Jump to content


Προβλημα με LG L204WT


shadow7709

Recommended Posts

Προσφατα αγορασα την LG L204WT. Ειναι 20.1" με μεγιστη αναλυση 1680x1050. Η καρτα γραφικων ειναι GeForce FX 5600 - 256 ram. H max αναλυση που εχω ειναι 1280x1024. Στα properties για την οθονη και την καρτα μου λεει οτι αυτη ειναι η μεγιστη αναλυση που σηκωνει η οθονη.

Ερωτηση: Που ειναι το προβλημα; Εχει προβλημα η οθονη ή θελει καλυτερη καρτα γραφικων;

Ευχαριστω. :jump: :nuke:

Link to comment
Share on other sites

υποστηριζει η καρτα σου τετοια αναλυση ?ποια ειναι η μεγιστη? δεν στο manual. επισης εγκατεστησε τους drivers της καρτας αν δεν το εχεις κανει.

και καλωσηρθες.:)

Link to comment
Share on other sites

Εγώ γιατί πιστεύω πως έχεις αφήσει τους οδηγούς της προηγούμενης tft επάνω και γι' αυτό το παθαίνεις αυτό;Βγάλε τους παλιούς οδηγούς και βάλε τους νέους.Η κάρτα σου την υποστηρίζει την ανάλυση αυτή, μην ανησυχείς.

Link to comment
Share on other sites

Η προηγουμενη οθονη μου ηταν μια Sony 17" CRT. Η καρτα παρεμεινε η ιδια. Η οθονη αλλαξε. Οι drivers ειναι 84.21 (09/03/2006), οποτε λογικα δεν εχουν προβλημα στο να ανεβασουν αναλυση. Επισης αυτο που αλλαξε ειναι η συνδεσμολογια. Στην CRT ηταν το 15 pin (αναλογικο καλωδιο) ενω τωρα εχω βαλει το DVI (ψηφιακο).

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε να κάνεις λίγο και αυτό

Display Properties->Settings(Εκεί που αλλάζεις την ανάλυση)->Advanced->Monitor

Εκεί ξετσέκαρε την επιλογή Hide modes that monitor cannot display. Και ξαναδοκίμασε να αλλάξεις ανάλυση

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον κυριοι

το προβλημα λυθηκε ως εξης: συνεδεσα την οθονη αναλογικα και ΟΧΙ ψηφιακα. Για καποιο λογο που δεν μπορω να καταλαβω, σε αναλογικη συνδεση ανεβαζει ολες τις αναλυσεις του κοσμου. Οι drivers της nVidia ανεβαζουν μεχρι 2048x1536 αλλα δεν το δεχεται η οθονη. Παντα αναλογικα. Με ψηφιακη συνδεση ανεβαζουν μεχρι 1280x1024. Το γιατι δεν εχω καταλαβει ακομα, αλλα που θα παει, θα το βρω.

:banging:

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από shadow7709 [Χθες, στις 12:39]

Λοιπον κυριοι

το προβλημα λυθηκε ως εξης: συνεδεσα την οθονη αναλογικα και ΟΧΙ ψηφιακα. Για καποιο λογο που δεν μπορω να καταλαβω, σε αναλογικη συνδεση ανεβαζει ολες τις αναλυσεις του κοσμου. Οι drivers της nVidia ανεβαζουν μεχρι 2048x1536 αλλα δεν το δεχεται η οθονη. Παντα αναλογικα. Με ψηφιακη συνδεση ανεβαζουν μεχρι 1280x1024. Το γιατι δεν εχω καταλαβει ακομα, αλλα που θα παει, θα το βρω.

:banging:

Παρόμοιο πρόβλημα κι εγώ με το DVI...

http://www.thelab.gr/showthread.php?s=&threadid=32952

Link to comment
Share on other sites

H καρτα υποστηριζει και σε dvi την αναλυση της οθονης και ειναι κριμα να την δουλευεις στο αναλογικο.

Το προβημα λυνεται ως εξης:

συνδεση μονο με dvi (βγαζεις το αναλογικο καλωδιο)

remove το οποιο monitor βλεπουν τα win

remove vga driver

restart

εγκατασταση τελευταιου nvidia driver

restart

check nvidia control panel για single digital display

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...
Αρχική απάντηση από spc [18-11-2006 11:55]

H καρτα υποστηριζει και σε dvi την αναλυση της οθονης και ειναι κριμα να την δουλευεις στο αναλογικο.

Το προβημα λυνεται ως εξης:

συνδεση μονο με dvi (βγαζεις το αναλογικο καλωδιο)

remove το οποιο monitor βλεπουν τα win

remove vga driver

restart

εγκατασταση τελευταιου nvidia driver

restart

check nvidia control panel για single digital display

Έχω την ίδια οθόνη και την ίδια κάρτα, ακολούθησα αυτά που λες, αλλά πάλι δεν γίνεται τίποτα. Υπάρχει κάποια άλλη λύση?

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.