Jump to content



Ποια είναι η αγαπημένη σας ταινία?


carlitofj

Recommended Posts

Καπου πηρε το ματι μου για ταινιες και ειπα οτι θα ηταν καλη ιδεα να γινει καπως πιο συγκεκριμενο το θεμα!Λοιπον η ερωτηση ειναι πολυ απλη.Δν ειναι απαραιτητο να βαλετε μονο μια ταινια αλλα και περισσοτερες αφου ειναι δυσκολο να γινει διαχωρισμος αναμεσα σε διαφορετικα ειδη!

Λοιπον ξεκιναω εγω με τις εξης:

"Η ζωη ειναι ωραια"

"9 Βασιλισσες"

"Vanilla Sky"

Υ.Γ ολο και καποια αλλη θα μου ερθει αργοτερα!

Link to comment
Share on other sites

Ωραίο θεματάκι :D

Οι 2 μοναδικές ταινίες που έχω αγοράσει και λατρεύω:

Scent Of A Woman (’ρωμα Γυναίκας)

Αλ Πατσίνο, απίστευτες ερμηνίες, απίστευτη ιστορία και πλοκή. Τέλεια μουσική και σκηνοθεσία. Μακράν η αγαπημένη μου.

The Matrix

Ταινία-σταθμός για το Hollywood. Μετά το γύρισμά της, όλες οι επόμενες δανείστηκαν τα εφέ της και την άριστη σκηνοθεσία των Wachowski brothers. Δεν υπάρχει άνθρωπος να μην τρελάθηκε με την πρώτη εμφάνιση των σκηνών 360 μοιρών.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από jpavly [Σήμερα, στις 10:10]

Ωραίο θεματάκι :D

The Matrix

Ταινία-σταθμός για το Hollywood. Μετά το γύρισμά της, όλες οι επόμενες δανείστηκαν τα εφέ της και την άριστη σκηνοθεσία των Wachowski brothers. Δεν υπάρχει άνθρωπος να μην τρελάθηκε με την πρώτη εμφάνιση των σκηνών 360 μοιρών.

OMG πως μπορεσα να ξεχασω το "MATRIX"!Πραγματικα απιστευτη ταινια!

Link to comment
Share on other sites

^ dude? damn straight!

A Clockwork Orange, Full Metal Jacket, 2001 : A Space Odyssey (καλά σταματώ με τον Kubrick)

Pulp Fiction, Sin City, Π, Solaris (του 1972 ENNOEITAI), Blade Runner, Taxi Driver, το Holy Grail των Python και last but not least το αξεπέραστο Braindead...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Μερικές έτσι χύμα :

Goodfellas : Μία από τις καλύτερες μαφιόζικες ταινίες. Τα λόγια είναι περιττά.

Stay : Θα μπορούσε να ήταν τέλεια, δεν είναι. Αλλά και πάλι είναι πάρα πολύ καλή, με φοβερή φωτογραφία/styling και ερμηνείες. Ξεκίνησε υπερτιμημένη και τελικά κατέληξε εντελώς υποτιμημένη γιατί οι περισσότεροι χάσανε το νόημα και δεν έχουν συνηθίσει τέτοιου είδους ταινίες. Πιστεύω ότι θα γίνει κλασσική cult ταινία όσο περνάνε τα χρόνια.

Clerks 2 : Η πιο άνιωθη ταινία που έχει φτιαχτεί. Αν είστε χαμένο κορμί πρέπει να την δείτε. Αν δεν είστε χαμένο κορμί, τότε ντροπή σας.

Gattaca : Καταπληκτική ταινία με φοβερές ερμηνείες και φωτογραφία. Πάρα πολύ ενδιαφέρον και ρεαλιστικό θέμα.

Jackass 2 : Το μεγαλείο της ανθρώπινης φύσης. Αν ποτέ αναρωτηθήκατε κατά πόσο ο άνθρωπος αξίζει να υπάρχει ως είδος, αυτή η ταινία θα σας ξεδιαλύνει τις όποιες αμφιβολίες σας. Εγώ θα ήθελα να δω την αντίδραση των αρχαιολόγων του μέλλοντος, όταν σε 2.000 χρόνια θα βρουν αυτή τη ταινία.

Link to comment
Share on other sites

  • 8 months later...
Αρχική απάντηση από Winters

I Megali Apofraksi με τον Kostas Tsakonas

+1

Αλλα και το "τρελος ειμαι οτι θελω κανω" ψαλτης.

Βεβαια και το σπιτι με τα 1000 πτωματα ειναι αποτυχια θριλερ και το βλεπω και γελαω

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.