Jump to content


δεν μπορω να μπω στα windows!


Lewnidas

Recommended Posts

ενα περιεργο πραγμα το οποιο δεν μπορω να το καταλαβω οταν εχω συνδεδεμενη τη logitech web cam fusion στη usb 8υρα δεν μπορει να μπει στα windows φορτωνει η μπαρα αλλα μετα κολλαει και η ο8ονη παραμενει μαυρη!

Αν εχει κανεις κανα παρομιο προβλημα ας με βοη8ησει!

Link to comment
Share on other sites

Έχει κάποιος ακριβώς το ίδιο πρόβλημα και έχει τρελάνει το pc στην κλωτσά μέχρι να πάρει χαμπάρι τι γίνεται:p

Εγώ βγάζω το καλώδιο usb που είναι η κάμερα πάνω μέχρι να μπω windows.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Lewnidas [Σήμερα, στις 14:41]

ενα περιεργο πραγμα το οποιο δεν μπορω να το καταλαβω οταν εχω συνδεδεμενη τη logitech web cam fusion στη usb 8υρα δεν μπορει να μπει στα windows φορτωνει η μπαρα αλλα μετα κολλαει και η ο8ονη παραμενει μαυρη!

Αν εχει κανεις κανα παρομιο προβλημα ας με βοη8ησει!

Νομίζω ότι φταίει το ενσωματωμένο μικρόφωνο .

Το ίδιο πρόβλημα είχε ένας φίλος με αυτή την κάμερα και τη γύρισε πίσω.

Δοκίμασε να βγάλεις τους οδηγούς ήχου της κάμερας ή να παίξεις με τα IRQ στο BIOS ή μέσα στα Windows.

Link to comment
Share on other sites

για ολα ευθυνεται το αρχειο sptd.sys το οποιο εχει να κανει σχεση με προγραμματα που χρησιμοποιουν εικονικες συσκευες οπως το αλκοχολ .ενα απλο ντιλιτ και τερμα τα βασανα!

Link to comment
Share on other sites

αυτό έχω παρατηρήσει να συμβαίνει (μέχρι στιγμής βέβαια), μόνο σε συστήματα με AMD επεξεργαστή. Είτε έχουν κάποιο stick σε USB κατά την εκκίνηση, είτε (όπως εσύ) κάμερα, είτε εξωτερικό σκληρό. Είναι τυχαίο; Ας απαντήσει κάποιος με INTEL που να του το έχει παρουσιάσει. Και απ' ότι είδα όσοι σου απάντησαν ότι αντιμετωπίζουν το ίδιο, έχουν AMD

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.