Jump to content



R 600 photos ?


JohnnyX

Recommended Posts

  • Replies 72
  • Created
  • Last Reply

Παντως αν καταφερει να ξεπερασει την 8800GTX πολυ σε επιδοσεις θα μιλαμε για την πρωτη καρτα που περναει την προηγουμενη γενια πανω απο 100%(τουλαχιστον τα τελευταια 5-6 χρονια δεν θυμαμαι αλλο παραδειγμα). Για αυτο τον λογο αμφιβαλλω αν θα ειναι ιδιαιτερα πιο γρηγορη και φυσικα τι κοστος και τι καταναλωση θα εχει...

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από unstoppable

Παντως αν καταφερει να ξεπερασει την 8800GTX πολυ σε επιδοσεις θα μιλαμε για την πρωτη καρτα που περναει την προηγουμενη γενια πανω απο 100%(τουλαχιστον τα τελευταια 5-6 χρονια δεν θυμαμαι αλλο παραδειγμα). Για αυτο τον λογο αμφιβαλλω αν θα ειναι ιδιαιτερα πιο γρηγορη και φυσικα τι κοστος και τι καταναλωση θα εχει...

συμφωνω...

Παντως θα συμβιβαστω και με μια ΑΤΙ που θα εχει παραπλησιες επιδοσεις με την GTX και θα κανει οσο η GTS...ή πιο φτηνα...:p

Link to comment
Share on other sites

και εγω λεω οτι θα εχει 700....ελα μωρε που το εμαθε? ετσι λεει για να εχει κινηση η ιστοσελιδα...και οσων αφορα τον αριθμο τρανζιστορ ναι οντως δε λεει τιποτα...η μαλλον λεει αλλα σαν αριθμος απο μονος του οχι...πχ pentium4 VS athlon 64 ....

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από tolis86 [Σήμερα, στις 08:22]

την nvidia πως θα τη χαρακτιριζατε? χαζη ή πολυ καλο παιχτh? φτιαχνει τσιπσετ και για την ιντελ αλλα και για την αμδ οπου η αμδ ειναι πλεος αντιπαλος της......:unsure:

Εγω την χαρακτιριζω γ@μ@ τους παιχτες αλλα...

Ατι απο τα 11 μου!

my first vga!Ακομα δουλευει μια χαρα!:D

post-4561-1416072915,0741_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Έγω βλέπω την nvidia να μας δουλεύει κανονίκα και να πειραματίζει μέσω εμάς τις 8800, και μόλις η ati κυκλοφορήσει το r600 θα βγάλει την 8900....

Η ati είναι πιο αξιοπρεπής κατα την γνώμη μου στις εξελίξεις που προσφέρει...

Έπειτα δεν ξέρω αν το έχετε παρατηρήσει η nvidia καιρό τωρα βάζει το σήμα ''the way it's meant to be played'' και μάλλον και το χρήμα της στις εταιρείες παιχνιδιών ,και ιδιαίτερα τον τελευταίο καιρό με νέους και πολυαναμενόμενους τίτλους..

Και φυσικά ας μην γελιόμαστε τα παιχνίδια τα κάνουν πιο βαριά από οτι είναι στην πραγματικότητα για να τα χώνουμε στις κάρτες:TD:

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από chrisnitro2000

Έγω βλέπω την nvidia να μας δουλεύει κανονίκα και να πειραματίζει μέσω εμάς τις 8800, και μόλις η ati κυκλοφορήσει το r600 θα βγάλει την 8900....

Η ati είναι πιο αξιοπρεπής κατα την γνώμη μου στις εξελίξεις που προσφέρει...

Έπειτα δεν ξέρω αν το έχετε παρατηρήσει η nvidia καιρό τωρα βάζει το σήμα ''the way it's meant to be played'' και μάλλον και το χρήμα της στις εταιρείες παιχνιδιών ,και ιδιαίτερα τον τελευταίο καιρό με νέους και πολυαναμενόμενους τίτλους..

Και φυσικά ας μην γελιόμαστε τα παιχνίδια τα κάνουν πιο βαριά από οτι είναι στην πραγματικότητα για να τα χώνουμε στις κάρτες:TD:

lol τι λες ρε φιλε πλακα με κανεις? την Χ1800XL + XT τις θυμασαι καθολου? , προσφατο παραδειγμα ε

Link to comment
Share on other sites

R600+RD600=nvidia killer(i hope)

Γιατί πρέπει να πεθάνει μια από τις δύο ?!! :D:p :p

Έγω βλέπω την nvidia να μας δουλεύει κανονίκα και να πειραματίζει μέσω εμάς τις 8800, και μόλις η ati κυκλοφορήσει το r600 θα βγάλει την 8900....

Ε όχι ότι η ΑΤΙ πάει πίσω! Χ1800, Χ1900, Χ1950, στη μέση κατηγορία δεν έχει τίποτα...

Επίσης δεν θυμάμαι να με υποχρέωσε ποτέ κάποια εταιρία να πάρω κάποιο προιόν !!

Έπειτα δεν ξέρω αν το έχετε παρατηρήσει η nvidia καιρό τωρα βάζει το σήμα ''the way it's meant to be played'' και μάλλον και το χρήμα της στις εταιρείες παιχνιδιών ,και ιδιαίτερα τον τελευταίο καιρό με νέους και πολυαναμενόμενους τίτλους..

Και οι δύο τα χώνουν σε εταιρίες λογισμικού.Τέλος το "The way it's meant to be played" είναι marketing τίποτα άλλο.Και μάλιστα το θεωρώ επιθετικό marketing.Κατά τη γνώμη μου είναι και ωραίο το θεωρώ πετυχυμένη ατάκα!!

Link to comment
Share on other sites

E ναι σεβεται τον πελάτη η ΑΤι . Εβγαλε την Χ1800Χλ και την απέσυρε 3 μηνές μετά :hehe: [καρτα με 400-450e τότε ε?] Εβγαλε την Χ1600 για midrange vga να χτυπησει την 6800gs και με το ζορι κοντράριζε την 6600gt :hehe: Την Χ1800ΧΤ την κράτησε πολύ δεν λέω . Κανα 4μηνο ?

Link to comment
Share on other sites

2 φορες αγορασα nvidia(mx440,5700) και με κρεμασε και τις 2 φορες μετα απο 5 με 6 μηνες!

Το οτι βγαζει καλες καρτες δεν μπορει να το αμφισβητησει κανεις!

Απλα εγω περιμενω παντα την απαντιση(η οποια αργει συνηθος) της ΑΤΙ και μετα κρινω!

Παντος τα ευρω μας τα περνουν και απο την μια και απο την αλλη με διαφορα κολπα!

Link to comment
Share on other sites

Η ΜΧ440 καταρχήν ειναι σαν να λέμε radeon 9250 τώρα, η χ1300 , χ300 κλπ. Καλύτερα να ειχες πάρει μια Τι300, 500 . . Και η 5700 βγήκε τοτε που 7αμουσε η Ατι οντως. 9700+9800 rampage. Ουτε Pcb σωστό δεν εφτιαχνε τότε η NV ποσο μάλλον κάρτες ολόκληρες.

Link to comment
Share on other sites

x1800gto ., :D ? Η το άλλο το χάος μαστερ καρντ κλπ δεν τα μετράμε ? :D . [και οι 2 τα ιδια ειναι $$ θελουν να μιλήσουμε σοβαρά έτσι . αλλα οχι οπως ειπώθηκε πιο πάνω Σε καμια περίπτωση δεν κοιτα πιο πολύ καταναλωτή η Ατι . Οταν καλύψει midrange το συζητάμε.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.