Jump to content



DS3 & DDR6400 & Χ1800ΧΤ μπερδέματα....αλλοιωση χρωματος και αλλα πολλα.


greekfragma

Recommended Posts

μπορεί να φανεί άσχετο, αλλά κάνε και ένα memtest

είχα και εγώ ένα πρόβλημα με μνήμες (τελικά), και έβγαζε στην μπλε οθόνη, μεταξύ άλλων, και nvdisp.dll

απλά για να αποκλείσεις ένα από τα ενδεχόμενα

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από greekfragma

ακομα πιο καινουρια δεδομενα.......

το συστημα μολις βαρεσε μπλε οθονη και με την Χ1950ΧΤΧ με την οποια και επαιζα χωρις προβλημα (ετσι νομιζα) για περιπου καμια ωρα ξανα.

η μπλε οθονουλα μου εγραψε

κατι για ati2cqag.dll

γουγλαρα και ειδα οτι πολλα μπορει να φταινε.....απο drivers, τροφοδοτικο μεχρι και μητρικη.......

παω να αλλαξω drivers και τα ξαναλεμε.........οποτε αυριο θα παρω παραμασχαλα και το hiper.......

this will be a very long night:(

καλο κουραγιο μαν... παντως και εμενα τροφοδοτικο μου βρωμαει...

Link to comment
Share on other sites

τελικα ο γοριλλας κατι ηξερε οταν μου πε οτι ds3 και 800αρες μνημες=no go......

λαθη το snm mem test στο πρωτο 2λεπτο.......

λογικα με βλεπω για αλλαγη μητρικης..............περασα και το F8a beta bios και εξακολουθει το προβλημα.

η μλκια ειναι οτι απο την αρχη μου αρεσε καλυτερα η DS4 αλλα οι 3 pci απλες της DS3 με εκαναν να αλλαξω γνωμη τελευταια στιγμη.........

ες αυριον τα σπουδαια

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από greekfragma

η μλκια ειναι οτι απο την αρχη μου αρεσε καλυτερα η DS4

ες αυριον τα σπουδαια

Ναι η αλήθεια είναι πως κάνουν λιγότερα κουλά (μπορεί να μη ξεκινάνε :D ). Μα μου πήγες και πήρες τη μικρούλα (στη μητρική αναφέρομαι...) με Conroe γκαζωμένο, μνήμες 800+ που πας (να πω στα έλεγα :p )?

Αρχική απάντηση από Jumex

φραγμουλη εχε υποψη σου οτι η ds3 επαιζε με 1800xt + hyper 580 xωρις προβλημα με τον c2d 6600 κοντα στα 3500....:innocent:

Γιώργο μήπως είσαι ολίγον γκαντέμης ωρέ? :D

Αρχική απάντηση από gznp

nVIDIA δοκίμασες?...

+1

(Τουλάχιστον θα έχεις το προνόμιο να ανακαλύψεις πρώτος τυχόν προβλήματα τους :p )

Link to comment
Share on other sites

τελικα με την επανεγκατασταση του directX9c august ολα τα χρωματα επανηλθαν στο φυσιολογικο.........

αρα Χ1800 series και OctoberDirectX update=no go........

τουλαχιστον δεν πηρα την καρτα στο χερι που το φοβομουνα.

αυριο θα αλλαξω μητρικη για να δω και τι παιζει με τα λαθη ΚΑΙ στα 5 κιτακια μνημων που δοκιμασα..........

θα πεσει αλλαγη και στο τροφοδοτικο και κυριε ελεησον.....:(

Link to comment
Share on other sites

Παντως με την δικια μου XL με bios απο sapphire δεν κανει κανένα κουλο :(

περασα κανονικα τα dx9c απο το nfsc και εχω 6.9

Μπας και είναι και θέμα bios της msi? Γιατί και στους 2 σας παρουσιαστηκε αυτο το πρόβλημα είχατε κάρτες msi και διαφορετικά συστήματα απο εκεί και πέρα.

try να dump το bios της msi και πέρνα κανένα απο sapphire.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.