Jump to content



XTREME MUSIC VS XTREME GAMER


FREY REACTOR

Recommended Posts

Ποια ειναι η διαφορα μεταξυ τους?

Εχω την πρωτη και στο Site της creative δεν μπορεσα να βρω διαφορα στα specs.

To πραγμα μπερδευεται ακομα περισοοτερο καθως καποιοι που αναβαθμισαν την xtreme music,τους την αναγμωριζει πλεον το συστημα ως xtreme gamer

Μπερδευτηκατε?

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από kallileo [12-12-2006 16:18]

Δηλαδη η διαφορα της απλης Gamer με την Music ειναι μονο το PCB?????

Μια συζητηση στα forum της creative ...

http://forums.creative.com/creativelabs/board/message?board.id=soundblaster&message.id=78388&view=by_date_ascending&page=5

."

Link to comment
Share on other sites

γεια σε όλους ναι είναι το πρώτο μου ποστ άντε να τα χιλιάσω χε χε θα μπορούσατε να μου πείτε τελικά ποια ακριβός η διαφορά μεταξύ τον 2 καρτών γιατί μόλις σήμερα αγόρασα τα logitech z5500 και μέσα στην Βδομάδα πάω για Κάρτα ήχου οπότε ποια είναι καλλίτερη..........

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από msi [18-12-2006 21:23]

γεια σε όλους ναι είναι το πρώτο μου ποστ άντε να τα χιλιάσω χε χε θα μπορούσατε να μου πείτε τελικά ποια ακριβός η διαφορά μεταξύ τον 2 καρτών γιατί μόλις σήμερα αγόρασα τα logitech z5500 και μέσα στην Βδομάδα πάω για Κάρτα ήχου οπότε ποια είναι καλλίτερη..........

Τα ιδια ειναι και οι 2, η μονη x-fi που αξιζει τα παραπανω λεφτα ειναι η elite pro λογω των καλυτερων DACs που εχει επανω, της x-ram (που χρησιμοποιειται μονο σε prey q4 και bf2 προς το παρων οποτε δωρο αδωρο)και του εξωτερικου πανελ, αλλα μιλαμε για 250 ευρω + τσιμπα την xtreme gamer στα 80 ευρω και θα εισαι μια χαρα, ή δωσε αλλα τοσα και παρε την x-fi platinum σε περιπτωση που θες μπροστινο πανελ (που δεν νομιζω να χρειαζεσαι )

Α! και φροντισε να παιζεις τα dvd και τα audio cd σου σε entertainment mode με CMSS και Crystalizer απενεργοποιημενα, αυτα που λενε οτι ο συνδυασμος cmss + crystalizer κανει το 128αρι mp3 σου να ξεπερναει την ποιοτητα του studio ( :boxed: ) ειναι μ*λακιες :TD:

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.