Jump to content



Χρωμα Αthlon XP


2Fast4U

Recommended Posts

Αρχική απάντηση από blade_pan [Σήμερα, στις 21:23]

Βασικα ψαξε αρχικα για mobile που ειναι ξεκλειδωτοι...

μετα βλεπουμε...αν δεν βρεις;)

Mobile? Aυτοι εχουν 256kb cache ενω ο Barton εχει 512kb και στο n-Force ολα ξεκλειδωνουν μεσω bios.... Τελικα ποιο stepping ειναι καλυτερο????

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από 2Fast4U

Mobile? Aυτοι εχουν 256kb cache ενω ο Barton εχει 512kb και στο n-Force ολα ξεκλειδωνουν μεσω bios.... Τελικα ποιο stepping ειναι καλυτερο????

Υπάρχουν και barton-m. τι στο καλό τόσο πολύ πάλιοσαν που δεν θυμάστε τους mobile? wtf... απο τα καλά στεπινγκ ηταν τα MPM και γενικά οτι τελειωνε σε mpm

Link to comment
Share on other sites

@SPEEDATOR: Dude σημαίνει "φίλος".

Και ο Barton μου δεν ήταν με 256 cache. 512 είχε κανονικά.

@jogi: Ο πράσινός μου ήταν τόσο μπανανούλα που για να πάει 2300 σταθερά ήθελε 2v και ευχαίλεα :p

Link to comment
Share on other sites

O Δικός μου είναι καφέ (Barton 3000+ δε θυμάμαι stepping) Είναι σταθερός στα 2600 με 1,95vcore με νερό και κάνει max post στα 2700 και 2,1V αλλά η σταθερότητα σπάει περίπατο.

Επίσης είχα έναν πράσινο athlon xp troughbredB (tbredb) 2400+ με καλό για την εποχή του στεπινγ AIUHB αυτός έκανε max post στα 2620 με 2,1vcore και έβγαζε και pi αλλά τίποτα παραπάνω. Σταθερός με τη βία στα 2500.

(πάντα υδροψυξη με γουρουνο τριπλό ψυγείο πάχους 7cm)

Τι σας έπιασε με την αρχαιολογία?

:hehe:

Link to comment
Share on other sites

ΑQYFA ..ηταν ο δικος μου παραπανω δεν θυμαμαι...(οχι mobile σιγουρα)

2500 με 1,92 και τερματιζε στα 2640 περιπου με 2,05 ...αν και το no-name 300watt τροφοδοτικο ψιλογονατιζε εκει πανω (ψυξη σλκ947+92ενερμαξ)

Περασμενα μεγαλεια....δεν υπηρχε intel τοτε...:hehe:

Link to comment
Share on other sites

Εγώ τελικά άκρη δεν έβγαλα. Θυμάμαι όταν ήταν να αγοράσω CPU περίμενα να βγει με 512 στην L2 , και ο πρώτος που βγείτε ήταν ο ΧΡ 3200+. Δεν θυμάμαι αν αυτοί που κυκλοφορούσαν με 256 στην L2 ήταν Τroughbred ή ήταν Barton.

:wall:

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από ΝTG

2500 με 1,92 και τερματιζε στα 2640 περιπου με 2,05 ...αν και το no-name 300watt τροφοδοτικο ψιλογονατιζε εκει πανω (ψυξη σλκ947+92ενερμαξ)

Περασμενα μεγαλεια....δεν υπηρχε intel τοτε...:hehe:

Βρε ακόμα με τον πόνο παίζεις? Έλεος με την μπανάνα μου :p

Μπανάνα ξε-μπανάνα πάντως, 2 χρόνια τον είχα επάνω.

Είναι ο μόνος CPU που μου έχει μείνει legendary μετά τον Celeron 300A@450MHz με μανώ στα πινάκια :hehe: Τότε δεν υπήρχε AMD :p

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.