 7800 ή την Χ1950, οπότε ή πάρε μια απλή 7800GS από όποιο ελληνικό κατάστημα θες ή απλά θυμήσου όλα αυτά που σου λέγαμε περί αλλαγής μητρικής.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.