Jump to content



Χρωμα Αthlon XP


2Fast4U

Recommended Posts

Eιδα οτι οι Athlon XP 3200+ που με ενδιαφερουν βγαινουν σε χρωμα καφε, πρασινο και λαδι (δεν ειδα αλλο..)? Μηπως ξερετε τι σημαινει το χρωμα και αν παιζει κανενα ρολο στο overclocking και στην αντοχη του? Ευχαριστω....

Link to comment
Share on other sites

O Desktop που ειχα ηταν καφε 3000+ και πηγαινε πολυ καλα,ο mobile που ειχα 2500+ ηταν πρασινος και πηγαινε και αυτος πολυ καλα δεν νομιζω και ουτε θυμαμαι να επαιζε ρολο το χρωμα παρα μονο το stepping.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από astrolabos

ειρωνευόμαστε;

Δεν νομίζω ότι υπάρχει τέτοιο θέμα. Και μένα κάτι τέτοιο μου ήρθε στο μυαλό όταν είδα το θέμα.

Και είναι και κάπως εύστοχη η παρατήρηση του. Όντως στοκ δεν παίζει αυτόν τον καιρό:p

Link to comment
Share on other sites

Αστυφυλαξ γιατι μιλας Εγγλεζικα?:D

ειχα εναν 2500xp-m και μου φαινεται ηταν πρασινος...δλδ οι καφε ειχαν τετραγωνο πυρηνα ενω οι πρασινοι παραλληλογραμμο...:...:

Link to comment
Share on other sites

...παιδες εκτος το οτι ειναι πολυ δυσκολο να βρεις καινουριο XP ..ειχαν περασει απο τα χερια μου πανω απο 8 XP απο 1800+ μεχρι ΧP-M και το χρωμα δεν παιζει απολυτος κανενα ρολο μονο το steping!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Οι δικοί μου XP είναι ως εξής:

O 1800+ (palomino) είναι πράσινος (κάνει 1800Μhz με 1,9v)

Ο 1800+ (Thoroughbred) είναι πράσινος (κάνει 2000Μhz με 1,9v)

Ο 2200+ (Thoroughbred) είναι καφέ (κάνει 2000Μhz με 1.75v-1,8v, δεν δοκιμάστηκε παραπάνω)

Ο 2400+ (Thoroughbred) είναι πράσινος (κάνει 2200Μhz με 1.65v-1.7v, δεν δοκιμάστηκε παραπάνω γιατί κάικε και τώρα δουλευει με 1500Mhz και 1,2v!)

Ο άλλος 2400+ (Thoroughbred) είναι πράσινος (κάνει 2500Μhz με 1,95v)

Ο 3000+ (Βarton) είναι καφέ (κάνει 2400Μhz περίπου με 1,85v)

Και ένας φίλος έχει 3000+ και ειναι κίτρινος!, αλλά δεν έχω δεί άλλο κίτρινο. (κάνει 2250-2300Μhz, δεν θυμάμε καλά με 1,65v-1.7v)

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.