Jump to content



e-mule?


ΣτοΠαραΠεντε

Recommended Posts

Ξέρει κανείς πώς χρησιμοποιείται αυτό το πρόγραμμα; Η βοήθεια που διαθέτει δεν είναι και πολύ... helpful.:tomato: Επίσης, δεν ξέρω πώς μπορώ να κατεβάσω από ένα site που έχει αρχεία για e-mule. Για το BitComet τα πράγματα είναι απλά: απλώς κατεβάζω το αρχείο και το βάζω στο πρόγραμμα. Με το e-mule τι πρέπει να κάνω;

Link to comment
Share on other sites

Πολύ απλό είναι κ το e-mule στη χρήση.:

1. ανοίγεις το πρόγραμμα

2. κανείς connect (σύνδεση) σε κάποιον server (στο tab servers)

κατα προτίμηση σε κάποιον απο τους donkey server 1,2,3

3. αφου εχεις κάνει τις καταλληλες ρυθμίσεις στα options (που θα αποθηκεύονται τα αρχεια, ταχύτητες, πόρτες κτλ)

4. πατάς στο tab search και ψάχνεις για το αρχείο που θες...

Αυτα..;)

Συμβουλή: E-mule μονό για μικρά αρχεία τραγούδια κτλ, ολα τα άλλα απο torrents..;)

Αν θες να κατεβασεις απο site (πολυ καλο το ShareVirus) δεν σου βγαζει ενα μνμ:

External protocol request ???

Εμενα μου πεταει ενα τετοιο και οταν παταω οκ μπαινει το αρχειο αυτοματα για downloading...

Link to comment
Share on other sites

Απ'ό,τι είδα, ο αδερφός μου είχε ήδη ρυθμίσει τις επιλογές. Μπήκα στο παρακάτω site http://anidb.info/perl-bin/animedb.pl?show=main , έκανα εγγραφή, έβαλα ένα αρχείο να κατεβαίνει, αλλά δεν κατέβαζε τίποτα.:tomato:

Link to comment
Share on other sites

Αν εμφανιζεται στην λιστα των downloads και συνδεεται το προγραμμα κανονικα και στα δυο δικτυα απλα θελει υπομονη, αναλογα το ποσες πηγες και ποση ζητηση εχει το αρχειο μπορει να χρειαστει και μερες για να αρχισει να κατεβαινει.

Αν δεν εμφανιζεται καθολου στη λιστα ψαξε για μια επιλογη για συσχετιση με ed2k links ή καπως ετσι στις ρυθμισεις.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

ΣτοΠαράΠέντε, μια συμβουλη, αν δεν το εχεις ανακαλυψει ηδη: για να εχεις τα αποτελεσματα που θες και κυριως να ολοκληρωνεις τα κατεβασματα πρεπει να εχεις υπομονη γαιδαρου! Στησε κατεβαστηρι και καλα downloads!

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.