Jump to content



LG 24" S-IPS L245WP


Πριονέτο

Recommended Posts

H LG παρουσίασε πρόσφατα την πρώτη S-IPS 24" με όνομα L245WP

και τα εξής χαρακτηριστικά.

Brightness : 500 cd/m2

Contrast : 1000: 1

Viewing angle : horizontal 178°, vertical 178°

Response time : 8ms (GTG)

Resolution : 1920x1200

Types of the video connectors : 15 Pin D- sub-, HDMI

Colors : 16.7 mln

Πρώτες τιμές που έχω δεί στην Eυπώπη παίζουν γύρω στα 650-700 .Αν έρθει στην Ελλάδα σε αυτή την τιμή την βλέπω για Best seller.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 53
  • Created
  • Last Reply

H lg-philips έχει βγάλει 26"και 30" με 2000:1 contrast και 92% color gamut αλλά μόνο η HP και η Nec έχουν ανακοινώσει οθόνες με τα συγκεκριμένα πάνελ.Wait μέχρι το τέλος του χρόνου.;)

Link to comment
Share on other sites

"LG have released news of their new L245WP, featuring this panel. Their specs differ a little, with 8ms G2G response time and 1000:1 contrast ratio (although DFC is featured). Strangely, while the screen does support HDCP and is set to include an HDMI connection, VGA and Component, it won't have DVI. An odd feature to leave off a new model?! The L245WP is rumoured for release in November 2006, but this is not confirmed yet".

http://www.tftcentral.co.uk/newscontent.htm#24_ips

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από unstoppable [Σήμερα, στις 15:10]

Ενταξει θα εχει hdmi, ποσο ακριβα ειναι τα καλωδια HDMI->DVI???

Δεν διαφωνώ, αλλά ποιος ο λόγος να έχει D-Sub και όχι DVI??? :confused:

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από blade_pan [Σήμερα, στις 12:18]

Πολυ ωραια,απιστευτη τιμη...

Αν εχουμε vga με hdmi και συνδεσουμε κανονικα hdmi με hdmi θα εχω καλυτερη ποιοτητα εικονας απο dvi?

Αν και το hdmi έχει μεγαλύτερο bandwidth με τα σημερινά δεδομένα δεν θα δείς διαφορά στην εικόνα αλλά η μεγάλη διαφορά είναι ότι από το hdmi περνάει και ήχος.

Link to comment
Share on other sites

οντως ειναι ενα θεμα η εγγυηση, καθως πανω απο τις 19'' δεν υπαρχει εγγυηση, αλλα άλλο να ρισκαρεις στις 20.1'' με 330 ευρω και αλλο στις 24'' με 600+ ευρω...

υπαρχει και κανα ανταγωνιστικο μοντέλο??? με 1080p σε καλη τιμή? μη ξεφυγουμε....

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από gznp [Σήμερα, στις 20:57]

Γι αυτό θα πάω να πάρω μια Philips 20άρα να ησυχάσω :p

εγω παντως δεν εχω ξεκολλησει απο το πρωι. μονο αγκαλια δεν κοιμομαστε! :D

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.