Jump to content



OCZ400512el mem test errors


xkandreas

Recommended Posts

Αρχική απάντηση από mortisboy [Χθες, στις 22:06]

..η ocz ειναι γενικα πολυ καλη στα rma!!!

...αλλα χωρις παρεξηγηση φιλε...δεν καταλαβαινω γιατι εχεις εξοργιστει και θελεις να τους κραξεις...δεν σου αλλαξαν ο ελλατωματικο προιον?? το οτι δεν δουλευουν μαζι δυο διαφορετικα ντιμακια δεν φταινε αυτοι..για αυτο υπαρχουν αλλωστε και τα dual channel kit

..γιατι οπως ξερουμε τα τσιπακια στις διαφορες σειρες μνημων αλλαζουν σχετικα γρηγορα..

..επισης το οτι διαβαζει το cpuz οτι ειναι 600ρες με διαφορετικο spd δεν λεει κατι ..τα τσιπ παιζουν ρολο!!

tip..ανοιξε το pc με την παλια σου μνημη και βαλε χειροκινητα τα spd timings της καινουριας και μετα κλειστο επειτα βαλε και την καινουρια στο δευτερο σλοτ και δοκιμασε να κανεις boot...αν παλι δεν ποσταρει...κανε το ιδιο..αλλα κρατωντας πατημενο το insert πριν πατησεις το power.

το θέμα όπως ξανά είπα είναι ότι μου άλλαξαν την παλιά ελατωματική μνήμη με μια η οποία ενώ γράφει στο αυτόκολητο οτι έιναι ocz400512elpe δηλαδή ίδια με την άλλη την οποία έχω, η οποία όμως δεν είναι αλλά είναι η ocz600512eepe, δες φώτο πιο πάνω, γι'αυτο το λόγο τσαντίζομαι και στο ότι δεν απαντάνε στα μαιλ μου.

Αν δεν γίνει τίποτα θα φάνε κράξιμο σε μεγάλα φορουμ του εξωτερικού, έτσι όλο και κάποιος θα τα δεί, τουλάχιστον θα ξεδώσω

Link to comment
Share on other sites

και ο αγώνας τώρα δικαιώνεται, επισιμη απάντηση από την ocz:

I think it would be best at this point for us to replace both of your memory

modules together. I am unsure of why your module was programmed as an

OCZ600512EEPE, but it was certainly a mistake on our behalf. For your

troubles I would be willing to swap your 2x 512MB modules for a 1GB PC3200

Platinum R2 Dual Channel Kit and include an OCZ 1GB Rally USB Drive with the

RMA for free of charge. Would this suffice?

Link to comment
Share on other sites

ναι επιτέλους κατάλαβαν την μαμακία που έκαναν και τα μπαλώνουν, αλλά μετά από πολλά μαιλ έγινε αυτό, η απάντηση είναι απο τον Sean Sinha, o οποίος δεν λέει τίποτα στο μαιλ γιατί δεν μου απάντησε στα προηγόμενα μαιλ μου όμως κάνει την πάπια αφού έστειλα και μαιλ στην ocz europe.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

επιτέλους ήρθε το δεμάτακι πριν μερικές μέρες από αμερική και όλα μια χαρά + το δωράκι μου (OCZ 1GB Rally USB Drive) το οποίο είναι ταχύτατο σε σχέση με ένα twimos z4 1gb.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.